آلفا سنچری ، مقصدی برای کاوشگران ستارگان

فرهنگ و هنر ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آلفا سنچری کجاست ؟

به عنوان نزدیکترین همسایه بین ستارگان ، آلفا سنچری مدتی طولانی است که برای مخاطبان فیلم های علمی تخیلی و ماجراهای حماسی – عجیب و غریب  فیلم جدیدی در حال تدارک است . این مکانی است که در آن جنگ های کهکشانی اتفاق می افتد و بیگانه های غیرنظامی ارتقا یافته اند و سفرهای فضایی زیادی اینطرف و آنطرف انجام می یابد . حال، یونی میلنر سرمایه گذار بیلیونر روس و استفان هاوکینگ ، متخصص فیزیک نجومی فاش ساختند برنامه ای برای ایجاد پل علمی تخیلی به واقعیت خواهند داشت : ماموریتی که پروب روباتیکی را به سیستم ستارگان در سفری ۲۵ تریلیون مایلی پرتاب خواهند کرد . پروژه موفقیت آمیز پرتاب به ستارگان این اجازه را به ما میدهد که دوباره تصاویر سفر را در کتابها ، تصاویر فکاهی ، تلویزیون ، فیلم و بازی های رایانه ای با الهام از کیهانهای اطراف ، ببینیم.

ترنسفورمرز یا تبدیل شوندگان در مدار

سیاره تخیلی سیبرترون ، به خانه تبدیل شوندگان از فیلم ها و کتب فکاهی تبدیل شده که یکبار به دور آلفا سنچری چرخیده است . این حادثه قبل از کشمکش بین روباتهای تخیلی ( Autobots) و دشمن های مجازی و تخیلی ( Decepticons) رخ داد ، که خالق حادثه ای عظیم بود  که سیاره از مدارش پرتاب شد و سبب یکی از بزرگترین جنگ های کهکشانی شد .

گمشده در فضا

درنمایش تلویزیونی ۱۹۶۰ و فیلم ۱۹۹۸ ، خانواده رابینسون برای اولین بار پا به آلفا سنچری گذاشت . اما در طول راه ، یک عامل خصمانه کشتی آنها ، جوپیتر ۲ را خراب کرد و نهایتا از مسیر خود خارج شده و به درون سیاه چاله ای تیره افتادند.

بازی کامپیوتری Sid Meier

سیاره تخیلی چیرون که در سیستم آلفا سنچری قرار گرفته است ، یک بازی کامپیوتری میدان نبردی در سال ۱۹۹۹ است . ۷ جناح مبارز از تکنولوژی بیگانگان برای استعمار این سیاره استفاده می کنند .

آواتار

این فیلم در سال ۲۰۰۹ در قمر پرشکوهی به نام پاندورا شکل گرفت که در آن ۱۰ نفر موجود آبی قد بلند به نام ناوی زندگی می کردند. پاندورا پنجمین قمری بود از گازی عظیم به نام پلیفموس ، که در سیستم آلفا سنچری قرار گرفته است .

برچسب ها

Please Login to comment