خواص هسته آووکادو ، مفیدترین بخش آووکادو - پورتال رنگی

خواص خوراکی ها ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

خواص هسته آووکادو

خواص هسته آووکادو ، مفیدترین بخش آووکادو

هسته آووکادو ای که شما دور می اندازید ممکن است مفید ترین بخش آن باشد

هسته آووکادو که شما همیشه در سطل آشغال می اندازید بعد از این که قسمت خوب آن را خارج برداشتید ممکن است بخش ذخایر منابع پزشکی را نگه دارید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که پوست هسته سرشار از تعداد زیادی مواد شیمیایی است که می تواند برای همه چیز از درمان بیماری های ضعیف تا افزودنی های لوازم آرایشی مفید باشد.

محققان دانشگاه تگزاس، دره ی ریو گراند، اجزا پوست هسته آووکادو را تجزیه و تحلیل کردند و مواد شیمیایی ذیل پیدا کردند: الکل بنتیل، یک جز مهم که در داروهای ضد-ویروسی مورد استفاده قرار می گیرد؛ هپاتوسان، که ممکن است رشد تومور های سلولی را مهار کند؛ اسید دکانئیک، که چگالی بالای لیپوپرتئین را افزایش می دهد و ممکن است سبب کاهش خطر تصلب شریان ها شود، یک گزارش مطبوعاتی.

به علاوه، در موم هسته، محققان بنزیل بوتیل بتالات را شناسایی کردند، یک پلاستیک قابل استفاده در بسیاری از محصولات مصنوعی مثل پرده های حمام و تجهیزات پزشکی؛ بیس (2- اتیل هگزیل فتالات)، که در لوازم آرایشی استفاده می شود، بوتیلیتد هیدروکسیدتولویید، که افزودنی ماده غذایی ست.

این تحقیق در نشست انجمن شیمی آمریکا انجام شده است و نشان می دهد اولین دانشمندان انجام چنین تجزیه و تحلیل اجزا هسته های آووکادو را انجام داده اند. کسانی که درگیر این موضوع بودند گفتند که از نتایج آن شگفت زده شدند.

مطالعه کننده ی تحقیقات Debasish Bandyopadhyay در یک گزارش مطبوعاتی گفت: پوست تخم آووکادو میتواند بسیار خوب باشد، که اغلب مردم آن را به عنوان زباله در نظر می گیرند، در واقع سنگ های قیمتی هستند زیرا ترکیبات دارویی درون آن ها می تواند در نهایت برای درمان سرطان، بیماری های قلبی و بیماری های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین پوست هسته ها پتانسیل استفاده در منابع شیمیایی پلاستیک و محصولات صنعتی را دارند.

همچنین بخوانید:  سالاد خیار و سیر، کاهش دهنده کلسترول و تنظیم کننده فشار خون بالا

با این حال محققان به شما پیشنهاد نمی کنند که پوسته هسته را بخورید، آن ها امیدوارند که روزی به روشی غیرمنتظره و متفاوت از آن ها استفاده شود.

برای مطالعه، تیم حدود 300 پوست هسته ی آووکادو خشک را به 21 اونس پودر تقسیم کردند. سپس آن ها از یک کروماتوگرافی گاز جهت تجزیه و تحلیل طیف سنج جرمی برای درک بهتر اجزای شیمیایی درون پوست هسته استفاده کردند.نتایج نشان داد 116 ترکیب در روغن و 16 ترکیب در موم می باشد.

درمورد میوه آووکادو، می دانیم که دارای فواید زیادی است. اخبار پزشکی امروز گزارش داده است تنها خوردن 100 گرم از آن دارای ویتامین k، فولات، ویتامین C، ویتامین B5، ویتامین B6، ویتامین E، و مقدار کمی منیزیم، منگنز، مس، آهن، روی، فسفر، ویتامین A، تیامین، B2، )ریبوفالاوین) و) B3 نیاسین). به علاوه آووکادو حدود 160 کالری دارد، 2 گرم پروتعین و 15 گرم چربی های سالم است.

و در عین حال آووکادو اغلب شهرت بدی برای داشتن چربی زیاد دارد (و این موضوع درست است)، چربی موجود در آووکادو اسید چرب منحصر به فردی است – که مانند آن در روغن زیتون یافت می شود، احتمالا بهتر است یک آووکادو کامل را هر روز نخوریم، اما نگران نباشید که خوردن آن مقدار زیادی چربی به رژیم غذایی شما اضافه می کند.

تحقیقات هنوز هم ادامه دارد، و در حالی که این تیم اجزا پوست هسته آووکادو را شناسایی کرده اند، ما هنوز باید راه های کاربردی استفاده از آن را پیدا کنیم. محققان توضیح می دهند که حرکت بعدی این است که سعی کنند این مولکول های طبیعی را برای ایجاد دارو های موثر به کار ببرند.

همچنین بخوانید:  عوارض نوشیدن قهوه برای قدرت مغز زنان

medicaldaily

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x