چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟ - پورتال رنگی

آرایش مو ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

حالت دادن به موهای موج دار و فرفری می ‌تواند چالش‌ برانگیز باشد، اما می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد. محصولات مختلف را امتحان کنید تا روشی که بهترین نتیجه را دارد و شما نیز می‌پسندید را بیابید. بسته به آنچه که شما می‌خواهید، ژل، چسب و اسپری‌ همه گزینه‌های خوبی هستند. از بین مدل‌های مختلف آرایش مو، بافت و رطوبت طبیعی موهای خود را با خوابیدن با یک روسری یا بافتن مو حفظ کنید. با کمی تلاش، می‌توانید موهایی شیک، موج‌دار و  بدون وز داشته باشید.

روش اول: شستن و خشک کردن موها

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. از شامپو و نرم کننده حاوی ماده مرطوبکننده استفاده کنید

اگر شما به طور طبیعی موهای مجعد و فرفری دارید، استفاده از محصولات حمام مناسب، بسیار مهم است. به دنبال یک شامپو یا نرم‌کننده‌ای باشید که ویژگی‌های مرطوب ‌کننده دارد. اطمینان حاصل کنید که این محصولات را به پوست سر خود ماساژ می‌دهید و به طور کامل موها را شستشو می‌دهید.

 • می‌توانید نرم‌کننده را با شانه کردن زیر دوش، به همه جای موها برسانید و مطمئن شوید که ماده به تمام رشته‌های مو برخورد کرده و در نتیجه موها گره نمی‌خورد.
 • از مصرف محصولات حمام حاوی الکل یا سولفات اجتناب کنید، زیرا این مواد می‌تواند باعث خشکی و ایجاد موخوره در موهای شما شوند.

بیشتر بخوانید:

بهترین شامپو

شستن موهای چرب با گل سرشور

چند روز یک بار باید موهای خود را شست ؟

نرم و پر پشت شدن موها با این روشهای ساده


 1. موهایتان را با حوله نرم خشک کنید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

استفاده از سشوار باعث افزایش فر یا ایجاد وز یا خشک شدن موها می‌شود. برای خشک کردن مو به جای سشوار، از حوله نرم با جنس مواد میکروفایبر یا تیشرت نخی قدیمی استفاده کنید. اگر می‌خواهید از محصولات حالت‌دهنده مو استفاده کنید، موهای خود را کامل خشک نکنید و اجازه دهید کمی مرطوب بماند.

 • از حوله ضخیم استفاده نکنید، زیرا موجب وز شدن مو می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هرگز با موهای مرطوب یا خیس نخوابید

آموزش خشک کردن مو و حالت دادن به آن

ترفندی بسیار جالی برای خشک کردن مو


 1. موهای خود را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

برس مو، چربی پوست کف سر را از بین می‌برد، که این باعث می‌شود موی شما خشک‌تر و وزتر شود. برس مو را به ندرت استفاده کنید یا کاملا شانه را جایگزین برس کنید. برای پخش کردن مواد بین موها، آن‌ها را شانه بزنید یا از انگشتان خود برای انجام این کار استفاده کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش تصویری چند مدل شینیون ساده دخترانه

بیشتر بخوانید:

انواع شانه و برس مو و کاربردهای آنها


روش دوم: از بین بردن وزی مو و نگهداری از موهای فر

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. مواد صاف کننده مو را بین موها ماساژ دهید

پس از حمام، موها را با حوله خشک کنید. سپس، مقداری از محصول صاف‌کننده را در کف دست خود بریزید. دست ها را به هم بمالید و سپس انگشتان خود را از ریشه تا ساقه مو بکشید. همانطور که ماده را به ساقه مو می‌مالید، فر موها را کمی باز کنید.

 1. موس مو را از بالا تا پایین به خورد موها بدهید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

مقداری موس مو را روی نوک انگشتان بریزید و روی نوک موها بزنید و به آرامی موها را بین انگشتان فشار دهید و تا بالای موها این کار را انجام دهید، هر زمانی موس روی انگشتان تمام شد دوباره مقداری موس مو بردارید و همین کار را تکرار کنید تا تمام موها به ماده آغشته شود.

 • سعی کنید مقدار زیادی موس مو استفاده نکنید تا موهای شما سنگین و خشک نشود.
 • اگر احساس می‌کنید که موس فقط به لایه‌های بالایی موهای شما می‌رسد، سر خود را خم کنید و موهای لایه زیرین را هم به موس آغشته کنید.
 1. هنگام بیرون رفتن از منزل یک بطری سرم مو کوچک به همراه داشته باشید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

اگر بیرون هستید و هوا بارانی یا شرجی است، مقداری سروم مو در کف دست خود بریزید و روی لایه بالایی موهای خود بمالید تا موها بر اثر رطوبت فر یا وز نشود. شما می‌توانید موهای خود را دم اسبی ببندید تا ظاهر جذابتان تکمیل شود. بیشتر سروم‌های مو برای این کار مناسب هستند.

 1. محصولات مختلفی را امتحان کنید تا چیزی که میخواهید را بیابید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

موی افراد با هم فرق دارد و به محصولات مختلف، عکس‌العمل متفاوتی نشان می‌دهد. نمونه‌های محصولات مو را بگیرید و امتحان کنید تا متوجه شوید کدام با موی شما سازگاری دارد. این کار باعث می‌شود بدون هزینه زیادی محصولات متنوعی را امتحان کنید. اگر دوستان شما نیز موی فر یا مجعد دارند، می‌توانید با آن‌ها نیز مشورت کنید.

 • سریع از یک محصول دلسرد نشوید. ممکن است با تغییر روش یا میزان مصرف آن، پاسخ بهتری بگیرید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. هر چند روز یکبار نحوه استفاده محصولات مو را تغییر دهید.

همیشه از محصولات یا فرایند مشابه استفاده نکنید زیرا ممکن است موهای شما به آن عادت کند و اثر آن از بین برود. محصولات را هر چند وقت یکبار تغییر دهید. بعضی روزها تمام محصولات را با هم در حمام استفاده کنید و  بعضی روزها از هیچکدام استفاده نکنید.

همچنین بخوانید:  مدل آرایش موی عروس 2017 برای عروسی در تابستان

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. برای جلوگیری از وز شدن مو، با روسری بخوابید.

به آرامی موهای خود را بپیچید و یک روسری ابریشمی دور آن ببندید. طوری روسری را ببندید که موها از روسری بیرون نیاید. روسری از رطوبت مو محافظت کرده و نمی‌گذارد موها خشک شوند. پیچیدن مو هم باعث حفظ موج‌ها و بافت مو می‌شود.

 • اگر میخواهید با موی باز بخوابید، خوابیدن روی روبالشتی با جنس ابریشم نیز به جلوگیری از وز شدن مو کمک می‌کند. روبالشتی‌ها ابریشمی را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم منزل و همچنین به صورت آنلاین خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:

صاف کردن مو خشک و وز با این ماسک ها


روش سوم: ایجاد مدلهای متنوع مو

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. سنجاق زدن به موهای جلوی دو طرف سر

2 قسمت کوچک مو در دو طرف جلوی صورت خود انتخاب کنید. بخش 1 را به سمت بالا بکشید و آن را کمی بچرخانید. سپس، آن را در پشت یا کنار سر قرار دهید. از سنجاق برای نگه داشتن موی پیچیده در جای خود استفاده کنید. در طرف دیگر سر هم این کار را تکرار کنید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. به موهای خود اسپری نمک دریا بزنید.

سر خود را خم کنید و اجازه دهید موها معلق بماند. اسپری نمک دریا را 2 تا 5 مرتبه به قسمت زیرین موهای خود اسپری کنید. سپس سر را برگردانید و از دستان خود برای پخش کردن مواد اسپری بین موها استفاده کنید. در آخر موهای شما حالت فر زیبایی خواهد داشت.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. موهای خود را با ژل صاف کنید.

مقداری ژل را در کف دست خود قرار دهید. از انگشتان دست خود برای رساندن ژل به قسمت‌های بالای مو استفاده کنید. شما می‌توانید موها را صاف به عقب بکشید یا از ژل استفاده کنید و موها را دور صورت خود به طور موج‌دار درست کنید.چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. استفاده از اتوی مو برای پیچ دادن مو

به جای استفاده از اتوی مو و صاف کردن آن، سعی کنید به آرامی مو خود را دور اتو بچرخانید. سپس با چرخاندن مچ و پایین کشیدن اتو، موها را از دور اتو آزاد کنید. بدین ترتیب مقداری پیچ و تاب به موی خود اضافه می‌کنید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. برای داشتن فر ملایم، با موی بافته شده بخوابید.

قبل از خواب، موهای خود را به یک یا دو قسمت تقسیم کرده و ببافید، البته خوابیدن با دو قسمت موی بافته راحت‌تر است. سپس وقتی بیدار شوید، موهای شما موج‌های زیبا و منظم و  بدون گرهی خواهند داشت. دقت کنید که برای بستن موها از چه چیزی استفاده می‌کنید، زیرا برخی کش‌ها به موهای شما آسیب می‌زند. برای آراستگی بیشتر، با اتوی فرکننده، فرهای بزرگ‌تر را پیچ دهید.

همچنین بخوانید:  آموزش سه مدل شینیون ساده و شیک

روش چهارم: مدلهای متنوع کوتاهی مو را امتحان کنید.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. کوتاه کردن موی دور سر

بسیاری از مردان با موهای فر ترجیح می‌دهند که دو طرف و پشت موهای خود را بسیار کوتاه کنند در حالی که بخش بالای سر را بلندتر نگه می‌دارند. سپس، می‌توانند قسمت بلند مو را به سمت جلو یا طرفین سر شانه بزنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای داشتن ظاهر طبیعی‌تر فر موهایشان را آزاد رها کنند.

 • می‌توانید در شب موهای خود را به صورت شل ببندید تا موج مو مرتب و دست نخورده بماند.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. اگر موهای شما کوتاه است، به طور صاف و یکنواخت آن را اصلاح کنید.

اگر مویی دارید که بالای شانه‌هایتان قرار دارد، کوتاه کردن آن به صورت لایه لایه تنها باعث می‌شود که سر شما گرد و حجیم به نظر برسد. در عوض، موهای خود را تا جایی که ممکن است، با یک اندازه تا چانه کوتاه کنید. این مدل کوتاهی یک اندازه تمام مو، باعث می‌شود موهای شما لخت و صاف به نظر برسد. علاوه بر این، وزن مو از وز شدن و نامرتب شدن موجلوگیری می‌کند.

 • با این مدل مو، داشتن چتری بلند هم به جذاب‌تر شدن شما کمک می‌کند.

چگونه موی فرفری و مجعد را حالت دهیم؟

 1. اگر طول موهای شما تا شانه یا بلندتر است از مدل کوتاهی لایه لایه (لیر) استفاده کنید.

موهای مجعد یا فر می‌تواند حجیم به نظر برسد مگر اینکه به طور مناسبی اصلاح شده باشد. برای از بین بردن این ظاهر ضمخت، از آرایشگر خود بخواهید موی شما را به صورت لایه لایه و با طول متفاوت در قسمت‌های مختف سر کوتاه کند. همچنین ایده خوبی است اگر قسمت رویی و زیرین موها را نیز به صورت لایه‌ای کوتاه کنید تا تعادلی ایجاد کنید.

 • بیشتر آرایشگران برای اصلاح موهای مجعد از قیچی استفاده می‌کنند، برای داشتن کوتاهی ظریف‌تر از تیغ به جای قیچی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

لیست عادات مضر برای سلامت موها

سه محلول خانگی برای زیبایی و تقویت موها

آموزش چند ماسک برای تقویت مو و پر پشت شدن آن


wikihow

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments