علایم اولیه دیابت نوع 2 و مقابله با آن - پورتال رنگی

خون و دستگاه ایمنی ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

علایم اولیه دیابت نوع 2 و مقابله با آن

علایم اولیه دیابت نوع 2 و مقابله با آن

اگرچه که 24 میلیون نفر از مردم مبتلا به دیابت تشخیص داده شده اند،اما تخمین زده شده که به علاوه 7.5 میلیون نفر دیگر مبتلا به این بیماری هستند اما خود از آن  بی اطلاع  هستند. دیابت ملیتوس(دیابت شیرین) جزو آن دسته از بیماری هایی است که بر نحوه ی استفاده ی بدن از گلوکز تاثیر میگذارد.

گلوکز برای سلامت بدن حیاتی است، زیرا منبع مهمی از انرژی برای سلول هایی ست که عضلات و بافت ها را تشکیل میدهند.همچنین منبع اصلی سوخت مغز میباشد.

اگر شما مبتلا به دیابت هستید، مهم نیست از چه نوع آن، به این معناست که شما مقدار بسیار زیادی گلوکز در خونتان دارید،اگرچه که علت آن ممکن است متفاوت باشد.مقدار زیاد گلوگز میتواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

دیابت مزمن شامل دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 میباشد.شرایط بالقوه دیابت شامل پیش دیابت(هنگامیکه سطح قند خون شما بیشتر از حد نرمال است اما به اندازه ی کافی بالا  نیست که به عنوان دیابت طبقه بندی شود) و دیابت بارداری ، که در زمان بارداری اتفاق می افتد اما پس از تولد کودک رفع میشود.

عوارض

عوارض طولانی مدت دیابت به تدریج توسعه پیدا میکنند.هرچه مدت زمان بیشتری دیابت داشته باشید (و کمتر قند خون خود را کنترل کنید) خطر عوارض بیشتر خواهد بود.در نهایت دیابت ممکن است افراد را ناتوان کند و یا حتی زندگی آنهارا تهدید کند.

عوارض ممکنه شامل، بیماری قلبی و عروقی، آسیب عصبی(نوروپاتی)، آسیب کلیوی(نپروپاتی)، آسیب بینایی، آسیب به پا،بیماری های پوستی و اختلال شنوایی.

همچنین بخوانید:  علائم گردش خون ضعیف

دیابت نوع 2 ممکن است احتمال مبتلا شدن به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.هرچه کمتر قند خون شما کنترل شود،بیشتر خطر مبتلا شدن به چشم میخورد. گرچه فرضیه هایی درمورد اتصال این اختلالات وجود دارد اما هیچکدام به اثبات نرسیده اند.

علایم و نشانه ها:

دیابت نوع 2 همیشه علایم مشخصی ندارد و اغلب تشخیص داده نمیشود مگر به صورت اتفاقی در حین آزمایش(چک آپ)

تعدادی از نشانه هایی که شامل میشوند:

احساس خستگی بیش از حد

عطش

 تکرر ادرار

 احساس سوزن سوزن شدن در دست ها و پاها

 تغییر در بینایی مانند تاری دید

 از دست دادن وزن به صورت غیرمنتظره

افزایش عفونت یا زخم هایی که بهبود پیدا نمیکنند

 تنفسی که بوی میوه میدهد

اگر شما یا شخصی از آشناهای شما یکی یا بیشتر از علایم را داراست،یک قرار ملاقات با دکتر تعیین کند.

منبع

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x