راهکارهایی برای داشتن انرژی مثبت

انرژی مثبت ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۴ دیدگاه

راهکارهایی برای داشتن انرژی مثبت

بزرگ ترین تفاوت میان کسانی که موفق می شوند با کسانی که به موفقیت نمی رسند چیست؟ مطمئنا نوع نگرش افراد مهم ترین و اصلی ترین تفاوت میان آنان است. ذهنیت مثبت، ابزار کوچکی است که می تواند شما را به تغییرات بزرگ رهنمون سازد و در راه رسیدن به احساس اعتماد به خود، عزت نفس و شایستگی، نقش موثری داشته باشد.

بدون شک هر فردی، در هر مرحله ای از زندگی خود که به موفقیت دست می یابد، نیاز به ذهنیت و تفکری مثبت داشته است. پس شما نیز برای رسیدن به جایگاه های بالاتر به آن نیاز دارید. پنج عاملی که در ادامه معرفی می کنیم به شما کمک می کنند که در راه رسیدن به موفقیت به نگرش و ذهنیت مثبت دست پیدا کنید.

گفتگو با خود

فکر می کنید تنها صحبت کردن با کسانی که به آنها اعتماد دارید و حرف هایشان برای شما مهم است، در شکل گیری تفکرتان کفایت می کند؟ جواب این سوال کاملا منفی است. گفتگویی که شما با خودتان انجام می دهید و حرف هایی که در نزد خود بازگو می کنید مهم ترین چیزی است که در فکر و نگرش شما تاثیر می گذارد.

قطعا شما هم با این نظر موافق هستید که ما در طول روز بارها و بارها با خودمان حرف می زنیم، و در نهایت همین گفتگو با خودمان باعث می شود که مفاهیم و باورهایمان در رابطه با توانمندی هایی که داریم شکل بگیرند.

پس به حرف هایی که با خودتان می زنید بیشتر دقت کنید و مراقب گفته هایتان در مورد خودتان باشید. این حرف ها، به مانند دانه هایی هستند که موفقیت از آنها جوانه می زند و سبز می شود. در نتیجه هر چه این دانه ها شامل حرف های مثبت و الهام بخش باشند تاثیر به مراتب بالاتری بر روی فکر شما خواهند داشت.

راهکارهایی برای داشتن انرژی مثبت

اراده

اراده ای که در راه رسیدن به موفقیت با خود به همراه دارید، موفقیت شخصی و حرفه ای شما را شکل خواهد داد. آیا اراده ای که برای انجام کارها دارید، به اندازه ای هست که وضعیت شما را برای تلاش در مسیر موفقیت به چالش بکشد؟ اگر پاسختان به این سوال منفی است، باید وسیع تر فکر کنید و کمی از حاشیه امنی که برای خودتان ساخته اید فاصله بگیرید.

مطمئنا آسودگی و آرامش را با فاصله گرفتن از این حاشیه امن فکری به دست خواهید آورد. با داشتن اراده ای بزرگ تر و مصمم بودن برای رسیدن به موفقیت می توانید تغییرات بزرگ را به وجود بیاورید. پس دیدی گسترده و واقع بینانه در مورد خودتان داشته باشید و به نتایج بزرگ تری فکر کنید. باور کنید که هیچ قدرتی به اندازه داشتن تفکرات بزرگ برایتان ارزشمند نخواهد بود.

ثابت قدم بودن

بسیاری از روانشناسان برجسته معتقد هستند هر چقدر که داشتن استعداد و توانایی ذاتی برای کسب موفقیت در زندگی نیاز است، تلاش برای رسیدن به آن اهمیت دوچندانی دارد. در نتیجه باید در تلاش و کوشش خود ثبات داشته باشید. اشتیاق و علاقه شما در انجام کارها، در کنار پشتکار و استقامتی که به خرج می دهید، عوامل بسیاری مهمی برای کسب موفقیت های بلند مدت هستند.

مطمئنا هیجان و اشتیاقی که در قدم اول برای خودتان ایجاد می کنید، فوق العاده مهم و ارزشمند است، اما سخت ترین کار این است که در طول مدت زمانی طولانی برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید و در جهت کسب موفقیتی که انتظارش را می کشید، ثابت قدم باقی بمانید. داشتن پشتکار، ما را از تسلیم شدن و کوتاه آمدن، به ویژه در هنگام مواجه شدن با سختی ها باز می دارد. خبر خوب در این رابطه این است که می توانید با کمی تمرین و ایجاد تغییراتی مثبت در خود، این پشتکار و ثبات را تقویت کنید.

استراتژی

هر چند تعیین اهداف و چشم انداز مناسب در ابتدای امر بسیار مهم است، اما به تنهایی نمی تواند تضمین کننده رسیدن به موفقیت باشد. با تشکیل ساختار عملی و برنامه ریزی دقیق می توانید با سرعت و قدرت به مراتب بالاتری رو به جلو حرکت کنید.

اهداف خودتان را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید و اقدامات خود را برای رسیدن به این اهداف کوچک سازمان دهی نمایید. به این ترتیب توانایی مدیریت بهتری بر امور خود خواهید داشت. سعی کنید همیشه برنامه ای مدون و استراتژیک داشته باشید و فعالیت هایی که انجام می دهید را از قبل برنامه ریزی کنید. این کار لازمه رسیدن به موفقیت پایدار است. از این طریق هیچ گاه کارهایی که باید انجام دهید را فراموش نخواهید کرد و همیشه نسبت به فعالیت هایتان آگاه خواهید بود. همچنین با این کار به راحتی می توانید بازخوردهایی که از کار خودتان می بینید را ارزیابی کنید و با آغوش باز در مقابل اتفاقات و مشکلات بایستید.

اقدام و عمل

تدوین یک استراتژی مناسب، اولین اقدام برای شروع است. اما بعد از آن، تلاش و اقدام در جهت عملی کردن استراتژی اهمیت بسیار زیادی دارد. در مورد فعالیت هایی که می خواهید انجام دهید، پیش از شروع به کار، خوب فکر کنید و قدرتمندانه ترین راه را برای انجام آن ها انتخاب نمایید. شاید روزهای بسیاری برایتان پیش بیاید که هیچ کاری در راه رسیدن به اهدافتان و کسب موفقیت انجام ندهید. اما این مسئله به هیچ وجه مهم نیست و نباید موجب دلسرد شدن شما باشد.

تنها کافی است که روی فعالیت هایی که باید انجام دهید متمرکز شوید و تا جایی که می توانید تلاش کنید. موفقیت سیبی است که باید گاز بزنید و آنقدر این کار را تکرار کنید تا کاملا خورده شود. فرقی نمی کند که چه کارهایی را برای محقق کردن اهدافتان انجام می دهید.

شاید یک تماس تلفنی، یا ارسال یک ایمیل به نظر کارهای ساده ای برسند. اما همین کارهای کوچک و ساده می توانند نقش زیادی در رسیدن شما به مقصدی که انتظارش را می کشید داشته باشند. اقدام و عملی که انجام می دهید باعث می شود که به خودتان اعتماد کنید و موفقیت هایتان را در آینه عملکرد خودتان ببینید. قدم هایی که در راه رسیدن به موفقیت بر می دارید، همین اقدامات ساده ای هستند که به انجام می رسانید و ذهنیت خود را برای کسب موفقیت می سازید.

راهکارهایی برای داشتن انرژی مثبت

پاک کردن انرژی های منفی

احتمالا می توانید برخی از این مکان ها را در اطراف خود مثال بزنید، اماکنی که ارتعاشات منفی آنها بالاست. بسیاری از ما تجربه کرده ایم که هنگام مراجعه به بعضی جاها حال خوب ما، بد می شود مثل جاهای گرفته، بدون گردش و تهویه هوا، بدون نور و زندگی. علت اصلی آن بالا بودن ارتعاشات منفی در این اماکن است. راهها و شیوه های متعددی وجود دارد که می توان با آن فضاها یا اماکن را از ارتعاشات منفی پاک و ارتعاشات مثبت و شفابخش را جایگزین آن کرد. این عمل به خصوص در مکان های عمومی مانند هتل ها یا کوپه قطار بسیار مفید واقع می شود اما می توان آن را به منظور پاکسازی و تقدیس منزل، محل کار یا اتومبیل خود نیز استفاده کرد، اغلب افراد پس از این عمل، احساس خوبی را تجربه می کنند.

راه کارهای موثر

۱) فرض کنید که یک درمانگر بخواهد به شفای بیمار بپردازد. کار کردن درمانگران در اتاقی که از انرژی های منفی پاکسازی

شده باشد، بسیار اهمیت دارد. بهتر است در صورت امکان اتاقی انتخاب شود که در معرض نور آفتاب بوده و به فضای باز و هوای تازه دسترسی داشته باشد. پس آفتاب یکی از عوامل دفع انرژی های منفی است.

۲) علاوه بر این می توان با دود کردن مریم گلی و سرو آزاد یا هر گیاه خوشبو و ضدعفونی کننده دیگر، اتاق را پاکیزه نگاه داشت. پیش از برخاستن دود باید یکی از درهای خانه را باز گذاشت تا دود، انرژی مرده و منفی را جذب کرده، آن را از در اتاق خارج کند.

۳) قرار دادن تکه های جواهر مناسب در اتاق نیز انرژی منفی را جذب می کند.

چند توصیه ساده

حالا چند توصیه ساده برای این که محیط اطراف خود را سرشار از انرژی مثبت کنید:

۱) هرگز به طور مداوم در اتاق بدون تهویه یا زیرنور چراغ های فلورسنت (مهتابی) کار نکنید. این نور فرکانسی تولید می کند که با ارتعاشات هاله تداخل کرده، موجب بروز فرکانس ضربه ای در حوزه انرژی می شود. دامنه فرکانسی این نورها برای تندرستی زیان آور هستند.

۲) وجود گیاهان، مولد انرژی و شفابخش هستند. می توانید در اتاق خود از حضور زنده گیاهان بهره مند شوید و زندگی را در کنار گیاهان تجربه کنید.

۳) استفاده از رنگ های شاداب و انرژی بخش نیز می تواند بسیار موثر باشد.

۴) پخش موسیقی موزون برای از بین بردن انرژی های منفی در فضا و دفع امواج منفی مفید است. کاری کنید که نور و هوای زنده و تازه به زندگی تان جاری شود. با خواندن نام خداوند می توانید اتاق خود را به مکانی پاکیزه و سرشار از انرژی مثبت تبدیل کنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

4

Please Login to comment
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
پرستو

ممنون از اطلاعاتی که دادید . استفاده از مریم گلی هم مورد مفیدی هست که باید انجام دهم باز هم ممنون.
فقط نمیدونم در مکانی که شاهد بدگویی از این و آن هستیم چکار کنم .

ندا رحیمی

ما هم از همراهی شما دوست عزیز بی نهایت سپاسگزاریم

رزا

خیلی جالب بود. آدمای مثبت و شاد هم به ما انرژی مثبت میدن.

ندا رحیمی

امیدواریم همیشه شاد باشید دوست عزیز