کشیدن خط چشم دنباله دار با این روش

آرایش چهره ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ۲ دیدگاه

کشیدن خط چشم دنباله دار با این روش

خط چشم کشیدن یکی از هنرهای آرایشی خانم هاست . اگر دوست دارید که خط چشم دنباله دار یاد بگیرد ، با ما همراه باشید.خط چشم دنباله دار

خط چشم های دنباله دار را اگر صحیح بکشید بسیار جذاب و زیبا می شوند. در این مطلب برای تازه کارها نحوه کشیدن خط چشم دنباله دار را به چند روش خیلی ساده و با ذکر چند نکته ظریف توضیح خواهم داد تا بتوانید به راحتی و به طور صحیح خط چشم بکشید.

کشیدن خط چشم دنباله دار با این روش

طرح اولیه را بکشید. از خط چشم مدادی برای کشیدن خط بالای پلک استفاده کنید. با استفاده از مداد خط بسیار نازک و تا جای ممکن نزدیک خط پلک بکشید. این خط در واقع طرح پایه برای خط چشم اصلی می باشد.

از گوشه داخلی پلک شروع کرده و به سمت گوشه خارجی بکشید. این خط چشم که با مداد می کشید نیازی نیست که خیلی تمیز باشد. چون قرار است که دوباره روی آن خط چشم اصلی را بکشید.
تا جایی که می توانید پلک ها را صاف ببندید. یا سرتان را به عقب خم کرده و به پایین نگاه کنید.
اندازه دنباله خط چشم را تعیین کنید:مداد را در انتها گوشه خارجی چشم به صورت اریب قرار دهید به موازات خط پلک پایین چشم

شیب خط باید به سمت بالا و بیرون باشد.
اگر پلک پفی دارید برای اینکه خط چشم زیر پف پلک نیفتد نیاز است که دنباله خط چشم بیشتر به سمت بیرون باشد تا به بالا.
یک خط باریک به عنوان دنباله بکشید:این خط باید هنگامیکه سر مداد را همانند تصویر بالا روی پلک قرار می دهید با آن هم جهت باشد. و یا به عبارت دیگر در امتداد خط پایین چشم باشد.

قبل از شروع کشیدن خط چشم دستتان را روی یک جای ثابت قرار دهید.
یک خط اریب ۴۵ درجه به سمت بیرون و بالا بکشید. خط باید به سمت انتهای ابروها کشیده شود.
ضخامت خط چشم بستگی به سلیقه خودتان دارد. خط چشم کوتاه مناسب ترین شکل آن است اما اگر بخواهید زیاد به چشم بیاید آن را پهن تر بکشید. فقط سعی کنید که پهنای آن تا استخوان زیر ابرو نرسد.
یک خط اریب از انتهای خط چشم تا وسط پلک بکشید. چشم را ببندید و با چشم دیگر که به آن کار ندارید نگاه کنید. بوسیله انگشت دست دیگرتان که آزاد است پلک را به سمت بالا بکشید تا پلک صاف شود و دنباله خط چشم را بکشید.
حالا داخل دنباله ای را که کشیده اید را پر کنید.
در این مرحله نیازی نیست که کاملا آن را با مداد پررنگ کنید چون قرار است با خط چشم مایع دوباره روی آن را بکشید
سعی کنید هیچ فاصله ای بین خط پلک و خط چشم باقی نماند و تمام آن قسمت ها را پر کنید.

همینطور خط چشم را تا داخل پلک ادامه دهید. ولی باید کمی باریک تر کشیده شود. یک چسب در گوشه خارجی چشم قرار دهید. چسب را باید از گوشه چشم به سمت انتهای ابرو بچسبانید. چسب را در راستای نوک بینی تا گوشه چشم و انتهای ابرو بچسبانید. اگر می خواهید دنباله خط چشم ظریف تر و زاویه دار تر باشد، چسب را بیشتر به سمت بیرون بچسبانید تا به سمت بالا چسب را خوب بچسبانید که مایع خط چشم به زیر آن نفوذ نکند. اگر پوستتان به چسب حساس است می توانید از یک کارت برای این کار استفاده کنید.

خط بالای چشم را بکشید. این خط باید تا جای ممکن نازک باشد. تا لبه چسب آن را ادامه دهید. از قسمت داخل چشم شروع کرده و تا گوشه خارجی چشم ادامه دهید. نیازی نیست که این خط را خیلی تمیز بکشید چون یک طرح اولیه است و می خواهید دوباره روی آن را خط چشم بکشید. سعی کنید که خیلی ضخیم نشود چون با کشیدن خط چشم دوم روی آن ممکن است بیش از حد ضخیم شود.

تا جایی که ممکن است پلک ها را صاف ببندید و یا سرتان به عقب خم کنید و خط چشم را بکشید. لبه چسب را با مداد خط بکشید. از گوشه خارجی چشم شروع کنید و خط را تا زیر استخوان ابرو بکشید. اگر خط را روی چسب کشیدید هم مهم نیست، چون چسب را آنقدر محکم زده اید که به زیر آن نفوذ نکند و در نهایت چسب را بردارید.

دوباره روی دنباله را با مداد بکشید تا پهن تر ا زقسمت داخلی چشم شود. از قسمت انتهای دنباله شروع نکنید تا بتوانید خط چشم ظریف تری بکشید. قسمت انتهای دنباله خط چشم باید حالت انحنا داشته باشد. قسمت گوشه داخلی نازک و قسمت گوشه خارجی باید ضخیم تر باشد.

روی خطی که با مداد کشیده اید را خط چشم مایع بکشید. با کشیدن خط چشم دولایه همانند تصویر می توانید کنترل بیشتری روی مدل خط چشم داشته باشید. همچنین خط چشم تیره تری در نهایت به شما می دهد. دستتان را روی میز یا یک جای ثابت قرار دهید تا بتوانید راحت تر خط چشم را بکشید. قلموی خط چشم را در فاصله بسیار نزدیک به پلک قرار دهید.تا بین مژه ها و خط چشم هیچ فاصله ای ایجاد نشود
قسمت های اضافی خط چشم مدادی را با گوش پاک کن یا کانسیلر پاک کنید. پس از اینکه خط چشم مایع را زدید بدون اینکه هیچ پلکی بزنید بگذارید برای ۱۵ ثانیه بماند تا خشک شود. اگر بلافاصله بعد از زدن خط چشم پلک بزنید ممکن است پخش شود.

انتخاب خط چشم برای انواع چشمها

اگر چشمان درشتی دارید:

اول از همه اینکه خط‌چشم پهن کاملا برای شما برازنده است همچنین توصیه می‌کنیم داخل چشم را سیاه کنید وقتی داخل چشم سیاه شود، چشم کوچک‌تر و گردتر جلوه می‌کند.

اگر چشمان گود رفته دارید:

شما به هیچ وجه نباید داخل چشم‌ها یا اطراف آنها را سیاه کنید چون چشم‌هایتان خیلی ریز و گودرفته‌تر جلوه خواهند کرد بهترین حالت برای شما یک خط‌چشم باریک و ظریف است، البته سایه‌های روشن هم به این هدف شما کمک می‌کنند.

اگر چشمانی از حدقه بیرون زده دارید:

پیشنهاد می‌کنیم پشت چشم را یک خط چشم پهن بکشید، در ضمن توصیه می‌کنیم از سایه تیره نیز به‌عنوان مکمل استفاده کنید چون سایه تیره بیرون‌زدگی را می‌پوشاند وقتی تیرگی‌های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته‌تر جلوه می‌کند.

اگر چشمان ریزی دارید:

برای درشت جلوه کردن چشم‌ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن؛ چون به‌طور کلی وقتی خط چشم پایین را بکشید چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.

اگر چشمان با فاصله دارید:

بهتر است از خط‌چشم‌های گوشه‌دار استفاده کنید، یعنی خط‌چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید این کار باعث می‌‌شود فاصله میان چشم‌های شما کمتر خودش را نشان دهد چون خط‌چشم این فاصله را می‌پوشاند.

اگر چشمانی نزدیک به هم دارید:

شما نباید خط‌چشم‌تان را از ابتدا بکشید بهتر است از خط‌چشم نیمه استفاده کنید و بیشتر روی انتهای چشم کار کنید یعنی از نصف پایانی یا یک سوم انتهایی آن خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم‌ها بیشتر جلوه کند.

اگر چشمان گردی دارید:

شما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید در ضمن بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده‌تر به‌ نظر برسد و گردی آن را بپوشاند.

زنگی رنگی با پورتال رنگی

2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
سودی

ممنون از این آموزش عالی. لنز رنگی روشن هم ، چشم را بزرگ تر نشون میده.

ندا رحیمی

ممنون از همراهی شما دوست عزیز