تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم - پورتال رنگی

چشم و بینایی , شخصیت شناسی ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

6 مورد از چیزهایی که رنگ چشم شما در مورد سلامتی و شخصیت شما آشکار می کند.

آیا تمایل به رقابت دارید؟ آیا مردم شما را مورد اعتماد قرار می دهند؟ این ویژگی ها می تواند به رنگ چشم شما مرتبط و نشان دهنده تحقیقات شگفت انگیز باشد.


بیشتر بخوانید:

تست شخصیت شناسی از روی چشم

شخصیت شناسی افراد از روی رنگ چشم


چشم های تیره: احتمال از بین رفتن و یا انحطاط شبکیه کمتر است.

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

اول و مهمتر از همه، معنای رنگ چشم شما می تواند بینش کلی سلامت چشم شما را نشان دهد. با توجه به سن افراد، کسانی که دارای چشم های روشن  هستند خطر ابتلا به انحطاط شبکیه در آنها دو برابر افرادی است که رنگ چشم آنها آبی مایل به تیره یا متوسط است. در مطالعه ای که با 171 شرکت کننده انجام شد و در مجله بالینی و آزمایشی Ophthalmology  منتشر شده است. چشم پزشک کریستوفر کویین، دبیر محرمانه انجمن آمریکایی چشم پزشکی می گوید: “عنبیه تیره، نور ماوراء بنفش  بیشتری را مسدود می کند. نور ماورای بنفش فاکتور خطر برای تخریب شبکیه است. نور اضافی که به چشم مردم با عنبیه روشن وارد می شود ممکن است باعث شود تا آن ها تخریب شبکیه بیشتری داشته باشند”.

در چشمهای تیره: خطر سرطان پوست کمتر است.

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

عنبیه رنگ تیره ممکن است نشان دهد که شما در معرض خطر کمتری از سرطان پوست قرار دارید. محققان در تحقیقات منتشر شده در امراض مسری سرطان، بیومارکرها و پیشگیری، نمونه های DNA را گرفته و داده های تقریبا 500 کودک سفید پوست در رنج سنی 6 تا 10 ساله را به مدت 4 سال جمع آوری کرده اند.  به احتمال زیاد این ژن در کودکان  با رنگ چشم آبی بیشتر از کودکان دارای رنگ چشم تیره رشد می کند. (تعداد مولکول ها در دوران کودکی می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست در بزرگسالی را پیش بینی کند.) تحقیقات دیگری نشان داده اند افرادی که دارای چشم آبی یا سبز هستند بیشتر در معرض تومور چشم قرار دارند، احتمالا به دلیل رنگدانه، جذب نور کمتری دارند و چشم ها را از آسیب های خورشید محافظت می کند. کویین می گوید: مهم نیست که معنی رنگ چشمانتان چه چیزی را استنباط کند، همیشه ایده خوبی است تا چشمان شما با عینک های آفتابی بزرگ  همراه با لنزهای تماسی جذب اشعه ماورای بنفش محافظت شود. در اینجا بیماری های تکان دهنده ای وجود دارد که پزشکان چشم اولین آنها را پیدا می کنند.

همچنین بخوانید:  معرفی 20 ویژگی دوست بد

چشم های روشن: رقابتی تر هستند.

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

محققان استرالیایی از 336 شرکت کننده از سفید پوستان اروپایی خواسته اند تا پرسشنامه های طراحی شده برای اندازه گیری عوامل شخصیتی را تکمیل کنند. عوامل سازگار اظهاراتی مانند: ” من با مردم احساس راحتی می کنم” یا “خودم را به عنوان کسی که نسبت به همه مهربان است می بینم” را تعیین کردند. افرادی که دارای چشم های تیره بودند بیشتر با کلماتی مانند “سخاوت، دوست داشتنی و همدلی” نسبت به افرادی که چشم رنگی داشتند، مرتبط بودند. شخصیت افراد چشم رنگی کمتر دوست داشتنی و رقابتی تر بودند. اگر چه تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است، محققان پیشنهاد می کنند که نتایج می توانند با ریشه های تکاملی انجام شوند. هزاران سال پیش، اروپاییان شمالی چشم های رنگی شگفت انگیز یا جذاب تر و ایده آل برای جفتگیری داشتند، که احتمالا مردم آبی چشم را به یک مزیت رقابتی تبدیل می کنند.

چشمهای تیره: قابل اعتمادتر هستند.

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

در یک مطالعه منتشر شده در (PLOS ONE)، محققان از 238 داوطلب درخواست کردند تا عکسی از افراد را برای اعتبار ارزیابی کنند. به طور کلی، شرکت کنندگان چهره هایی با چشمان قهوه ای را قابل اعتماد تر از چهره هایی با چشمان آبی دیده اند. با این حال، هنگامی که محققان به صورت دیجیتال رنگ چشم را تغییر دادند، رتبه بندی ها به طور ثابت باقی ماند. این پژوهشگران به بررسی همبستگی بین رنگ چشم و ویژگی های صورت پرداختند. آنها کشف کردند که مردان با چشم های تیره دارای ویژگی های قابل اطمینان بیشتری نسبت به افرادی که دارای چشم های روشن بودند، هستند. (مانند دهان بزرگتر، غبغب، چشمان بزرگ تر- ویژگی هایی که به طور طبیعی شادی را بیان می کنند.) تحقیقات بیشتری برای تعیین این مفهوم که رنگ چشم در زنان چنین رابطه ای بین اعتماد و شکل صورت را تعیین نمی کند، لازم است. مطالب دیگر را از دست ندهید. شکل چهره شخصیت شما را نشان می دهد.

همچنین بخوانید:  عادت غیر معمول افراد باهوش را بشناسید

چشم روشن ها: بیشتر به لک و پیس مبتلا می شوند.

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

محققان در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو، نزدیک به 3000 نفر مبتلا به لک و پیس، یک بیماری خودایمنی  که در آن سیستم ایمنی فرد به سلول های مویی سالم در پوست حمله می کنند و باعث می شود لک در پوست ایجاد شود را پیگیری کردند. محققان 13 ژن را شناسایی کرده اند که به بیماری لک و پیس مبتلا هستند. آنها دریافتند که افرادی که مبتلا به این بیماری هستند احتمالا دارای چشمهای آبی یا خاکستری هستند و این بیماری در افرادی که چشم های آن ها روشن  نیستند، احتمال کمتری دارد که به این بیماری مبتلا شوند. از بیماران مبتلا به لک و پیس، که همه آنها از نژاد اروپایی غربی و اسپانیایی بودند، 43 درصد چشم های تیره داشتند، 30 درصد چشم های سبز یا فندوقی داشتند و 27 درصد چشم های آبی یا خاکستری داشتند. این تفاوت با توزیع رنگ چشم  معمولا در میان آمریکایی ها از نژاد اروپایی غیراسپانیایی متفاوت است و نشان داد که 52 درصد چشم های آبی یا خاکستری دارند و فقط 27 درصد چشمهای رنگ  قهوه ای دارند. بیمارانی که دارای عارضه لک و پیس هستند در معرض خطر بیشتری برای سایر بیماری های خود ایمنی مانند: لوپوس، دیابت نوع 1، و بیماری تیروئید هستند.

چشم های تیره: الکل کمتری می نوشند.

تشخیص سلامتی و شخصیت شما از روی رنگ چشم

اگر دوستان شما چشم آبی هستند ممکن است بیش از شما از الکل استفاده کنند. این ارتباط ممکن است در واقع یک پیوند علمی داشته باشد. محققان در یک نظرسنجی در دانشگاه ایالتی جورجیا از 12000 مرد و زن، نشان دادند که افرادی که دارای چشم های روشن هستند، به طرز چشمگیری نوشیدن الکل بیشتری داشتند و بیشتر از افرادی که دارای چشم های تیره بودند، از آن استفاده می کردند. اما چرا؟ محققان فرض می کنند که این می تواند ناشی از ملانین، رنگدانه ای که سبب تیره تر شدن چشم ها می شود باشد. ملانین در ارتباطات الکتریکی بین سلول های مغز دخیل است.  مقدار ملانین در چشم (تیره) با مقدار ملانین در مغز همبستگی دارد، این می تواند به این معنی باشد که مردم با چشم  های تیره نسبت به محرک ها مانند الکل حساسیت بیشتری دارند، به این معنی که آنها ممکن است کمتر از افراد روشن چشم االکل مصرف کنند. هنوز تحقیقات بیشتری لازم است. کویین می گوید: “افرادی که دارای عنبیه روشن هستند بیشتر الکل می نوشند،  این یک نتیجه گیری غیرقابل انکار از این مطالعه است “.

همچنین بخوانید:  دلیل قی کردن چشم‌ ها چیست؟

بیشتر بخوانید:

تاریخچه شخصیت شناسی

چطور شخصیت خود را عوض کنیم ؟

با دقت در چشم ها افسردگی را تشخیص دهید


” چقدر سخت است که بگوییم آیا این رنگ عنبیه است که تعیین می کند که افراد زیاد یا کم الکل مصرف کنند؟ این یک پیوستگی را نشان می دهد، نه یک رابطه اتفاقی”.

rd

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x