چگونه شخصیت افراد را از گروه خونی آنان بشناسیم؟

شخصیت شناسی ۰۴ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

شما مظهر گروه خون خود هستید و همان گونه می اندیشید و رفتار می کنید که متناسب با گروه خون تان است. آنچه را از گروه خون و تاثیر آن در اندیشه و رفتار و تعیین سرنوشت تان باید بدانید در این سلسله مقالات می خوانید:

  • اگر شما گروه خونی O هستید هدف گرا، مشتاق، خوش بین و در کسب و کار توانایید و…(این هفته و هفته بعد درباره ش می خوانیم)
  • اگر شما گروه خونی A هستید احتمالا پای بند جزئیات، سخت کوش، آرمان گرا و دقیق هستید و نیز با صدای ملایم صحبت می کنید و…(در طی جلسات آتی بررسی خواهیم کرد)
  • اگر شما گروه خونی B هستید انعطاف پذیر، پرشور، خلاق، نامتعارف و دارای تمرکز عالی می باشید….(در طی جلسات آتی بررسی خواهیم کرد.)
  • نادرترین گروه خونی ها AB است. اگر گروه خونی شما AB است رهبری ذاتی، سازمان دهنده ای برجسته، با سیاست، معقول و دارای تخیلی نیرومند می باشید…(در طی جلسات آتی بررسی خواهیم کرد.)

شخصیت گروه خونی O

گروه خونی O، که رایج ترین گروه خونی است، نسبت به سایر گروه ها، کمترین نقش را در معرفی افرادش دارد. دقیقا چهل و چهار درصد جمعیت آمریکا گروه خونی O هستند و گروه بعدی، نوع A است که چل و دو درصد را شامل می شود، یعنی بیشتر مردم از گروه خونی O هستند، اما اگر تصور می کنید که فراوانی، مایه راحتی خیال است قطعا به گروه خونی O تعلق ندارید.( از آمارهای موجود چنین برمی آید که اکثریت جمعیت ایران دارای گروه خونO هستند و براساس آمار شش ماه نخست سال ۱۳۸۵، اهدا کنندگان گروه خونیO، ۹۳/۳۷ درصد بوده اند.)

حقیقت این است که همه اشخاصی که گروه خونیO دارند، می خواهند در همه زمینه های زندگی از ورزش گرفته  تا کسب و کار، جنگ یا حتی در ارتباط عاشقانه، در صدر باشند.

جدول ویژگی ها و کاستی های گروه خون O

مثبت منفی
روشن بین برای نظرات دیگران ارزش قائل نیست
آگاه از خواسته دیگری می تواند دورنما را گم کند.
می تواند تمرکز کند. تمرکز بیش از حد دارد و سایر اطلاعات را ازدست می دهد
از روابط اجتماعی ارزیابی مطلوب دارد در پی مقام است
می تواند با مافوق به خوبی رفتار کند چاپلوس است
هدف گرا قدرت طلب است
محاسبه گر، برنامه ریز نسبت به دیگران بی اعتناست
سالم است موفقیت های را نادیده می گیرد.
نیروی جنسی قوی دارد معشوقی وسواسی است
برای مهرورزیدن سریعا تهییج می شود می تواند به شخص نامناسب عشق بورزد
زبان آور است نمی تواند ساکت شود
تمایلات خویش را می پروراند باید متفاوت باشد
واقع گراست به نظر دیگران سرد و بی اعتنا می رسد
ساده می اندیشد، کم عقده است. می تواند خشن و بی نزاکت جلوه کند.
در ورزش تواناست. بیش از حد رقابت جو است.
رهبری قوی است. در دنباله روی چندان خوب نیست
عاطفی و خاطره برانگیز است. رفتار کودکانه دارد.
خوش بین و آرمان گرا است. فقط برای خودش روا دارد.
در کسب و کار شایسته است. می تواند طماع باشد.
با غریبه ها محتاط است. با مردم رفتارهای عادلانه ندارد، عصبی است.
همیشه تصویر ذهنی هشیاری دارد. در لباس و آرایش زیاده روی می کند.
عصبانی نیست. غیرقابل اعتماد است و چندان به دیگران همیت نمی دهد.
نسبت به همسر وفادار است بی نهایت حسود است.
در بازی ها کارآمد است است. وقتی آشفته است از واقعیت می گریزد.

گروه خون با انگیزه O در محل کار:

فردگرایی و رقابت جویی قوی در گروه خونی O با ساختار محیط کاری ما بیشتر از هر عامل دیگری سروکار دارد. عادی ترین فرد گروه خونیO  هدف گرا، به شدت دارای انگیزه و شخصی با مسیر روشن است. با چنین تعداد زیاد گروه خونی O در جمعیت، نهادهای ما تاثیر آنان را بیشتر از هر گروه دیگری منعکس می کنند. شرکت دارای سلسله مراتب، با رییس ارشد اجرایی(CEO) در صدر و رده های زیرین، خود انعکاسی از نوع جهانی است که افراد گروه خونی O پدیدی آورده اند و به طور خستگی ناپذیری برای دوام آن کار می کنند.

درمورد مشاغل ایده آل افراد گروه خونی O، همانطور که پیشتر گفتیم؛ از آنجا که هم از حیث تعداد و هم از جهت تاثیر، ظرفیت به نفع افراد گروه خونی O پر است، هیچ تعجبی ندارد که بسیاری از این ها به عالی ترین مقام می رسند. به همین دلیل، بهترین مشاغل برای این افراد، شرایطی با فرصت های بسیار برای پیشرفت در درون سازمان است. افراد گروه خونی O ظاهرا بیشترین مقرری و صلاحیت را دارند تا در دفاتر و خانه هایشان خود را مدام به رخ دیگران بکشند. شاید عبارت«من همانی هستم که بدان دست یافته ام.» به راحتی شعار جهانی اعضای اجتماع گروه خونیO باشد. بعضی از شرکت های ژاپنی با آگاهی از گرایش افراد گروه خونی O به پرانگیزه بودن و هدف گرایی، گروه های خونی مختلف را در انواع گوناگون مشاغل در موسسات امتحان کردند. به نظر می رسد در اکثر این آزمایش های طولانی مدت، ایشان در زمینه های فروش و رهبری پیشرفت داشته اند و دست کم دو تولید کننده عمده اتومبیل به این نتیجه رسیده اند که بهترین فروشندگان، گروه خونی O هستند.

مهمترین هدف شغلی برای شخصی با گروه خونی O این است که اهداف حرفه ای را با رویاها و مقاصد فردی خود ادغام می کند. اکثر این افراد در اوایل عمر، خود را در حال تغییر شغلی به شغل دیگر در بازارکار می یابند، زیرا آن شغل با شرایط مطلوب آنان، مهارتها و یا عقیده شان در مورد اینکه توان انجام چه کاری را دارند یا خواهان چه هستند، سازگار نیست.

اراده قوی، شایستگی و توانایی ایشان در ایجاد ارتباط با مردم، ویژگی هایی هستند که در اینجا حائز اهمیت است. افراد گروه خونی O قاطعیت زیادی دارند و واقع بین هستند، اما آمادگی پذیرش ریسک را هم دارند و برای منطبق کردن نقش خویش در کسب و کار با جاه طلبی های سیاسی، دارای گرایشی ذاتی هستند. در واقع، همانطور که ارتقا می یابند به گرداندن شرکت هم فکر می کنند. بسیاری از آنان بعدها در زندگی سیاستمدار می شوند. هرسازمانی که تحت کنترل ایشان باشند، همچون نظام سلسله مراتبی بسیار کارآمدی عمل خواهد کرد. رهبری آنان اعتقاد و ثبات القا می کند.

جدول مناسبترین و نامناسبترین حرفه ها و مشاغل برای گروه خونی O

مناسبترین نامناسبترین
حسابدار

بانکدار

بازیکن بیسبال

سیاستمدار

وزیر

تاجر

نویسنده رمان

درمانگر

فروشنده

کارگزار سرمایه گذاری

هتلدار

روزنامه نگار

بازیگر

سرایدار

کارمند آژانس هوایی

خیاط

 

در جلسه بعد؛ درباره ویژگی های شخصیتی زن و مرد دارای گروه خونی O و تناسب ازدواج این دوگروه از گروه خونی O با سایر گروه های خونی، را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

منبع: شخصیت گروه های خونی؛ چگونه شخصیت افراد را از گروه خونی آنان بشناسیم؟؛ نوشته توشیتاکا نومی و الکساندر بشر

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of