نقش مهم ویتامین C در پیشگیری از سرطان خون - پورتال رنگی

خواص دارو , سرطان ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

نقش مهم ویتامین C در پیشگیری از سرطان خون

نقش مهم ویتامین C در پیشگیری از سرطان خون

ویتامین C ممکن است نقش مهمی در پیشگیری از سرطان خون در مبتلایان به لوسمی داشته باشد

ویتامین C مدت زیادی با سیستم ایمنی سالم همراه بوده است، سرما خوردگی را از بین می برد. اما تحقیقات جدید نشان می دهد ویتامین ضروری نیز ممکن است نقش مهمی در پیشگیری از لوسمی ها، یا سرطان داشته باشد. اگرچه ما هنوز نمی دانیم چه مقدار ویتامین C برای کارکرد آن لازم است، یا حتی چه کسی از چنین درمانی بهره مند خواهد شد، محققان می گویند آن ها برای برملا شدن بعضی از مزایای بی وقفه ویتامین مهم هیجان زده شده اند.

علوم پایه IFL گزارش داد: کمبود ویتامین C  در بدن ممکن است به لوسمی کمک کند، به عنوان ویتامین شناخته شده است که نقش مهمی در عملکرد سلول های بنیادی مغز استخوان بازی می کند. بدون ویتامین C کافی، این سلول های بنیادی می توانند سلول های خونی را با سرعت بالا تولید کنند، این باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان خون می شود. در حالی که تحقیقات گذشته ارتباط بین سطح کافی ویتامین C  و پایین آمد خطر ابتلا به سرطان را مشخص کرده است، مکانیزم پشت این رابطه نامشخص بود. اگرچه، تحقیقات اخیر برای یک یافته که ممکن است یک روز به پیشگیری و درمان موثرتر سرطان منجر شود دلیل زیست شناختی (بیولوژیکی) پیشنهاد می کند.

اپی ژنوم مجموعه ای از مکانیزم های داخل سلول است که تنظیم می کند کدام یک از سلول ها روشن و کدام یک خاموش شوند.

Dr. Michalis Agathocleous در مقاله Medical Xpress گفت: پس هنگامی که سلول های بنیادی  ویتامین C دریافت نمی کنند، اپی ژنوم می تواند در جهت  افزایش عملکرد سلول های بنیادی آسیب دیده باشد همچنین خطر ابتلا به سرطان خون را افزایش می دهد.

همچنین بخوانید:  روش درمان سرطان با یک معجون خانگی

علوم پایه IFL گزارش داده است: مطالعه بر روی اثرات ویتامین C بر سرطان به دو دلیل دشوار است. اول این که، برخلاف اکثر پستانداران، انسان ها نمی توانند خودشان ویتامین C بسازند، همچنین به عنوان اسکروبات شناخته شده است. به علاوه، دیدن اثر ویتامین بر سلول های بنیادی ما دشوار است، در نتیجه دانشمندان در تلاش جهت مشاهده متابولیسم سلول های بنیادی در آزمایشگاه هستند.

اگر چه، در تحقیقات جدید، از مرکز تحقیقات پزشکی کودکان در UT Southwestern (CRI) که به صورت آنلاین منتشر شد، محققان توانستد بر این دو مانع غلبه کنند؛ بخشی از طریق موش های آزمایشگاهی تغییر یافته به طوریکه آن ها ویتامین C خود را سنتز نمی کنند.

این مطالعه چند محدودیت دارد: در حال حاظر، ما نمی دانیم چه مقدار ویتامین C لازم است، ما هنوز مطمعن نیستیم کدام یک از بیماران سود بیشتر از ویتامین C می برند، و آیا بیماران با نوع های دیگر سرطان ممکن است سود ببرند. اگرچه، نتایج اولیه نشان می دهد که ویتامین C  ممکن است برای بیماران مبتلا به نوعی از لوسمی شناخته شده به عنوان کلونال مفید باشد.

منبع

Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments