قویترین حیوان جهان کدام است؟

حیوانات ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

قویترین حیوان جهان کدام است؟

قویترین حیوان جهان کدام است؟

قدرت و توانایی، به روایت اعداد و ارقام

تحقیق و تفحصی سریع در یافتن قویترینها و برترینها، در قلمروی حیوانات

در میدان رقابت و مبارزه برای تعیین نمودن قویترین حیوانات، یک کانگوروی سرخ رنگ را، به خاطر لگد های استخوان شکنش_ که ۷۵۹ پاوند نیروی ضربه به طرف مقابل وارد می سازد_میتوان  با دارنده کمربند ورزشهای رزمی یکسان دانست. خلقت، این اجازه را به مخلوقات وحشی خود داده تا در تکاملی تدریجی و به منظور حفظ بقای خود، بگزند و گاز بگیرند و  بدون هیچ رحمی از تمامی توانایی های خود بهره ببرند. انسانها برای اینکه در ایده آل ترین شکل و فرم بدنی به زندگی ادامه دهند باید رژیم های غذایی خاصی داشته و به ورزش های ویژه ایی بپردازند. اما اگر قرار بود_همانند حیوانات_ نسبت به یکدیگر مهاجم باشند چه می شد؟ این دقیقا کاری است که انجام داده  و در چهارزمینه، مقایسه های  زیر را برای یافتن قویترین حیوانات ترتیب داده ایم.

۸۰

درجه زاویه باز شدن،  به آرواره شیطان تاسمانی داده شده تا به راحتی به تکه تکه کردن لاشه مارها و یا خرد کردن صورت حریف بپردازد.

۱۵۰،۰۰۰

عضله در خرطوم  نوعی فیل آسیایی قرار دارد. بینی این حیوان توانایی و انعطاف پذیری نگهداری و پاشیدن یک گالن آب و یا از ریشه در آوردن یک درخت را دارا می باشد.

۱۵

لگد مرگبار،  آن هم فقط در ۱۰۰۰/۱ ثانیه برای _مرغ منشی آفریقایی_  کافیست تا مار کبرایی را از پای درآورد. در مناطق بیابانی، این موجود دایناسور مانند، به کنترل تعداد جمعیت خزندگان کمک میکند.

قویترین حیوان جهان کدام است؟

نمودار آماری قدرت ضربه زنی و  مشت و لگد حیوانات

یک استاد تکواندو کار دارنده کمربند مشکی، در میدان مبارزه قادر به زدن ضربه پا با سرعتی معادل ۱۳۶ مایل ( حدود ۲۱۹ کیلومتر ) در ساعت به حریف خود می باشد. در طی اعمال این ضربه، نیرویی معادل ۲۳۰۰ پاوند ( حدود ۱۰۴۳ کیلو گرم ) به حریف خود وارد می آورد_که  با قدرت ضربه کف پای یک کانگورو برابری میکند. اما در میان آدمها بطور متوسط و بدون تمرین و تمرکز روی ضربه  لگد، می توان از شخصی به نام   ” مک گریگورد ” نام برد.

قویترین حیوان جهان کدام است؟

نمودار قدرت بلند کردن اشیا ء

در سال ۲۰۱۶ میلادی، یک انگلیسی قوی هیکل به نام ادی هال، رکورد بلند کردن وزنه ۳/۱۱۰۲ پاوندی ( حدودا ۵۰۰ کیلوگرمی ) را_  که با  وزن یک پیانوی بسیار بزرگ کنسرت برابری می کند_ از خود به جای گذاشت. فیلهای آسیایی_ در مقایسه_ تنها می توانند با خرطوم خود وزنه ها و بارهای ۷۷۰ پاوندی ( حدود ۳۵۰ کیلو گرمی ) را جا بجا کنند. در مقایسه،  آدمها، کارشان چنان بد هم نیست.

قویترین حیوان جهان کدام است؟

نمودار آمار گاز گرفتن

اگر گاز وحشتناک یک کرکودیل آب شور قادر به خرد کردن ستون فقرات یک گراز وحشی نمی باشد، قطعا چرخش مرگبار زیر آبی، کار گراز را یکسره می کند. با نیروی چند تنی آرواره ، یک کرکودیل، سرسخت ترین رغیبش یعنی یک ببر را_ بعد از ۶ بار گاز گرفتن های سخت و وحشتناک_ کاملا خرد می نماید.

قویترین حیوان جهان کدام است؟

نمودار نسبت قدرت بدنی به وزن

چون حیوانات بزرگ وزن بیشتری دارند، به نسبت اندازه و وزنشان، قدرت بد نی آنها کمتر است. بنا بر این موجودات بسیار کوچک از گروه بندی خود ( در زمینه قدرت بدنی ) تبعیت میکنند. به طور مثال، ضربه مشت مانند یک میگوی مانتیس، ۳۰۰۰ برابر وزنش می باشد و یک هیره بسیار ریز با ابعادی کمتر ۱۰/۱ اینچ فشاری بیش از ۱۲۰۰ برابر موجودات هم اندازه خود به هر چیزی وارد می سازد.

منبع

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of