چگونه با سگ خود زندگی کنیم

حیوانات , روانشناسی 27 اسفند 1396 بدون دیدگاه

نقش سگ در زندگی چیست؟ زندگی با سگ چگونه است؟

نقش سگ در زندگی چیست؟ زندگی با سگ چگونه است؟

چگونه صرف زمان با سگ ها به میزان قابل توجهی زندگی شما را بهبود می بخشد؟

تماس با سگ در  انسان می تواند به طور مثبت روی سطوح استرس، خطر بیماری، تمرینات بدنی و شادی عمومی تاثیر مثبت بگذارد.

از زمان های قدیم، سگ ها یک نمایش پایدار و دلنشین از زندگی بوده اند. امروزه علم همچنان از مزایای بودن با بهترین دوست چهار پا (سگ ها) حمایت می کند.

شما لزوما به یک سگ نیاز ندارید که از مزایای ارتباطات با آنها استفاده کنید. مشارکت داوطلبانه سگ در کارها با شما، پیاده روی سگ با حیوان خانگی شخص دیگری می تواند فرصت ارتباط برقرار کردن با افراد را برای شما بیشتر کند. سگ ها نیز در بسیاری از کارگاه ها و کالج ها به بهبود شغلی کارکنان و دانش آموزان کمک کنند.

پس دقیقا چطور تأثیر «جسورانه» را بر سلامت جسمی و روانی ما گذاشته اند؟


بیشتر بخوانید:

آیا باید سگ خود را به بغل کنید؟

چگونه از پنجه های سگ خود مراقبت کنیم؟

گربه بهتر از سگ است یا سگ بهتر از گربه ؟


سگ ها ورزش منظم و زندگی اجتماعی بهتر را تشویق می کنند.

داشتن یک سگ به این معنی است که شما در حال حاضر یک شریک روزانه برای فعالیت بدنی دارید و باعث ورزش منظم میشود. مطالعات  نشان می دهد که پیاده روی با سگ شاخص توده بدنی را پایین تر برده، فعالیت های بدنی شما را بیشتر کرده است، مراجعه به پزشکان را کمتر میکند و با ورزش کردن همراه است.

یک برنامه معمول پیاده روی با سگ نیز می تواند زندگی اجتماعی شما را بهبود بخشد. دکتر لیزا وود، استاد دانشگاه غرب استرالیا می نویسد: “داشتن یک حیوان خانگی به عنوان عامل مهمی برای آسان تر شدن برقراری ارتباط اجتماعی و شکل گیری دوستی در محله ها شناخته شده است.”

سگ ها باعث کاهش استرس و افزایش بهره وری می شوند.

صرف کردن بخش قابل توجهی از روز در یک محیط کاری و یا تحصیلی می تواند با چالش هایی همراه باشد. اما شرکت داشتن سگ ها می تواند ذهن را تحریک کند و منجر به کاهش قابل توجه استرس شود.

علاوه بر این، یک مطالعه جدید منتشر شده تایید کرد که جلسات سگ درمانی در دانشگاه ها می تواند سلامت دانش آموزان را افزایش دهد و احساسات منفی را کاهش دهد. محققان چنین دوره هایی را در طول دوره های استرس زا مانند دوره های امتحان تشویق می کنند.

سگ ها به مبارزه با بیماری های روانی کمک می کنند.

تحقیقات سگ ها نشان می دهد که لمس فیزیکی و محبت، می تواند در جلوگیری از افسردگی و کم شدن احساس اضطراب کمک کند. علاوه بر این، مراقبت از یک سگ شامل مسئولیت و انجام دادن کارهای روزانه معمول سگ ها (از خواب بیدار شدن، راه رفتن سگ، تغذیه آن در زمان و غیره)، یک راه درمانی برای بهبود مشکلات روانی معرفی شده است.

اتحاد ملی در زمینه بیماری روانی خاطر نشان کرد که ارتباط با سگ ها حتی به طور کم، هورمون اکسیتوسین و دوپامین را تقویت می کند و باعث ایجاد یک نظم مثبت می شود.

مدرسه پزشکی هاروارد یک گزارش ویژه به نام ” Get Healthy، Get a Dog ” منتشر کرد و بیان داشت: “یکی از بزرگترین مزایای داشتن سگ این است که شما را تشویق می کند تا بر روی ذهن خود تمرکز کنید و در لحظه فعلی و به طور کامل زندگی را درک کنید.”

سگ ها خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش میدهند.

دانشمندان متوجه شدند که صاحبان سگ با ریسک پایین بیماری قلبی ارتباط دارند، هرچند علت دقیق هنوز مشخص نشده است.

یک مطالعه نشان داد که داشتن یک سگ برای افرادی که به تنهایی زندگی می کنند خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را 36٪ کاهش می دهد. استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه اوپسالا در سوئد، توضیح داد که وجود سگ ها فعالیت های بدنی را بیشتر میکند که این به دلیل انجام کارهای روزانه آنها است.

medicaldaily

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of