آیا خودروی بدون رانندگی می خواهید؟

خودرو ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

آیا خودروی بدون رانندگی می خواهید؟  کامیون های بزرگ ماه می اولین خروجی خواهند بود.

سن فرانسیسکو – تصور کنید هنگام رانندگی در بزرگراهی در نیمه شب، کامیون بزرگی از پشت به شما نزدیک شود. شما ریلکس خواهید بود زیرا فاصله ایمن با شما دارد و با سرعت مجاز رانندگی می کند و از قوانین کاملا تبعیت خواهد کرد. حال تصور کنید این کامیون بدون راننده باشد و خودش رانندگی می کند.

شور و اشتیاق دره سیلیکون برای خودروهای بدون راننده که می توانست سالها قبل تعداد زیادی را روانه جاده ها کند، باید دید آیا برای کامیون های ۱۸ چرخ نیز این استقلال وجود دارد؟ راه اندازی شرط بندی در این مورد متفاوت خواهد بود.

اتو[۱] توسط ۱۵ مهندس سابق گوگل شامل چهره های اصلی در شرکتهای جستجوگر ماشین های بدون راننده و نقشه های پروژه در تلاش است در آزادراهها از کامیون های بدون راننده استفاده کند که خوراک صنایع کامیون سازی صنعتی می باشد.

مهندسان تصور می کنند کامیونهای اتوماتیک نسبت به خودروهای سواری می تواند از لحاظ اقتصادی و مقرراتی دلپذیرتر باشد. بر اساس گزارش گروه حمل و نقل، در سراسر کشور ۶٫۵ % از تمام مسیرها را کامیونها به خود اختصاص داده اند و ۵٫۹% سوانح بزرگراهها نیز بر اثر کامیونها می باشد .

با افزودن تکنولوژی در خودروهای سواری حال حاضر می تواند سبب گرانتر شدن آنها شود و البته بدون پرداخت هزینه به افراد سودجو در دره سیلیکون منجر شود. تا کنون سنسورهای لیزر استفاده شده بر پروژه خودروهای گوگل  حدود ۷۵۰۰۰ دلار هزینه داشته است.

این قیمت ها کاهش می یابد اما آنها باید یک نرخ واقعی برای مشتریان در نظر گیرند. حال کامیون بزرگ و جدید تریلی به راحتی هزینه ای بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار خواهد داشت که هزینه های ویژه رباتیک اضافه شده بیشتر از قبل حس خواهد شد.

به علاوه می تواند کارآمدتر باشند، بطور مثال وقتی راننده در کابین به استراحت می پردازد، کامیون به راه خود ادامه می دهد. هنوز بر سر رانندگی تجاری بحث می باشد و بالقوه کاری کشنده خواهد بود.

در حال حاضر طبق انجمن حمل و نقل آمریکا بیش از سه میلیون راننده کامیون وجود دارد و از هر ۱۵ کارگر در کشور، یک نفر در حرفه کامیون داران استخدام می شود.

نگرانی هایی وجود دارد که اگر کامیونهای تجاری تمام اتومات شوند، برای شهرهای کوچک آمریکا که از حمایت صنعت کامیونها برای مسافتهای طولانی رونق گرقته اند، از لحاظ اقتصادی ویرانگر باشد.

 

اسکات سانتنس محقق مستقل در پست وبلاگ سال گذشته خود نوشت: حذف راننده های کامیون از بزرگراهها اثر مشابه ای مانند شهرها دارد و مانند دهه های پیش که در کنار بزرگراهها صف کامیون ها بود، الان دیگر مانند شهرها شاهد آن نیستیم.

وسایل نقلیه مستقل در سالهای اخیر به یکی از پروژه های محبوب صنعت تکنولوژی تبدیل شده اند. بارگذاری آنها راهی برای مقابله و توقف رانندگان مزاحم می باشد. تسلا همراه با سایر تولیدکنندگان خودرو تکنولوژی های مستقل را به عنوان ویژگی ایمن جهت کمک به رانندگان انسان دانسته است.

حتی اپل نیز در فکر کار بر روی گونه های تکنولوژی خودروهای بدون راننده است.

گوگل به طور ویژه از این تکنولوژی و توسعه آن حمایت می کند و خودروهای بدون راننده بطور منظم در جاده های منطقه خلیج دیده می شوند. این شرکت طبق قراردادی با فیات کریسلر اعلام کرد در همین ماه به زودی این تکنولوژی را بر ناوگان ماشین های سنگین نصب خواهد کرد.

از زمانی که سربازان کهنه کار گوگل در بخش نقشه و خودرو، آنتونی لواندوفسکی و لیور ران در ماه ژانویه اتو را دریافتند، این شرکت ۴۱ نفر را استخدام کرد و کامین ولو بدون راننده را بیش از ۱۰۰۰۰ مایل تست کرد. در پایان هفته نیز اتو کامیون بدون راننده را در نوادا تست کرد.

آقای لواندوفسکی شهرت زیادی را در سال ۲۰۱۴ کسب کرده، وی دانشجوی فازغ التحصیل مهندسی صنعتی از دانشگاه کلیفرنیا(برکلی) بوده است.  موتورسیکلت بدون راننده ای طراحی کرد که توسط ژیروسکوپ پایدار شده و در اولین مسابقه خودرو بدون راننده پنتاگون حضور داشت. سپس سیستم ابتدایی ۵۱۰ او توسط گوگل خریداری شد و آغاز پروژه خودروی بدون راننده بود.

آقای لواندوفسکی گفت تصمیم دارد گوگل را ترک کند زیرا توانایی دارد به شخصه هرچه زودتر خودروهای بدون راننده را تجاری سازی کند.

وی گفت گوگل بسیار بر فعالیتها بسیار تمرکز دارد و من احساس می کنم زمانی رسیده تا ببینیم چه به بازار می رسد و من علاقه دارم ایده کامیونها زودتر به بازار برسد.

آقای ران، بنیانگذار اتو در حال حاضر مهندس کهنه کار نرم افزار گوگل نیز می باشد. با گذشته ای در اطلاعات ارتش اسرائیل، وی سرآمد مهندسین در نقشه های گوگل می باشد. او همچنین در شرکت تجاری گوشی همراه موتورولا به مدت سه سال کار کرده است و همچنین فعالیتهایی محرمانه در تحقیق رباتیک انجام داده است.  اما راه اندازی زندگی مانند کار در گوگل در منطقه دانشگاه دره سیلیکون نبوده و سختی های زیادی کشیده است.

 

اتو در یک گاراژ خودرو زوار در رفته فروشگاهی تاسیس کرد که نزدیک به ورودی بزرگراه در بازاری کنار سن فرانسیسکو جنوبی بود. اما اکنون این شرکت دفتری جدید با فضای مناسب  برای سه کامیون ولو جدید و بزرگ تدارک دیده که با دوربین، رادار و سنسور لیزر در حال چرخش و ناشناس به نام لیدار تجهیز شده اند.

این اساسا آرایه سنسور مشابه ای است که در خودروهای نمونه توسعه یافته گوگل مانند نیسان، بایدو و سایرین استفاده می شود. اما آقای لواندوفسکی می گوید هزینه تجاری سازی کامیونها به طراحان این امکان را می دهد که سنسورهای با کیفیت بالاتر اضافه کنند.

اتو تکنولوژی خود را به عنوان ارتقا و بهبود شرایط صاحب کامیون در مسافت طولانی پیشنهاد می دهد که می تواند آن را خریداری کند و یا به عنوان اپراتور کامیون آن را به اشتراک بگذارد.

آقای لواندوفسکی گفت در ابتدا باید بگویم جاده هایی وجود دارد که رانندگی در آنها ایمن است. پس به راننده می گوییم به استراحت بپردازد زیرا اگر ۵۰۰ مایل مسافت باشد یعنی ده ساعت حرکت و شما ده ساعت می توانید استراحت کرده و به راه ادامه دهید.

موسسان فاش کردند سرمایه گذاری ها تا کنون در این شرکت کاهش یافته است. آنها می گویند قصد دارند به زودی تجاری ماندن این بخش را بررسی کنند.

با اینکه در فرانیدهای تکنولوژی قرار دارند اما اتو هنوز با مشکلات عجیب مقرراتی و میزان زیادی از رقابت مواجه شده است.

دره سیلیکون در حال آغاز پروژه ای به نام پلوتون با تمرکز بر روی کاروان کامیون ها جهت بهره وری سوخت است. سال گذشته کامیونهای دایملر آمریکای شمالی بدون راننده در نوادا به معرض نمایش در آمدند. ولو و سایر تولیدکنندگان کامیون نیز محصولات بدون راننده خود را در اروپا به نمایش در آوردند.

مقررات خودرو-موتور کالیفرنیا مانع از سفر کامیونهای اتو بر اتوابانها همراه با راننده ای خواب در کابین شده است. اما بسیاری از ایالتها باید اجازه چنین پیشرفتی را صادر کنند.

آقای لواندوفسکی که مهندس گوگل می باشد و در ارسال پیش نویس خودروهای بدون راننده که بعدا به عنوان قانون در نوادا به ثبت خواهد رسید، نقش داشته گفت اگر بخواهید در مسیر تگزاس بدون شخصی پشت فرمان رانندگی کنید، این کار شما ۱۰۰% قانونی است.

این شرکت به تازگی برای بازار مالکان اپراتوری کامیونها و صاحبان آنها که با استراحت در طول مسافرتهای طولانی می توانند بازده و تولیدات خود را افزایش دهند و به راننده دوم هم نیاز نخواهند داشت همکاری میکند.

آقای لواندوفسکی در پایان با توجه به تعداد رانندگان در امریکا گفت زمان خواهد برد تا سه میلیون نفر را انتقال داد اما این طبیعت یک فرایند است. اپراتورهایی برای ارتقا و افزایش در نیویورک بکار گرفته می شود و چیز دیگری نیز وجود ندارد.

[۱] Otto

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !