کاهش فشار خون بالا با این سالاد بی نظیر

خون و دستگاه ایمنی , سیستم قلبی عروقی ۱۶ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

کاهش فشار خون بالا با این سالاد بی نظیر

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند، فشار خون بالا است که این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله اینکه می تواند زمینه ارثی داشته باشد و یا می تواند بنا به سبک زندگی این مشکل به وجود آید که در هر صورت داشتن فشار خون بالا می تواند خطرآفرین باشد. بنا به اینکه می توان با داشتن رژیم غذایی مناسب با این مشکل مقابله کرد، ما در این مطلب از پورتال رنگی برای شما روش تهیه نوعی سالاد برای کاهش فشار خون و کلسترول خون را در نظر گرفته ایم که امیدواریم بپسندید.

پایین آوردن و درمان اورژانسی فشار خون و کلسترول با این سالاد

میلیون ها نفر در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند. فشار خون بالا به شرایطی گفته می شود که در آن فشار خون انسان (نیروی جریان خون که بهدیواره رگ های خونی وارد می شود)، به طور مداوم بیش از اندازه بالا باشد. فشار خون بالا یکی از مهم ترین عوامل خطرآفرین برای سکته مغزی و بیماری قلبی نیز محسوب می شود.
به گزارش “لیو لاو فروت”، فشار خون بالا حجم کار قلب و رگ های خونی را افزایش داده و موجب می شود تا آنها سخت تر و با کارایی کمتر کار کنند. فشار خون بالا به بافت ظریف درون شریان ها آسیب وارد می کند، و این شرایط اجازه تجمع کلسترول بد (LDL) و تشکیل پلاک ها در امتداد پارگی های ظریف دیواره شریان را می دهد. این گونه است که آترواسکلروز یا تصلب شرایین آغاز می شود.
استرس، رژیم غذایی ضعیف، و فعالیت بدنی کم می توانند خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهند. کاهش مصرف سدیم، به حداقل رساندن مصرف گوشت قرمز، اتخاذ روش هایی برای کاهش استرس در زندگی، و پیاده روی روزانه می توانند به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا کمک کنند.

کاهش فشار خون بالا با این سالاد بی نظیر

مواد غذایی تنظیم کننده فشار خون

برخی مواد غذایی وجود دارند که می توانند به تنظیم فشار خون کمک کنند. خیار منبع خوبی برای پتاسیم است که این ماده معدنی می تواند به ایجاد تعادل در سطوح سدیم در سلول های بدن انسان کمک کند. میزان بیش از اندازه سدیم یکی از دلایل اصلی فشار خون بالا است.
همچنین، خیار منبع خوبی برای فیبر است، که این ماده مغذی می تواند کاهش چشمگیر در سطوح فشار خون و کلسترول را موجب شود. فیبر به پیشگیری از دیابت نوع ۲ و بهبود روند کاهش وزن نیز کمک می کند.
سیر یکی دیگر از مواد غذایی کلیدی در زمینه سلامت خون و قلب محسوب می شود. برخی گزارش ها نشان داده اند که اثر ضد فشار خون بالای سیر می تواند با داروهای تجویزی برای فشار خون بالا برابری کند.
مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه براون انجام شد، نشان داد مردانی با سطوح کلسترول بالا می توانند تنها با مصرف عصاره سیر فشار خون و کلسترول خود را کاهش دهند.
سیر به تحریک سطوح اکسید نیتریک درون سلولی کمک می کند، که به بدن در کنترل شرایط عروقی و تنظیم فشار خون کمک می کند.

سالاد خوشمزه برای کاهش فشار خون

در ادامه دستور تهیه یک سالاد ساده و ضد فشار خون بالا ارائه شده است.

مواد تشکیل دهنده:

یک عدد خیار
دو حبه سیر خرد شده
یک چهارم یک پیاز کوچک
یک دوم قاشق چایخوری سرکه سیب
یک دوم قاشق چایخوری شیره افرا یا هر شیرین کننده طبیعی دیگر به انتخاب خود
اندکی شوید، در صورت تمایل

روش تهیه:

خیار را نازک برش زده و داخل کاسه بریزید.
سیر خرد شده را اضافه کرده و سپس مقداری پیاز نازک برش خورده را اضافه کنید.
سرکه سیب، شیرین کننده و در صورت تمایل شوید را به سالاد اضافه کرده و مواد را با یکدیگر مخلوط کنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of