تست روانشناسی خانواده: کدام خانواده واقعی نیست؟ - پورتال رنگی

روانشناسی ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

حدس بزنید کدام خانواده واقعی نیست؟

 تست روانشناسی خانواده : حدس بزنید کدام خانواده واقعی نیست؟

آیا می دانید روابط به اندازه سلامت جسمانی، وعده های غذایی و ورزش کردن مهم هستند؟ بر اساس تحقیقات انجام شده، افراد بزرگسال منزوی به اندازه افرادی که از لحاظ جسمانی فعالیت ندارند، در معرض خطر ابتلا به عفونت قرار دارند. همیشه اولین رابطه زندگی شما با افراد خانواده در دوران کودکی شکل می گیرند و این خانواده است که دیدگاه شما را نسبت به دنیا شکل می دهد. در این مقاله سعی داریم تا با معرفی یک تست روانشناسی به شما کمک کنیم تا به این موضوع پی ببرید که چگونه اولین روابط زندگی شما شخصیت فردی تان را شکل داده اند. با دقت به تصویر زیر نگاه کنید. بدون اینکه زیاد فکر کنید به نظر شما کدام خانواده واقعی نیست؟ در ادامه با توجه به تصویری که انتخاب کرده اید به شخصیت خود بیشتر پی خواهید برد.

خانواده شماره 1

تست روانشناسی خانواده : حدس بزنید کدام خانواده واقعی نیست؟

اگر جواب شما خانواده شماره 1 باشد، شما زیاد یک فرد خانواده گرا یا دست کم حداقل سنتی نیستید. شما دوستان تان را خانواده واقعی خود می دانید و از کمک کردن به آن ها بسیار خوشحال می شوید. شما همیشه سعی می کنید دیگران را شاد کنید. احتمالا نقش پدر در زندگی شما کم رنگ بوده است و به همین خاطراست که همیشه در تکاپو هستید تا در جمع افرادی که به آن ها نیاز دارید بمانید، مثل مادرتان. این خانواده شاد نیست اما هنوز هم واقعی است. در این خانواده مادر از کودکش نگه داری می کند، دست او را می گیرد و از او در برابر پدر بی مسئولیتش محافظت می کند. شما دوست ندارید دیگران نیز مانند شما بزرگ شوند و به همین دلیل فکر می کنید این خانواده واقعی نیست.

همچنین بخوانید:  حرف هایی که نباید به همسرتان بزنید !

خانواده شماره 2

تست روانشناسی خانواده : حدس بزنید کدام خانواده واقعی نیست؟

اگر انتخاب شما خانواده شماره 2 باشد، شما به شدت خانواده گرا هستید و هیچ چیز برای تان به اندازه خانواده مهم نیست. شما به ایجاد روابط با ثبات و طولانی مدت بر اساس راستی و تعهد اعتقاد دارید. برای شما خانواده تان در اولویت است. گاهی اوقات برای شاد کردن افرادی که دوست دارید از خودتان چشم پوشی می کنید. احتمالا فکر می کنید که فرد تصویر 2 یک خانواده واقعی به نظر نمی رسند. در این تصویر والدین به کودک توجهی ندارند و کودک نیز تلاشی برای گرفتن دست آن ها نمی کند. همراهی این خانواده با یکدیگر برای تان عجیب به نظر می رسد.

خانواده شماره 3

 تست روانشناسی خانواده : حدس بزنید کدام خانواده واقعی نیست؟

اگر جواب شما خانواده شماره 3 باشد، احتمالا خانواده از هم گسیخته ای دارید و به دلیل کودکی غم انگیزی که داشته اید اعتماد کردن به دیگران برای تان بسیار سخت است. مضطرب هستید و اغلب از تعامل با دیگران لذت نمی برید. وسواس فکری دارید و دائما نگران آینده هستید. افراد تصویر 3 یک خانواده واقعی و شادی هستند. در این تصویر والدین هنگام راه رفتن یکدیگر را در آغوش گرفته اند و پدر دست کودک را گرفته است. طرز فکر شما با بزرگ شدن در یک خانواده از هم گسیخته به شکل خاصی شکل گرفته است به طوریکه به روابط سالم بدگمان هستید. به این جور روابط اعتقاد ندارید و به همین دلیل است که این خانواده را واقعی نمی دانید.

brightside

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x