22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان - پورتال رنگی

علمی ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

اجازه دهید تخیلات شما آزادانه و وحشیانه بتازند

اگر می توانید طرحی را تخیل کنید، در جایی دیگر آن را به صورت اسلحه ایی می سازند. انسانها، برای حفظ نوع خود، اقدام به قتل یکدیگر می نمایند و این کاری است که در تمام طول مدت حیات انجام می گردد، آن وقت است که برای رسیدن به این هدف، روشهایی هوشمندانه و گاها احمقانه به کار گرفته می شوند. از کاربرد صاعقه تا استفاده از دلفین. آنچه در زیر آورده می شود، فهرستی از بعضی سلاح های عجیب و دور از ذهن می باشد.


بیشتر بخوانید:

جنگنده جی 8

آیا از نظر علمی وجود زامبی‌ ها غیر ممکن است؟

10 انقراض نسل وسیع و بزرگ جانوری بر روی کره زمین

۶ تئوری علمی که ثابت می کند هر لحظه ممکن است دنیا به پایان برسد

7 نکته عجیب اما موثر که فقط افراد دیوانه جرئت امتحان کردن آن را دارند


سگ رباتیک

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

گرچه در جنگها، وظایفی همچون پیدا کردن بمب ها به سگها محول می شوند، بخش نظامی، با الهام گرفتن از عملکرد سگ (فیدو)،  دست به ساخت (سگ رباتیک) زده است. کمپانی (بوستون داینامیکز) اقدام به ساخت سگی رباتیک موسوم به (بیگ داگ) نموده است. این ربات جنگی قادر به حمل بارهای سنگین در صحنه های کشت و کشتار جنگ و عبور از مسیر های صخره ایی و کوهستانی بوده، در مقصد بار خود را بسیارآرام بر زمین می گذارد و در حال حاضر مراحل آزمایش عملی خود را در افغانستان طی می نماید. این هیولای رباتیک که صدایی همچون دسته ایی از زنبورها داشته، چنان با ناز می خرامد که بیننده ابتدا تصور میکند با یک سگ (پودل) مواجه است تا یک سگ واقعا بزرگ. تمامی این اطلاعات داده شده نشان میدهد که این ربات نه سریع و نه مخفیکار است. با وزن 240 پاوندی(109 کیلوگرمی) خود بیشتر شبیه به یک اسب آبی، کرگدن و یا هر موجود غول پیکر و پر سر صدای دیگری است تا یک سگ آرام و بی صدا. با این وجود می تواند تا 100 پاوند (45 کیلوگرم) بار جابجا نموده، باعث شود که سربازان لزومی در بر دوش کشیدن بار و کوله های خود نداشته باشند. گرچه از سال 2015 میلادی، نیروهای مسلح تمایل و شیفتگی کمتری به این ایده نشان می دهند با این استدلال که، صدا و اندازه بزرگ این ربات، محل سربازان را برای دشمن آشکار می سازد.

تفنگ نابینا کننده

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

این تفنگ شما را نمی کشد، بلکه با اشعه و نور خیره کننده لیزر، شما را به طور موقت نابینا می سازد.

این سلاح موسوم به PHASR یا (متوقف کننده و ایجاد کننده پاسخ مورد نظر، در دشمن)، در اصل همان ساختار لیزر های تولید جلوه های ویژه را داشته ولی فقط برای ایجاد نابینایی موقت، در نفرات دشمن طراحی گردیده است. کاربرد اصلی این تفنگ در ایجاد نابینایی موقت در مجرمین و افراد قانون شکن، تا زمان دستگیری ایشان می باشد. با این وجود، PHASR یک مشکل دارد. سازمان ملل متحد از سال 1995 میلادی(1374 هجری شمسی. مترجم)، بر اساس، الحاقیه ایی به کنوانسیون ژنو، به کارگیری هر نوع سلاح نابینا کننده ایی را ممنوع ساخته است.

کانال پلاسما با تحریک لیزری

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

علاوه بر Thor (موشک اتمی بالستیک یک مرحله ایی. مترجم)—- علوم نظامی، رعد (و برق) را نیز به خدمت گرفته است. مهندسان کمپانی Picatinny Arsenal واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا، به روشی جهت بکارگیری قدرت و توان صاعقه دست یافته و توسط این روش، مبادرت به ساخت سلاحی نموده اند، که به همراه اشعه لیزر، به شلیک گلوله هایی از جنس صاعقه، جهت کشتن و نابودی دشمن، اقدام می نماید. آنها نام این روش و سلاح ابداعی توسط آن را، (کانال پلاسما با تحریک لیزری) نام نهادند. در این روش پرتابه های الکتریکی یا همان صاعقه ها، در مسیری باریک، با هدایت الکتریکی به مراتب بالاتر از هوا یا خاک، و ایجاد شده توسط لیزری پرقدرت، با دقتی بسیار بالا، به سمت هدف نشانه گیری و شلیک می شوند. در این سلاح، اشعه لیزر، وظیفه متمرکز نمودن توان صاعقه پرتاب شده را، بر روی یک نقطه، عهده دار می باشد.

پرتابه انرژی ضربانی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

(پرتابه انرژی ضربانی) نیز، یکی دیگر از تسلیحات غیر مرگبار نظامی آمریکا است که بررسی و تحقیق و توسعه آن ادامه دارد. اما هدف از داشتن چنین سلاحی چیست؟ هدف شلیک ضربانی (به صورت بسته های تشعشعی لیزر. مترجم) لیزر به سوی مردم می باشد تا بسته اشعه لیزر شلیک شده، در هوای اطراف آنها منفجر گردد. بر اساس یک فرضیه، این امر باعث ایجاد موجی فشرده گردیده و موجب ضربه ایی شدید، و اصطلاحا، ناکار شدن هدف (مردم) شده، احساس درد شدید عصبی در ایشان ایجاد می نماید.

موشکهایی با هدایت کبوتران

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

خفاش ها تنها حیواناتی نبودند، که در طول جنگ(جهانی. مترجم)، سعی در استفاده از آنها به عمل آمده است. در پروژه ایی دیگر، موسوم به (کبوتر)، تمامی سعی و تلاش در، تولید بمبی با هدایت کبوتران، به عمل آمد. روش هدایت، شرطی شدن و عملکرد کبوتر به طریق B.F.Skinner  می باشد. (در این روش، اگر کبوتر نقطه مورد نظر را پیدا نماید، جایزه ایی دریافت می نماید. در جنگ این نقطه مورد نظر، همان هدف است، و کبوتر برای دریافت جایزه خود، ناخودآگاه بمب را به سوی هدف هدایت نموده و باعث اصابت آن به هدف میگردد. مترجم) این برنامه در سال 1944 میلادی(1323 هجری شمسی) کنار گذارده شد، ولی مجددا در سال 1948 میلادی(1327 هجری شمسی) تحت نام پروژهOrcon ، کار بر روی آن آغاز گردید. اما آنچه در نهایت جایگزین این گونه سیستم های هدایت کننده گردید، سامانه های هدایت الکترونیکی بودند که عملکرد دقیق تر و ارزشمند تر آنها ثابت شده است. موزه تاریخ آمریکا واقع در واشنگتن دی سی، شرحی مفصل از تجهیزات هوایی و هوانوردی زمان جنگ را آماده و در اختیار عموم قرار می دهد.

همچنین بخوانید:  جواب معمای اول مرغ بود یا تخم مرغ !

بمبی از (خفاش های انتحاری)

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

در طول جنگ جهانی دوم، نیروی دریایی آمریکا و دیگر شرکت های وابسته، یک ایده جاه طلبانه را دنبال می نمودند و آن استفاده از توان موقعیت یابی صوتی خفاش ها، در تبدیل آنها به خلبانان انتحاری، مشابه خلبانان (کامی کازه) ژاپنی، بود. این ایده اولین بار توسط یک دندان پزشک، هنگامی که مشاهده کرده بود، چگونه خفاش ها محل غارها را در منطقه ایی به نام  Carlsbad Cavernsواقع در ایالت نیوجرسی آمریکا، در نهایت تاریکی محیط، پیدا می کنند، مطرح شد. آمریکایی ها ابدا نمی خواستند از عامل انسانی در راه رسیدن به این هدف استفاده نمایند. پس طرح این بود: خفاشها را تعلیم دهند. به آنها مواد انفجاری متصل نمایند. و در نهایت، با استفاده از سیستم مکان یابی صوتی آنها، هدف را مورد اصابت قرار دهند. در راه تحقیق و توسعه این طرح، هزاران خفاش بدون دم، مورد استفاده قرار گرفتند. وقتی بمب اتمی ابداع شد و کیفیت عمل بالاتر و حتمی و سر نوشت ساز خود را وعده داد و به نمایش گذارد، آمریکایی ها طرح (خفاش های انتحاری) را کنار گذاردند.

دلفین های تهاجمی شوروی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

یکی از علائق روس ها، در زمان اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، استفاده از حیوانات در جنگ بوده است. آیا منظور، استفاده از حیوانات ذاتا خطرناک و قاتل است؟ خیر منظور، استفاده از دلفین های جنگی است. این پروژه که در دهه 60 میلادی مطرح و کار آن آغاز گردید، به آموزش دلفین ها در پیدا نمودن سرهای جنگی عمل نکرده و یا مخفی شده و یا باقی مانده در زیر آب و دیگر موارد مشابه، می پرداخت. اما روسیه تنها کشوری نبود که به تربیت دلفین ها در کاربردهای نظامی اقدام می کرد. ایالات متحده آمریکا نیز برنامه تربیت دلفین های نظامی خود را داشته و تعقیب می نمود. پستانداران ستودنی دریایی برای حمل اسلحه یا کشتن انسانها تربیت نمی شوند، زیرا قدرت تشخیص دوست از دشمن را نداشته، فرقی بین سرباز خودی و بیگانه قائل نمی باشند.

گرم نگاه داشتن سلاح هسته ایی با استفاده از جوجه مرغ

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

در اوج دوران جنگ سرد، بریتانیا اقدام به کاشت یک مین اتمی 8 تنی با نام مستعار(اسم رمز) طاووس آبی، در خاک آلمان، جهت رویارویی با تهاجم احتمالی شوروی ها نمود. مشکل اینجا بود که در زمستان، منطقه کاشت این مین اتمی بقدری سرد می شد، که عملکرد صحیح و درست تجهیزات و مکانیزم آن دچار مشکل و اختلال می گردید. راه حل پیشنهادی، علاوه بر پوشاندن کل مجموعه مین با پتویی از پشم شیشه، استفاده از جوجه مرغ، جهت ایجاد گرمای بیشتر نیز بود، بدینگونه که محفظه هایی مملو از جوجه های مرغ به همراه آب و دانه و اکسیژن کافی برای یک هفته زنده ماندن، آماده شده و در کنار این مین اتمی تعبیه گردیدند. دمای حاصل از این جوجه مرغ ها، کارکرد درست و صحیح کل مکانیزم مین اتمی را تضمین می نمود. بعد ها، به واسطه خطر نشت ذرات و تشعشعات هسته ایی، این طرح کنار گذارده شد.

سربازان فنا ناپذیر

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

مرگبارترین نیروهای دفاعی، شامل سربازانی فنا ناپذیر می باشد. آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی، مدت ها است که بر روی ایجاد سربازانی فنا ناپذیر، با توانایی بالا در یورش ها، طولانی تر نمودن زمان پایداری، و تحمل بیشتر در شرایط سخت محیطی، تحقیق می نماید. پروژه ایی به نام زره داخلی، نظر و مسیر تحقیق خود را بر تطابق ژنتیکی انسان با دیگر نمونه های حیاتی موجودات مثل فک بندرگاه، یا موجوداتی میکروسکپی مثل آرکیا قرار داده است که می توانند چندین روز بی وقفه سفر کنند و زیر آب با مقدار بسیار اندکی اکسیژن به حیات خود ادامه دهند و بدون کمترین بیماری، ناشی از تشعشعات رادیو اکتیو جنگ افزارهای اتمی و سموم ناشی از سلاح های شیمیایی، جان سالم بدر برند،. اما هدف از این تحقیقات چیست؟ دستکاری سیستم عصبی و گذرگاههای آن یا دادن (ویتامین) خاصی به مردم جهت محافظت ایشان در برابر این حملات و عوارض ناشی از آنها؟

گلوله های توهم زا

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

سلاح ها همواره مصدومیت بدنی ایجاد نمی نمایند بلکه گاهی اوقات باعث ناتوانی ذهنی و مغزی می گردند. در ده 50 میلادی، آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (CIA) در پروژه بدنام تحقیقاتی خود موسوم به MKUltra  در مورد کاربرد مواد محرک روان مانند LSD به تحقیق پرداخت. یکی از سلاح های غیر مرگبار CIA موسوم به بمب BZ می باشد که نوعی بمب خوشه ای حاوی ماده توهم زای (3-کوینوکلینیدیل بنزیلیت) می باشد. یک تازه سرباز ارتش، که تحت آزمایشاتی با این ماده قرار گرفت، تجربه خود را در دیدن رویاها و توهم هایی هوس انگیز همراه با احساس بیقراری، مشکل تمرکز و سردرد، بیان داشته است. در نهایت این طرح به واسطه غیر قابل اعتماد بودن نتایج روانی BZ متوقف گردید. اصولا این نوع سلاح ها در زمره سلاح های ممنوعه و یا با کاربرد بسیار محدود طبقه بندی می گردند.

همچنین بخوانید:  جزیره خدایان و موسیقی!

ناو هواپیما بر یخی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

طی جنگ جهانی دوم، بریتانیایی ها به فکر ساختن ابزاری مرگبار به سردی یخ بودند: یک ناو هواپیما بر بسیار بزرگ و غول پیکر که در اصل کوه یخی تقویت شده بود. این پروژه Habakkuk نامیده شد. این ایده، ایجاد مخلوطی از تکه چوب با یخ، و ساخت سازه ایی سخت و غیر شکستنی بود که ذوب آن ماه ها به طول می انجامید، اما ساخت آن به مقدار بسیار کمی مواد اولیه نیاز داشت. تعمیر آن بسیار آسان و در حد ریختن مقداری آب در قسمت های ذوب شده بود. در سال1943 میلادی(1322 هجری شمسی) نخست وزیر وقت بریتانیا، وینستون چرچیل، دستور آغاز ساخت چنین کوه یخ هواپیما بری را صادر نمود، ولی بنابر اظهارات چارلز فردریک گودیو،  از معدود افراد مطلع از این پروژه، انجام آن با شکست مواجه شد، چون برای ساخت یکی از آنها به یک فریزر غول پیکر نیاز بود، به علت ابعاد و وزن بسیارش، سرعت بسیار کمی داشت و به مقادیر بسیار زیادی از چوب پنبه نیاز بود تا از ذوب آن جلوگیری شود.

بابل بزرگ

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

عجیب و غریب بودن برخی از اختراعات، نه به واسطه ابعاد و اندازه آنها، بلکه نوع طراحی آن ها است. در دهه 60 میلادی، یک مخترع انگلیسی، طرحی از یک (ابر توپ) غول آسا، با طول لوله ایی معادل 512 فوت (156 متر) و قابل رویت از فضا، ارائه نمود که بعد ها به (بابل بزرگ) شهرت یافت. در آن زمان این طرح عملی نشد تا سال 1988 میلادی (1367 هجری شمسی) که یک مخترع کانادایی به نام جرالد بول دست به کار تحقیق مجدد و ساخت آن برای دیکتاتور عراق، صدام حسین، گردید. او چند نمونه اولیه از این توپ را تهیه نمود. عاقبت بول به این فکر افتاد که از این طرح در پرتاب ماهواره ها استفاده نماید. چنین طرح های عظیم الجثه و غول پیکر و غیر قابل حرکتی، به درد جبهه های جنگ نمی خورند.

اسلحه ایی به شکل چراغ قوه

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

انگار جاسوس های کره شمالی در عصر جیمز باند گیر کرده اند. هنگامی که اقدام به ترور نافرجام (پارک سانگ-هاک) یک فعال سیاسی/ اجتماعی کره جنوبی نموده و توسط مامورین اطلاعات آن کشور دستگیر شدند، اسلحه های کوچک عصر جاسوسی جیمز باند به این شرح از ایشان کشف گردید: دو قلم سمی و یک چراغ قوه کوچک دارای سه سوراخ برای شلیک گلوله. اینها از مهمترین اقلام تجهیزات کشف شده از این جاسوسان بودند.

اسلحه حلقه گردابی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

یکی از تسلیحات غیر مرگباری که هیچگاه ساخته نشد، (اسلحه حلقه گردابی) بود. روش کار آن، شلیک هوای فشرده ویا مواد شیمیایی دایروی شکل به سوی مردم، و زمین زدن و تحت تاثیر قرار دادن آنها بود. این پروژه از سال 1998 میلادی(1377 هجری شمسی)، تا کنون، توسط ارتش آمریکا دنبال می شود. در زمان جنگ جهانی دوم، نازی ها پروژه ایی مشابه تحت عنوان (گردباد) را دنبال می نمودند و هدف آن، ساخت وسیله ایی جهت پرتاب هوای فشرده به سوی هواپیماهای متفقین و سرنگونی آنها بود، اما هیچگاه به ثمر نرسید چون مورد اصابت قرار دادن هواپیماها، آن هم با سقف پروازی زیادی که داشتند، از این طریق، غیر ممکن بود.

بمب انحراف اخلاقی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

در سال 2005 میلادی (1384 هجری شمسی)، پنتاگون تایید کرد که فرماندهان نیروهای نظامی، یک بار، علاقمندی خود به استفاده از چنین سلاحی را نشان دادند. کاربرد این سلاح باعث می شود تا افراد دشمن از لحاظ جنسی کنترل خود را از دست داده، به انحراف جنسی (همجنس گرایی) مبتلا و به خود مشغول گردند. در سال 1994 میلادی (1373 هجری شمسی)، آزمایشگاه Wright متعلق به نیروی هوایی آمریکا با دریافت 5/7 میلیون دلار، اقدام به توسعه و ساخت سلاحی هورمونی نمود. این هورمون به صورت عادی و طبیعی و بسیار اندکی در بدن انسان وجود دارد. هنگامی که سربازان دشمن مقداری اضافه از این هورمون را از راه تنفس یا جذب پوستی، دریافت می نمایند، تمایل و علاقه شدیدی نسبت به یکدیگر نشان داده و مرتکب انحراف اخلاقی همجنس گرایی می شوند. جای هیچ تعجبی نیست که بسیاری از مردم، این ایده را زشت و غیر عملی میدانند.

جویان ترکیبی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

برخی از سلاح های عجیب و غریب و ایده ساخت آنها به نظر واقعی و درست به نظر نمی رسند. در سال 1920 میلادی (1299 هجری شمسی) دانشمندی روسی به نام ایلیا ایوانف، طرح تولید موجودی ترکیبی از انسان و شامپانزه را ارائه نمود. در این طرح، سعی به باردار کردن شامپانزه با اسپرم انسان شد که با شکست مواجه گردید. بعد از آن ایوانف روسیه را به مقصد آفریقا ترک کرد و در آنجا اقدام به باردار نمودن زن ها با استفاده از اسپرم شامپانزه نمود (او این کار را بدون آگاهی و کسب اجازه و رضایت انجام می داد). بعدها دانشمندان و آگاهان علم مخلوقات، ادعا کردند که این پروژه ها بخشی از نقشه ها و مقاصد دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی، ژوزف استالین بوده، که می خواسته ابر جنگجویانی ترکیبی، از انسان و شامپانزه به وجود آورد.

پوشش های نامرئی کننده

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

در سال 2016 میلادی(1395 هجری شمسی) طرحی در زمینه ساخت یونیفورم نامرئی کننده در آمریکا مطرح گردید، تا تمامی افرادی که چنین لباسی بر تن دارند، از تمامی جهات و زوایا و در همه مکان ها و شرایط محیطی، نامرئی گردند. میزان پیشرفت این طرح مشخص نمی باشد، اما ایده پوشاندن اشیاء به منظور نامرئی کردن آنها در طول موجی خاص، نه جدید است و نه عجیب. در سال2006 میلادی(1385 هجری شمسی)، دانشمندان، امکان پذیری خمیدگی نور، در اطراف اشیاء تولید شده از مواد خاص، موسوم به (مواد متا) را نشان داده و امکان پذیری نامرئی شدن در طول موج خاصی را به نمایش گذاردند. در سال 2015 میلادی(1394 هجری شمسی) دانشمندی مدعی اختراع سرامیکی بسیار نازک گردید که باعث نامرئی شدن، در بسیاری از طول موج ها می شود. ایده نامرئی کردن اشیاء به نحوی  موثر و واقعی، چیز جدیدی نمی باشد. بمب افکن های پنهان کار، از موادی جهت پوشش رویی خود استفاده می نمایند که باعث نامرئی شدن تقریبا 100% آنها برای رادار ها می گردد و علاوه بر آن در نور مادون قرمز و طیف مرئی نور نیز به زحمت، قابل رویت می باشند.

همچنین بخوانید:  ۶ تئوری علمی که ثابت می کند هر لحظه ممکن است دنیا به پایان برسد

اشعه دردناک

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

این هم نوعی اسلحه است. گرچه شما را نمی کشد ولی باعث ایجاد دردهای بسیار شدیدی در شما می گردد. ارتش آمریکا، فعالانه، بر روی سلاحی غیر مرگبار به نام (سامانه ممانعت فعال) با نام مستعار (اشعه دردناک)، به کار و تحقیق و توسعه مشغول می باشد. این اشعه، به وسیله امواج رادیویی و بالا بردن دمای بافت(پوست)، از نزدیک شدن مردم به مکان های خاص جلوگیری می نماید، که البته باعث ایجاد سوختگی هایی دردناک می شود. اما هدف از اختراع و کاربرد این دستگاه چیست؟ هدف، دور نگاه داشتن افراد، (به ویژه اشخاص مشکوک) از پایگاه های نظامی، بدون کشتن آن ها می باشد. نوع فعلی این دستگاه باید بر روی خودرو نصب گردد اما مسئولین نظامی اظهار امیدواری کرده اند که نوع کوچک و قابل حمل آن بزودی تولید گردد. در سال 2012 میلادی(1391 هجری شمسی) نوع مشابهی از این دستگاه بر روی زندانیان خطرناک، در بازداشتگاه و کانون اصلاح وتربیتی در لس آنجلس آمریکا، جهت جلوگیری و توقف درگیری بین افراد زندانی، به کار گرفته شد.

نارنجک چسبنده

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

نارنجک چسبنده، یک سلاح عجیب و غریب دیگر است و به صورتی گسترده، در طول جنگ جهانی دوم، در مناطقی مثل شمال آفریقا، یونان و دیگر جبهه های جنگ مورد استفاده قرار گرفته است. این سلاح بریتانیایی که به شدت مورد علاقه وینستون چرچیل، نخست وزیر وقت بریتانیا بود، دارای یک پین می باشد، که کشیدن آن باعث آشکار شدن لایه چسبناک شده و آن را آماده استفاده، مثلا چسباندن به بدنه یک تانک یا خودروی زرهی، می نماید. اما این سلاح نیز مشکلات خود را دارد. اگر بدنه تانک کثیف باشد به آن نمی چسبد. براحتی به لباس سربازان چسبیده و تا زمان عملکرد فیوزش، که حدودا 5 ثانیه طول می کشد، مو بر اندام سرباز راست می نماید.

اسلحه (پاکل)

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

این اسلحه که توسط وکیلی انگلیسی به نام (جیمز پاکل)، در سال 1718 میلادی (1097 هجری شمسی) ابداع گردید، بجای شلیک گلوله های گرد، گلوله های چهارگوش و مربعی شلیک می کرد تا بیشترین درد ممکن را بر روی قربانی ایجاد نماید. بر طبق آنچه که در سند ثبت این اختراع نوشته شده است، علت چهار گوش بودن گلوله ها، (متقاعد نمودن ترک ها در قبول حقانیت مسیح و تمدن مسیحی)، ذکر گردیده شده است.

اسلحه (پاکل) 9 گلوله در دقیقه شلیک می نمود و اولین ماشین جنگی جهان می باشد. با تمامی این اوصاف، این اسلحه هیچگاه به عنوان سلاح سازمانی ارتش بریتانیا برگزیده نشد زیرا از ساختار فنی بسیار غیر قابل اعتمادی برخوردار بوده، و در این زمینه، این اسلحه موفقیتی کسب ننمود.

پنهانکاری کوانتمی

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

اگر تصور می کنید، استتار کاری دشوار است، به فن آوری خمیدگی نور در اطراف بدن یک سرباز، و پنهان کردن او از دیدها، توجه نمایید. این ایده زمینه تحقیق درباره پنهانکاری کوانتمی می باشد، فن آوری که هنوز در حال توسعه است. تصویری که مشاهده می نمایید از نظر ذهنی بسیار ناراحت کننده است، بخصوص برای کسانی که آن را از دیدگاه های مختلف بررسی و تفسیر می نمایند، اما ایشان هنوز (در اشتباه هستند) زیرا هنوز معلوم نیست این فن آوری چگونه در میادین جنگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کارابین با گلوله های فاقد پوکه

22 مورد از عجیب ترین سلاح های جهان

نوعی از کارابین، یا همان اسلحه مشهور لوله کوتاه سیاه، می توانست بجای استفاده از فشنگ های عادی، که باعث افزایش وزن کلی آن می شوند، از گلوله های فاقد پوکه استفاده نماید. خاصیت این نوع تفنگ و گلوله های خاص آن، حذف پوکه و سیستم فشرده سازی گاز و دیگر ساز و کار های متداول در سلاح های دیگر بود که باعث ورود و استفاده آن در جامعه آمریکا، در ده 60 میلادی گردید. در سیستم پرتاب گلوله این نوع اسلحه، گلوله ها تا لحظه خروج از لوله تفنگ، از نیروی پیشرانه راکت مانندی استفاده می نمودند که بیشترین سرعت ممکنه را به گلوله می داد.

با تمام این تفاسیر، این نوع کارابین، اسلحه ایی فاقد دقت لازم بوده و قبل از خروج شرکت MB از تجارت، تعداد کمی از آنها تولید گردیدند.

livescience

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x