راهنمای تربیت سگ آزار دیده و ناراحت

تربیت 01 اردیبهشت 1397 بدون دیدگاه

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

این مطلب شامل شش بخش: سگتان را آموزش دهيد تا به شما اعتماد كند_ به خانه آوردن یک سگ مورد آزار قرار گرفته_ آموزش دستورات پايه اي_ تربيت سگ براي غلبه بر گذشته اش_ مراقبت از سلامت و ایمنی سگ خود_ ادامه دادن به تلاش هايتان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

سگ هایی که از سوء استفاده رنج می برند ممکن است منزوی، افسرده، غیر فعال و بی اعتماد شوند. در حالی که همه سگ های ترسو و خجالتی مورد سوء استفاده قرار نگرفته اند، سوء استفاده می تواند باعث دودلی و عصبانیت سگ در اطراف انسان شود. در حاليكه براي كمك به يك توله سگ بايد وقت صرف كرد تا بر گذشته اش پيروز شود، اين سگ مورد اذيت قرار گرفته مي تواند يك حيوان خانگي دوست داشتني شود اگر كه آدم درست وارد زندگيشان شود. اگر یک سگ مورد آزار قرار گرفته را نجات داديد، احتمالا می خواهید آن را آموزش دهید. قبل از اینکه بتوانید سگ خود را آموزش دهید، باید از سلامت و ایمنی سگ مراقبت کنید تا بتواند به شما اعتماد کند. سپس شما قادر خواهيد بود سگتان را به خانه ببريد، دستورات اساسی را به آن را آموزش دهید و به فراموش كردن گذشته اش کمک کنید.

بخش اول: سگتان را آموزش دهيد تا به شما اعتماد كند

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

به  سگتان اين زمان را بدهيد تا در خانه جدید خود احساس راحتي کند. هنگامی که ابتدا سگ را به خانه می آورید، انتظار داشته باشید که ترسيده و ناراحت باشد. سگ را وادار به كشف نكنيد، حتي اگر چيدمان خوبي فراهم كرده باشيد. سگ را به فضای راحت و امن در خانه خود ببرید، مانند یک اتاقک در اتاق نشیمن، و به سگ اجازه دهيد تا در زمان خودش به خانه تان عادت كند. در طول زمان، ممکن است برای کشف و گشت و گذار آماده شود.

 • اگر فکر می کنید بهتر است سگ را تنها نگذاريد، می توانید با آن تا زماني که عادت كند در اتاق بنشينيد. به هر حال شما نمي خواهيد اطراف آن پرسه بزنيد يا غرق او شويد.
 • رفتار آرام وستايشي به سگ عرضه كنيد.
 • زماني که سگ در حال وفق دادن خودش است، سعی نکنید به سگ خيره شويد و یا حرکات ناگهانی ایجاد کنید. يك محيط آرام ايجاد كنيد. صداي موسیقی و تلویزیون را کاهش دهید. صدای بلند، حرکات ناگهانی یا خیره شدن می تواند سگ را بترساند.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

در صورت ترس از شما، سگ را در حضور خود قرار دهید. برخی از سگ های مورد سوء استفاده از مردم هراس دارند. شما می توانید با نشستن در اتاق كنار سگ به آن کمک کنید، اما در فاصله ای كه احساس راحتي كند. گاهی اوقات، با آرامش و محبت آميز با سگ صحبت کنید. هنگامی که سگ احساس راحتي می كند، کمی نزدیک تر شويد تا زماني كه بتوانید در کنار سگ بنشينيد.

 • هنگام نوازش سگ، بالای سر آن را لمس نکنید. در عوض، اجازه دهید دست شما را بو کند. اگر سگ به شما اجازه می دهد، به آرامی زیر چانه اش را نوازش کنید. اگر سگ شما را ترك كرد و يا خود را عقب كشيد، بلافاصله نوازش را متوقف كنيد.
 • تا زمانی که در اطراف شما کاملا راحت نیست دست های خود را در اطراف سگ حلقه نكنيد و بغلش نکنید. سگ ممکن است این را به عنوان نشانه ای از تجاوز تلقي كند.
 • از نشان دادن علاقه تان به آن، زماني كه شروع به گرم گرفتن با شما مي كند مطمئن باشيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

با سگ خود تجربیات مثبت بسازید. شما می توانید به سگ مورد سوء استفاده خود آموزش دهید که می تواند با یک انسان با گذراندن زمان های خوب با هم رابطه مثبت داشته باشد. از سگ خود با پياده روي، بازی با آن، و نوازش آن لذت ببريد. فعالیت هایی را انتخاب کنید که تجربیات سوء استفاده از سگ در گذشته را تحریک نکنید.

 • بعضی از سگ ها ممکن است دوست داشته باشند نوازش شوند. فقط اطمینان حاصل کنید که به آرامی اين كار را انجام دهيد و اگر سگ غرغر كرد و يا عقب كشيد دست نگه داريد.
 • اگر سگ شما دوست ندارد بازی کند، موردي ندارد. تا زمانی که با سگتان وقت می گذرانید، براي دريافت آموزش بیشتر به سگ کمک می کند.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

چيزهايي که می توانند سگ شما را تحریک کنند كه واكنش خشمگين نشان دهد محدود كنيد. اغلب سگها با چيزهايي تحريك مي شوند، مانند اینکه از پست چي می ترسند، اما یک سگ مورد آزار قرار گرفته، احتمالا دارای محرك هاي بیشتري از یک سگ معمولی است. این عوامل باید اجتناب شود. محرك های معمول برای سگ های مورد استفاده عبارتند از:

 • حرکت ناگهانی.
 • فریاد زدن.
 • سروصدا های بلند.
 • استفاده از عباراتی که معمولا از سوء استفاده کنندگانشان می شنوند.
 • حرکات تهدید آميز.
 • دست زدن به سگ در مناطقی که زخمی شده است.
 • افزایش مواردی که می تواند به عنوان یک سلاح استفاده شود.
 • استفاده از صدای عمیق یا بلند در اطراف سگ.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

اگر سگ به شما غر مي زند یا گازتان مي گيرد با مربی سگ یا متخصص حيوانات تماس بگیرید. سگ های مورد سوء استفاده ممکن است بسیار ترسيده باشند، به این معنی است که آنها احتمال زیادي براي گاز گرفتن  دارند. اگر سگتان به شما پارس ميكند، گازتان مي گيرد یا از شما فرار مي كند، باید کمک حرفه ای دریافت کنید. برای کمک با یک مربی سگ، دامپزشک یا یک متخصص حیوانات معتبر تماس بگیرید.

 • علائم یک سگ ترسيده شامل نفس نفس زدن، ادرار کردن، ناله کردن، غرغر کردن، يورتمه رفتن و یا نشان دادن سفیدي چشمانش است.
 • هرگز یک کودک را با یک سگ ترسيده تنها یا بدون نظارت نگذارید. سگ می تواند کودک را گاز بگیرد.

بخش دوم: به خانه آوردن یک سگ مورد آزار قرار گرفته

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

یک برنامه را دنبال کنید. شما باید سگ خود را هر روز در زمان هاي مشخص براي تخليه خودش به بيرون ببرید. برای مثال، بعد از اینکه بیدار شدید، در هنگام ناهار، درست بعد از کار، و بعد از ظهر قبل از آماده شدن برای خواب، سگتان را بیرون بیاورید.

 • سگ ها باید 3 تا 5 بار در روز بيرن برده شوند. سگ های کوچک و جوانتر نیاز به پیاده روی بیشتري نسبت به نژادهای بزرگتر دارند. با این حال، از آنجا که سگ شما مورد آزار قرار گرفته است، ممكن است احتياج بيشتري به بيرون داشته باشد. فقط اطمینان حاصل کنید زماني که خارج از محدوده حیاط قرار داريد سگ را با یک قلاده نگه دارید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

از مجازات سگ برای اتفاقات تصادفي اجتناب كنيد. طبیعی است وقتي به خانه برسیم با يك سري خرابكاري تصادفي مواجه شويم، اما هیچ سودی ازاين مجازات براي سگ وجود ندارد. هنگامی که سگ از حادثه رانده شده است، نمی داند چرا شما از آن ناراحت هستید. اگر شما فریاد بزنید یا سگ را مقصر بشماريد، تنها احتمال تحريك پذيري سگ را به خطر می اندازید.

 • سريع كثيف كاري هاي سگ را تميز كنيد. اطمینان حاصل کنید که برای تمیز کردن از آنزیمی (موجود در اکثر فروشگاه های حیوان خانگی) برای حذف بوی ادرار يا مدفوع استفاده كنيد به طوری که سگ به محل كثيف كاري دوباره براي تكرار اين كار برنگردد.
 • به یاد داشته باشید که هرگز نباید به یک سگ مورد سوء استفاده را فرياد بکشید و مجازات کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

ادامه انجام خرابكاري که تصادفي متوجه مي شويد قطع كنيد و سگ را به خارج از خانه ببريد. اگر سگ را در وسط یک خرابكاري ديديد، صدایی مثل “ووپس” برای توجه سگ ایجاد کنید. سپس سگ را به بيرون ببريد تا ماجرا تمام شود.

 • با این حال، زماني كه اين كار را مي كنيدمراقب باشید، زیرا شما نمی خواهید سگ را تحریک کنید. از تن آرام صدای خود استفاده کنید و یک کلمه غیر تهدید آميز را انتخاب کنید، تا هر بار که اين اتفاق می افتد استفاده كنيد.
 • آگاه باشید که هنگام انجام این کار ممکن است ادرار یا دفع مدفوع روی شما داشته باشید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

به سگ برای عدم خرابكاري پاداش دهيد. هنگامی که سگ با موفقیت منتظر می شود تا به بيرون برود، برای انتظارش يه خوراك پاداش دهيد. شما همچنین باید آن را با بيان جملاتي مانند “سگ خوب” و “كارت عالي بود، رفيق” ستایش کنید.

بخش سوم: آموزش دستورات پايه ای

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

هنگام آموزش به سگ خود از صدای آرام استفاده کنید. امكان اين هست كه سگ مورد سوء استفاده شما در گذشته با فرياد آموزش داده شده باشد. سرزنش كردن و يا فرياد زدن دستورات تنها سگ را به تمرین مقاوم تر می کند و تلاش های شما را از بین می برد. مهم نیست چه اتفاقي مي افتد، صدای آرام و پایدار را حفظ کن.

 • فریاد زدن به یک سگ تهاجمی که مورد سوء استفاده قرار گرفته است، ممکن است سبب تهاجم بیشتر شود، زیرا سگ فکر می کند که برای بقایش مبارزه می کند.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

سگ خود را برای موفقیت در آموزش ها یا تمرینات خود آماده کنید. قبل از اینکه شما شروع به آموزش هاي رام كردني یا مهارت های سخت تر کنید، باید به سگ خود نشان دهید که می تواند موفقیت آمیز باشد. جلسات آموزشی را برنامه ریزی کنید تا سگ بتواند به آساني کار را انجام دهد. سپس سگ را با رفتارتان و تحسین آماده کنید.

 • زمان جلسات را تا کمتر از 5 دقیقه در یک جلسه نگه دارید. حواس پرتی را در اتاق کاهش دهيد. اگر سگ خسته شده و یا توجه اش منحرف شده، آموزش را متوقف و بار دیگر دوباره امتحان کنید.
 • هنگام ستایش، به یاد داشته باشید که به سگ فریاد نزنید حتی اگر آن کلمات مثبت است.
 • اجتناب از قرار دادن سگ خود در موقعیت هایی که می دانید شكست خواهد خورد.
 • شما می توانید سگ خود را با دادن کاري که كاملا می دانید می تواند انجام دهد، و سپس با دادن پاداش

برای موفقیت آماده اش کنید. برای مثال، اگر سگ شما می داند که چگونه باید بنشیند، از آنجا شروع کنید.

 • شما همچنین می توانید از سگ خود درخواست کنید اسباب بازی های مورد علاقه خود را در صورت داشتن بياورد یا قلاده اش را اگر دوست دارد به پیاده روی برود، برايتان بياورد. هنگامی که این کار را انجام می دهد، بارها ستایش و تمجيدش كنيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

از پاداش به جای مجازات استفاده كنيد. هرگز تحت هیچ شرایطی یک سگ که مورد آزار قرار گرفته است را مجازات نكنيد. در عوض، در ازاي هر رفتار درستش باید خوراك جايزه، عشق و اسباب بازی هايش را به آن بدهید.

 • به سگ فرياد نزنيد.
 • هرگز به سگ ضربه و آسيب نزنید.
 • از محبت و ستایش دريغ نکنید.
 • وقت را از دست ندهيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

مهارت های اطاعت كردن را آموزش دهيد. شروع به دستورات اساسی برای نشستن، ماندن، خوابيدن و ايستادن روي دو پا کنید. در مقابل سگ خود ایستاده و تماس چشمي برقرار كنيد. هنگامی که به شما نگاه می کند، يك خوراكي را بالاي بینی اش نگه دارید. بگویيد، “بنشين” زمانی که سگ فرمان را انجام مي دهد، خوراكي را به آن بدهید.

 • با تمرین 5 دقیقه ای شروع کنید. اگر سگ شما به خوبي انجام داد، این كار را به 10 تا 15 دقیقه افزایش دهید.
 • اگر سگتان در حال حاضر برخی از دستورات اساسی را می داند،آن را بسیار ستایش كنيد و پاداش دهيد كه نشان می دهد شما خوشحال هستند.

بخش چهارم:  تربيت سگ براي غلبه بر گذشته اش

 راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

استفاده از آموزش کیليکر. آموزش کیليکر یک روش آموزش عالی است که به سگ به خاطر رفتار خوبش پاداش می دهد. با کلیک کردن و غذا دادن به سگ شروع کنید. چند بار این کار را انجام دهید تا وقتي كه صداي کلیک را می شنود سگ انتظار غذا دادن داشته باشد. سپس از سگ خود بخواهید کاری را انجام دهد که می داند چگونه می تواند انجام دهد، مانند نشستن یا گرفتن اسباب بازی مورد علاقه اش. کلیک کنید و به سگ غذا دهيد.

 • زمانی که سگ شما چیزی را كه شما دوست داريد انجام مي دهد کلیک کنید و غذا را آماده كنيد.
 • هنگامی که یاد بگیرد که چگونه کیليکر کار می کند، می توانید از آموزش کیليکر برای تدریس مهارت های جدید استفاده کنید.
 • شما می توانید از آموزش کیليکر برای تقویت پاداش یا آموزش سگتان براي اطاعت از دستورات استفاده کنید.
 • شما می توانید کلیکر را در فروشگاه حیوان خانگی و یا آنلاین تهيه کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

از كانتر كانديشن برای آموزش سگ براي پذیرفتن چیزهایی که از آن می ترسد استفاده كنيد. كانتر كانديشن از چيزهايي كه سگتان دوست دارد استفاده مي كند تا به او براي عادت كردن به چيزهايي كه از آن متنفر است كمك كند. برای مثال، شما ممکن است سگ را در کنار یکی از عوامل محرك غذا دهيد یا اسباب بازی مورد علاقه اش را کنار آن قرار دهید. در ابتدا، شما نیاز داريد لوازم را دور از عامل محرك قرار دهيد، اما به اندازه کافی نزدیک است که سگ از عامل محرك آگاه باشد. زماني كه عامل براي سگ عادي تر مي شود به آرامي اشياء مورد علاقه را  به عامل محرك نزديك تر كنيد تا جاييكه روي محرك يا ذقيقا كنارش قرار بگيرد.

 • برای مثال، اگر سگ شما از جاروبرقی مي ترسد، شما می توانید غذايش را در یک اتاق با جارو برقی قرار دهید. وقتي سگ احساس راحت تري داشت، مواد غذایی را نزدیک و نزدیک تر كنيد تا آن را روي جاروبرقي قراردهيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

وقتی سگ شما شروع به پیشرفت کند حساسیت زدايي را شروع کنید. سگ شما باید با شما و در خانه جدید خود احساس امنیت کند. حساسیت زدايي ممکن است گزینه ای باشد پس از اینکه سگ شما به خوبی به آموزش کیليکر یا كانتر كانديشن پاسخ داده است. در واقع، حساسیت زدايي و كانتر كانديشن در كنار هم به خوبی کار می کنند.

 • سگ خود را حساسيت زدايي کنید، عامل تحريك سگ خود را شناسایی کنید. یکی از عامل هايي را انتخاب کنید که میخواهید روی آن تمرکز کنید و سپس سگ را بي پناه در مقابل عامل در یک محیط امن قرار دهید. سگ شما باید در مدت 5 دقیقه در معرض قرار گیرد. با قرار دادن این آیتم در نقطه اي دور، اما جايي كه سگ می تواند آن را ببیند شروع کنید، سگ را براي تحمل اين شرايط تشويق کنيد و پاداش دهيد. در طول زمان، عامل را به سگ نزدیک تر می کنیم تا زمانی که به آن عادت كند.
 • هنگام استفاده از آموزش حساسیت زدايي، اطمینان حاصل کنید که سگ شما وقتی که خارج از یک جلسه آموزشی هستيد، با عامل مواجه نمی شود.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

با دامپزشک خود درباره داروهایی صحبت کنید که می توانند ترس سگ شما را از بین ببرند. در موارد شدید، دامپزشک شما می تواند دارو را برای کمک به آرامش سگتان تجويز كند. اگر ترس سگتان مانع از پیشرفتش است یا با زندگی سگ شما تداخل دارد، اين تجويز ممکن است یک گزینه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دامپزشک خود صحبت کنید.

 • این داروها اغلب مشابه داروهای ضد اضطراب است که انسانها مصرف می کنند.
 • داروها جایگزین آموزش تشويقي و اجتماعی شدن نیستند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا دارو شروع به اثر گذاري كند. همچنان برنامه های آمادگی و آموزش سگ خود را ادامه دهید.

بخش پنجم: مراقبت از سلامت و ایمنی سگ خود

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

تمام نیازهای سگ خود را برآورده کنید. بدون توجه به آنچه که با تلاش های آموزشی شما اتفاق می افتد، سگ خود را با غذا، پناه، اسباب بازی و عشق تحسین کنید. یک سگ مورد آزار قرار گرفته را نباید هرگز نادیده بگیريد، زیرا این كار می تواند آن را بازگرداند.

 • برای مثال، محبت سگ را انکار نکنید، بر فرض آن را در یک لانه قفل کنید یا یک اسباب بازی را بردارید زیرا از فرمان اطاعت نمی کند و یا خرابكاري بر روی زمین انجام داده است. به همین ترتیب، غذا و آب سگ را بلافاصله پس از ریختن یا خراب شدن مجدد سريع پر كنيد بجای اينكه سعی در مجازات سگ با منتظر گذاشتنش کنید.
 • سگ شما نیز نیاز به ورزش هر روز دارد، بنابراین برنامه پیاده روی و جلسات بازي را در روز خود جاي دهيد. اشتياق سگ خود را با چگونگی انجام آن ورزش دنبال كنيد، زيرا برخی از سگ های مورد سوء استفاده ازانجام فعالیت های خاصي مقاومت خواهند کرد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

سگ خود را برای بازدید منظم به دامپزشک ببرید. تمام سگ ها نیاز به مراقبت دامپزشک دارند، اما یک سگ مورد آزار قرار گرفته نیازهای خاصی دارد. اطمینان حاصل کنید که سگ را برای بازبینی منظم و چكاپ می بريد. تمام دستورالعمل های دامپزشک براي ارائه درمان پيروي كنيد. از آنجا که سگ شما ممکن است به خصوص از دامپزشک بترسد، به دنبال یک دامپزشک باشيد که با سگ های مورد آزار قرار گرفته مجرب است و محیطی را ایجاد می کند که به اندازه ممكن آرام باشد.

 • از قبل تماس بگیرید تا دامپزشک خود را مطلع سازيد که سگ شما در گذشته مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

سگ خود را امن نگه دارید. سگتان آزارهاي زيادي را پشت سر گذاشته و در حال حاضرامنيت آن به شما بستگي  دارد. در طول زمان، این كار کمک خواهد کرد که سگتان پذيراي آموزش بیشتري باشد. این شامل ارائه “فضای امن” به سگ است که آنجا می تواند در صورت احساس شكست پناه ببرد.

 • از فشار آوردن به سگ براي خارج شدن از منطقه راحتی خود اجتناب كنيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

روبان زرد رنگي را بر روی قلاده سگ قرار دهید تا غریبه ها را دور نگه دارید. اگر سگ از غریبه ها می ترسد، یک نوار زرد در اطراف قلاده اش قرار دهید تا سیگنال دهيد كه آن را لمس نکنند. از آنجایی که همه از این سیگنال آگاه نیستند، شما نیز باید به صورت شفاهی این نیاز را برای هر کسی که به سگتان نزدیک می شود یا از آن تعریف می کند، بیان کنید. بگوييد: “لطفا هرگز به او نزدیک نشوید، زیرا او ممکن است گاز بگیرد.”

بخش ششم: به تلاشتان ادامه دهيد

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

انتظارات خود را بررسي كنيد. ممکن است سال ها طول بکشد تا یک سگ مورد آزار قرار گرفته بر گذشته اش غلبه کند و به یک حیوان خانگی دوستانه تبدیل شود. گاهی اوقات، سگ هرگز به طور کامل بهبود نمی یابد. در حالی که ممکن است امید به یک معجزه داشته باشید، آماده باشید تا زمان زیادی را در آموزش سگ سرمایه گذاری کنید.

 • حداقل انتظار یک سال برای تبدیل شدن سگتان به یک حیوان خانگی را داشته باشید.
 • انتظارات کمتری داشته باشيد تا ناامید نشوید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

با توله سگ خود صبور باشید. سگ شما در حال تلاش برای غلبه بر گذشته است، بنابراین هر بهبود را یک نقطه عطف در نظر بگیرید. ممکن است به نظر برسد که سگ شما پیشرفتی نداشته، اما سعی کنید به یاد داشته باشید که در چه موقعيتي بوده است.

 • اگر احساس ناراحتی می کنید، بیدار شوید. بهتر است با وضعیت کنار بیاییم تا با نشان دادن نااميديتان به سگي كه ممکن است یک شکست را تجربه كرده باشد، خطر كنيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

متوجه شدم که سگ ها به در زمان تولگي مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و زماني كه براي اعتماد كردن تلاش می کنند. سگ های مسن تري که در گذشته یک محیط دوست داشتنی را تجربه كرده اند، ممکن است راحت تر از سگ هايي كه از زمان تولد مورد سوء استفاده قرار گرفته اند گذشته را فراموش كنند. شما احتمالا نیاز به صرف وقت بیشتر با یک سگ که در زمان تولگي مورد آزار قرار گرفته است داريد و ممکن است به طور کامل بهبود نیابد.

 • از توله سگ دست نكشيد و با مهربانی ادامه دهید.
 • انتظارات خود را بررسي كنيد. سگ شما ممکن است هرگز به طور کامل از گذشته نجات پیدا نکند، اما هنوز می تواند یک حیوان خانگی عالی باشد.
 • اگر سگ شما بعضی از اعضای خانواده را بیش از دیگران ترجیح می دهد و یا اگر از مهمانان پنهان مي شود موردي ندارد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

به یاد داشته باشید که چرا شما سگي را آموزش می دهید. کمک به سگ در غلبه بر گذشته ممکن است سخت باشد، اما دادن امتيازي جديد براي زندگي به یک سگ می تواند تجربه معنا داري باشد. اگر برای ادامه آموزش در تلاش و كشمكش هستید، چند لحظه به اين فكر كنيد كه چه چيزي باعث شد اين كار را شروع كنيد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

قبول کنید که سگ ممکن است نخواهد بازی کند. حتی بازی ممکن است برای سگ شما دشوار باشد، به ویژه از آنجایی که ممکن است نياموخته باشد که چگونه به عنوان یک سگ جوان بازی کند. این خيلي ترسناک است وجلوگيري ازپيشرفت اين آسيب روحي كه حتی به بازی به عنوان یک گزینه فکر نمی کند شما را از پا در مي آورد. به آن زمان بدهيد ممكن است ذهنش را به ايده داشتن زمان بازي گرم كند.

wikihow

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of