راهنمای تربیت سگ آزار دیده و ناراحت

تربیت ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

این مطلب شامل شش بخش: سگتان را آموزش دهید تا به شما اعتماد کند_ به خانه آوردن یک سگ مورد آزار قرار گرفته_ آموزش دستورات پایه ای_ تربیت سگ برای غلبه بر گذشته اش_ مراقبت از سلامت و ایمنی سگ خود_ ادامه دادن به تلاش هایتان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

سگ هایی که از سوء استفاده رنج می برند ممکن است منزوی، افسرده، غیر فعال و بی اعتماد شوند. در حالی که همه سگ های ترسو و خجالتی مورد سوء استفاده قرار نگرفته اند، سوء استفاده می تواند باعث دودلی و عصبانیت سگ در اطراف انسان شود. در حالیکه برای کمک به یک توله سگ باید وقت صرف کرد تا بر گذشته اش پیروز شود، این سگ مورد اذیت قرار گرفته می تواند یک حیوان خانگی دوست داشتنی شود اگر که آدم درست وارد زندگیشان شود. اگر یک سگ مورد آزار قرار گرفته را نجات دادید، احتمالا می خواهید آن را آموزش دهید. قبل از اینکه بتوانید سگ خود را آموزش دهید، باید از سلامت و ایمنی سگ مراقبت کنید تا بتواند به شما اعتماد کند. سپس شما قادر خواهید بود سگتان را به خانه ببرید، دستورات اساسی را به آن را آموزش دهید و به فراموش کردن گذشته اش کمک کنید.

بخش اول: سگتان را آموزش دهید تا به شما اعتماد کند

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

به  سگتان این زمان را بدهید تا در خانه جدید خود احساس راحتی کند. هنگامی که ابتدا سگ را به خانه می آورید، انتظار داشته باشید که ترسیده و ناراحت باشد. سگ را وادار به کشف نکنید، حتی اگر چیدمان خوبی فراهم کرده باشید. سگ را به فضای راحت و امن در خانه خود ببرید، مانند یک اتاقک در اتاق نشیمن، و به سگ اجازه دهید تا در زمان خودش به خانه تان عادت کند. در طول زمان، ممکن است برای کشف و گشت و گذار آماده شود.

 • اگر فکر می کنید بهتر است سگ را تنها نگذارید، می توانید با آن تا زمانی که عادت کند در اتاق بنشینید. به هر حال شما نمی خواهید اطراف آن پرسه بزنید یا غرق او شوید.
 • رفتار آرام وستایشی به سگ عرضه کنید.
 • زمانی که سگ در حال وفق دادن خودش است، سعی نکنید به سگ خیره شوید و یا حرکات ناگهانی ایجاد کنید. یک محیط آرام ایجاد کنید. صدای موسیقی و تلویزیون را کاهش دهید. صدای بلند، حرکات ناگهانی یا خیره شدن می تواند سگ را بترساند.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

در صورت ترس از شما، سگ را در حضور خود قرار دهید. برخی از سگ های مورد سوء استفاده از مردم هراس دارند. شما می توانید با نشستن در اتاق کنار سگ به آن کمک کنید، اما در فاصله ای که احساس راحتی کند. گاهی اوقات، با آرامش و محبت آمیز با سگ صحبت کنید. هنگامی که سگ احساس راحتی می کند، کمی نزدیک تر شوید تا زمانی که بتوانید در کنار سگ بنشینید.

 • هنگام نوازش سگ، بالای سر آن را لمس نکنید. در عوض، اجازه دهید دست شما را بو کند. اگر سگ به شما اجازه می دهد، به آرامی زیر چانه اش را نوازش کنید. اگر سگ شما را ترک کرد و یا خود را عقب کشید، بلافاصله نوازش را متوقف کنید.
 • تا زمانی که در اطراف شما کاملا راحت نیست دست های خود را در اطراف سگ حلقه نکنید و بغلش نکنید. سگ ممکن است این را به عنوان نشانه ای از تجاوز تلقی کند.
 • از نشان دادن علاقه تان به آن، زمانی که شروع به گرم گرفتن با شما می کند مطمئن باشید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

با سگ خود تجربیات مثبت بسازید. شما می توانید به سگ مورد سوء استفاده خود آموزش دهید که می تواند با یک انسان با گذراندن زمان های خوب با هم رابطه مثبت داشته باشد. از سگ خود با پیاده روی، بازی با آن، و نوازش آن لذت ببرید. فعالیت هایی را انتخاب کنید که تجربیات سوء استفاده از سگ در گذشته را تحریک نکنید.

 • بعضی از سگ ها ممکن است دوست داشته باشند نوازش شوند. فقط اطمینان حاصل کنید که به آرامی این کار را انجام دهید و اگر سگ غرغر کرد و یا عقب کشید دست نگه دارید.
 • اگر سگ شما دوست ندارد بازی کند، موردی ندارد. تا زمانی که با سگتان وقت می گذرانید، برای دریافت آموزش بیشتر به سگ کمک می کند.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

چیزهایی که می توانند سگ شما را تحریک کنند که واکنش خشمگین نشان دهد محدود کنید. اغلب سگها با چیزهایی تحریک می شوند، مانند اینکه از پست چی می ترسند، اما یک سگ مورد آزار قرار گرفته، احتمالا دارای محرک های بیشتری از یک سگ معمولی است. این عوامل باید اجتناب شود. محرک های معمول برای سگ های مورد استفاده عبارتند از:

 • حرکت ناگهانی.
 • فریاد زدن.
 • سروصدا های بلند.
 • استفاده از عباراتی که معمولا از سوء استفاده کنندگانشان می شنوند.
 • حرکات تهدید آمیز.
 • دست زدن به سگ در مناطقی که زخمی شده است.
 • افزایش مواردی که می تواند به عنوان یک سلاح استفاده شود.
 • استفاده از صدای عمیق یا بلند در اطراف سگ.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

اگر سگ به شما غر می زند یا گازتان می گیرد با مربی سگ یا متخصص حیوانات تماس بگیرید. سگ های مورد سوء استفاده ممکن است بسیار ترسیده باشند، به این معنی است که آنها احتمال زیادی برای گاز گرفتن  دارند. اگر سگتان به شما پارس میکند، گازتان می گیرد یا از شما فرار می کند، باید کمک حرفه ای دریافت کنید. برای کمک با یک مربی سگ، دامپزشک یا یک متخصص حیوانات معتبر تماس بگیرید.

 • علائم یک سگ ترسیده شامل نفس نفس زدن، ادرار کردن، ناله کردن، غرغر کردن، یورتمه رفتن و یا نشان دادن سفیدی چشمانش است.
 • هرگز یک کودک را با یک سگ ترسیده تنها یا بدون نظارت نگذارید. سگ می تواند کودک را گاز بگیرد.

بخش دوم: به خانه آوردن یک سگ مورد آزار قرار گرفته

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

یک برنامه را دنبال کنید. شما باید سگ خود را هر روز در زمان های مشخص برای تخلیه خودش به بیرون ببرید. برای مثال، بعد از اینکه بیدار شدید، در هنگام ناهار، درست بعد از کار، و بعد از ظهر قبل از آماده شدن برای خواب، سگتان را بیرون بیاورید.

 • سگ ها باید ۳ تا ۵ بار در روز بیرن برده شوند. سگ های کوچک و جوانتر نیاز به پیاده روی بیشتری نسبت به نژادهای بزرگتر دارند. با این حال، از آنجا که سگ شما مورد آزار قرار گرفته است، ممکن است احتیاج بیشتری به بیرون داشته باشد. فقط اطمینان حاصل کنید زمانی که خارج از محدوده حیاط قرار دارید سگ را با یک قلاده نگه دارید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

از مجازات سگ برای اتفاقات تصادفی اجتناب کنید. طبیعی است وقتی به خانه برسیم با یک سری خرابکاری تصادفی مواجه شویم، اما هیچ سودی ازاین مجازات برای سگ وجود ندارد. هنگامی که سگ از حادثه رانده شده است، نمی داند چرا شما از آن ناراحت هستید. اگر شما فریاد بزنید یا سگ را مقصر بشمارید، تنها احتمال تحریک پذیری سگ را به خطر می اندازید.

 • سریع کثیف کاری های سگ را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که برای تمیز کردن از آنزیمی (موجود در اکثر فروشگاه های حیوان خانگی) برای حذف بوی ادرار یا مدفوع استفاده کنید به طوری که سگ به محل کثیف کاری دوباره برای تکرار این کار برنگردد.
 • به یاد داشته باشید که هرگز نباید به یک سگ مورد سوء استفاده را فریاد بکشید و مجازات کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

ادامه انجام خرابکاری که تصادفی متوجه می شوید قطع کنید و سگ را به خارج از خانه ببرید. اگر سگ را در وسط یک خرابکاری دیدید، صدایی مثل “ووپس” برای توجه سگ ایجاد کنید. سپس سگ را به بیرون ببرید تا ماجرا تمام شود.

 • با این حال، زمانی که این کار را می کنیدمراقب باشید، زیرا شما نمی خواهید سگ را تحریک کنید. از تن آرام صدای خود استفاده کنید و یک کلمه غیر تهدید آمیز را انتخاب کنید، تا هر بار که این اتفاق می افتد استفاده کنید.
 • آگاه باشید که هنگام انجام این کار ممکن است ادرار یا دفع مدفوع روی شما داشته باشید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

به سگ برای عدم خرابکاری پاداش دهید. هنگامی که سگ با موفقیت منتظر می شود تا به بیرون برود، برای انتظارش یه خوراک پاداش دهید. شما همچنین باید آن را با بیان جملاتی مانند “سگ خوب” و “کارت عالی بود، رفیق” ستایش کنید.

بخش سوم: آموزش دستورات پایه ای

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

هنگام آموزش به سگ خود از صدای آرام استفاده کنید. امکان این هست که سگ مورد سوء استفاده شما در گذشته با فریاد آموزش داده شده باشد. سرزنش کردن و یا فریاد زدن دستورات تنها سگ را به تمرین مقاوم تر می کند و تلاش های شما را از بین می برد. مهم نیست چه اتفاقی می افتد، صدای آرام و پایدار را حفظ کن.

 • فریاد زدن به یک سگ تهاجمی که مورد سوء استفاده قرار گرفته است، ممکن است سبب تهاجم بیشتر شود، زیرا سگ فکر می کند که برای بقایش مبارزه می کند.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

سگ خود را برای موفقیت در آموزش ها یا تمرینات خود آماده کنید. قبل از اینکه شما شروع به آموزش های رام کردنی یا مهارت های سخت تر کنید، باید به سگ خود نشان دهید که می تواند موفقیت آمیز باشد. جلسات آموزشی را برنامه ریزی کنید تا سگ بتواند به آسانی کار را انجام دهد. سپس سگ را با رفتارتان و تحسین آماده کنید.

 • زمان جلسات را تا کمتر از ۵ دقیقه در یک جلسه نگه دارید. حواس پرتی را در اتاق کاهش دهید. اگر سگ خسته شده و یا توجه اش منحرف شده، آموزش را متوقف و بار دیگر دوباره امتحان کنید.
 • هنگام ستایش، به یاد داشته باشید که به سگ فریاد نزنید حتی اگر آن کلمات مثبت است.
 • اجتناب از قرار دادن سگ خود در موقعیت هایی که می دانید شکست خواهد خورد.
 • شما می توانید سگ خود را با دادن کاری که کاملا می دانید می تواند انجام دهد، و سپس با دادن پاداش

برای موفقیت آماده اش کنید. برای مثال، اگر سگ شما می داند که چگونه باید بنشیند، از آنجا شروع کنید.

 • شما همچنین می توانید از سگ خود درخواست کنید اسباب بازی های مورد علاقه خود را در صورت داشتن بیاورد یا قلاده اش را اگر دوست دارد به پیاده روی برود، برایتان بیاورد. هنگامی که این کار را انجام می دهد، بارها ستایش و تمجیدش کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

از پاداش به جای مجازات استفاده کنید. هرگز تحت هیچ شرایطی یک سگ که مورد آزار قرار گرفته است را مجازات نکنید. در عوض، در ازای هر رفتار درستش باید خوراک جایزه، عشق و اسباب بازی هایش را به آن بدهید.

 • به سگ فریاد نزنید.
 • هرگز به سگ ضربه و آسیب نزنید.
 • از محبت و ستایش دریغ نکنید.
 • وقت را از دست ندهید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

مهارت های اطاعت کردن را آموزش دهید. شروع به دستورات اساسی برای نشستن، ماندن، خوابیدن و ایستادن روی دو پا کنید. در مقابل سگ خود ایستاده و تماس چشمی برقرار کنید. هنگامی که به شما نگاه می کند، یک خوراکی را بالای بینی اش نگه دارید. بگویید، “بنشین” زمانی که سگ فرمان را انجام می دهد، خوراکی را به آن بدهید.

 • با تمرین ۵ دقیقه ای شروع کنید. اگر سگ شما به خوبی انجام داد، این کار را به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه افزایش دهید.
 • اگر سگتان در حال حاضر برخی از دستورات اساسی را می داند،آن را بسیار ستایش کنید و پاداش دهید که نشان می دهد شما خوشحال هستند.

بخش چهارم:  تربیت سگ برای غلبه بر گذشته اش

 راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

استفاده از آموزش کیلیکر. آموزش کیلیکر یک روش آموزش عالی است که به سگ به خاطر رفتار خوبش پاداش می دهد. با کلیک کردن و غذا دادن به سگ شروع کنید. چند بار این کار را انجام دهید تا وقتی که صدای کلیک را می شنود سگ انتظار غذا دادن داشته باشد. سپس از سگ خود بخواهید کاری را انجام دهد که می داند چگونه می تواند انجام دهد، مانند نشستن یا گرفتن اسباب بازی مورد علاقه اش. کلیک کنید و به سگ غذا دهید.

 • زمانی که سگ شما چیزی را که شما دوست دارید انجام می دهد کلیک کنید و غذا را آماده کنید.
 • هنگامی که یاد بگیرد که چگونه کیلیکر کار می کند، می توانید از آموزش کیلیکر برای تدریس مهارت های جدید استفاده کنید.
 • شما می توانید از آموزش کیلیکر برای تقویت پاداش یا آموزش سگتان برای اطاعت از دستورات استفاده کنید.
 • شما می توانید کلیکر را در فروشگاه حیوان خانگی و یا آنلاین تهیه کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

از کانتر کاندیشن برای آموزش سگ برای پذیرفتن چیزهایی که از آن می ترسد استفاده کنید. کانتر کاندیشن از چیزهایی که سگتان دوست دارد استفاده می کند تا به او برای عادت کردن به چیزهایی که از آن متنفر است کمک کند. برای مثال، شما ممکن است سگ را در کنار یکی از عوامل محرک غذا دهید یا اسباب بازی مورد علاقه اش را کنار آن قرار دهید. در ابتدا، شما نیاز دارید لوازم را دور از عامل محرک قرار دهید، اما به اندازه کافی نزدیک است که سگ از عامل محرک آگاه باشد. زمانی که عامل برای سگ عادی تر می شود به آرامی اشیاء مورد علاقه را  به عامل محرک نزدیک تر کنید تا جاییکه روی محرک یا ذقیقا کنارش قرار بگیرد.

 • برای مثال، اگر سگ شما از جاروبرقی می ترسد، شما می توانید غذایش را در یک اتاق با جارو برقی قرار دهید. وقتی سگ احساس راحت تری داشت، مواد غذایی را نزدیک و نزدیک تر کنید تا آن را روی جاروبرقی قراردهید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

وقتی سگ شما شروع به پیشرفت کند حساسیت زدایی را شروع کنید. سگ شما باید با شما و در خانه جدید خود احساس امنیت کند. حساسیت زدایی ممکن است گزینه ای باشد پس از اینکه سگ شما به خوبی به آموزش کیلیکر یا کانتر کاندیشن پاسخ داده است. در واقع، حساسیت زدایی و کانتر کاندیشن در کنار هم به خوبی کار می کنند.

 • سگ خود را حساسیت زدایی کنید، عامل تحریک سگ خود را شناسایی کنید. یکی از عامل هایی را انتخاب کنید که میخواهید روی آن تمرکز کنید و سپس سگ را بی پناه در مقابل عامل در یک محیط امن قرار دهید. سگ شما باید در مدت ۵ دقیقه در معرض قرار گیرد. با قرار دادن این آیتم در نقطه ای دور، اما جایی که سگ می تواند آن را ببیند شروع کنید، سگ را برای تحمل این شرایط تشویق کنید و پاداش دهید. در طول زمان، عامل را به سگ نزدیک تر می کنیم تا زمانی که به آن عادت کند.
 • هنگام استفاده از آموزش حساسیت زدایی، اطمینان حاصل کنید که سگ شما وقتی که خارج از یک جلسه آموزشی هستید، با عامل مواجه نمی شود.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

با دامپزشک خود درباره داروهایی صحبت کنید که می توانند ترس سگ شما را از بین ببرند. در موارد شدید، دامپزشک شما می تواند دارو را برای کمک به آرامش سگتان تجویز کند. اگر ترس سگتان مانع از پیشرفتش است یا با زندگی سگ شما تداخل دارد، این تجویز ممکن است یک گزینه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با دامپزشک خود صحبت کنید.

 • این داروها اغلب مشابه داروهای ضد اضطراب است که انسانها مصرف می کنند.
 • داروها جایگزین آموزش تشویقی و اجتماعی شدن نیستند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا دارو شروع به اثر گذاری کند. همچنان برنامه های آمادگی و آموزش سگ خود را ادامه دهید.

بخش پنجم: مراقبت از سلامت و ایمنی سگ خود

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

تمام نیازهای سگ خود را برآورده کنید. بدون توجه به آنچه که با تلاش های آموزشی شما اتفاق می افتد، سگ خود را با غذا، پناه، اسباب بازی و عشق تحسین کنید. یک سگ مورد آزار قرار گرفته را نباید هرگز نادیده بگیرید، زیرا این کار می تواند آن را بازگرداند.

 • برای مثال، محبت سگ را انکار نکنید، بر فرض آن را در یک لانه قفل کنید یا یک اسباب بازی را بردارید زیرا از فرمان اطاعت نمی کند و یا خرابکاری بر روی زمین انجام داده است. به همین ترتیب، غذا و آب سگ را بلافاصله پس از ریختن یا خراب شدن مجدد سریع پر کنید بجای اینکه سعی در مجازات سگ با منتظر گذاشتنش کنید.
 • سگ شما نیز نیاز به ورزش هر روز دارد، بنابراین برنامه پیاده روی و جلسات بازی را در روز خود جای دهید. اشتیاق سگ خود را با چگونگی انجام آن ورزش دنبال کنید، زیرا برخی از سگ های مورد سوء استفاده ازانجام فعالیت های خاصی مقاومت خواهند کرد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

سگ خود را برای بازدید منظم به دامپزشک ببرید. تمام سگ ها نیاز به مراقبت دامپزشک دارند، اما یک سگ مورد آزار قرار گرفته نیازهای خاصی دارد. اطمینان حاصل کنید که سگ را برای بازبینی منظم و چکاپ می برید. تمام دستورالعمل های دامپزشک برای ارائه درمان پیروی کنید. از آنجا که سگ شما ممکن است به خصوص از دامپزشک بترسد، به دنبال یک دامپزشک باشید که با سگ های مورد آزار قرار گرفته مجرب است و محیطی را ایجاد می کند که به اندازه ممکن آرام باشد.

 • از قبل تماس بگیرید تا دامپزشک خود را مطلع سازید که سگ شما در گذشته مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

سگ خود را امن نگه دارید. سگتان آزارهای زیادی را پشت سر گذاشته و در حال حاضرامنیت آن به شما بستگی  دارد. در طول زمان، این کار کمک خواهد کرد که سگتان پذیرای آموزش بیشتری باشد. این شامل ارائه “فضای امن” به سگ است که آنجا می تواند در صورت احساس شکست پناه ببرد.

 • از فشار آوردن به سگ برای خارج شدن از منطقه راحتی خود اجتناب کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

روبان زرد رنگی را بر روی قلاده سگ قرار دهید تا غریبه ها را دور نگه دارید. اگر سگ از غریبه ها می ترسد، یک نوار زرد در اطراف قلاده اش قرار دهید تا سیگنال دهید که آن را لمس نکنند. از آنجایی که همه از این سیگنال آگاه نیستند، شما نیز باید به صورت شفاهی این نیاز را برای هر کسی که به سگتان نزدیک می شود یا از آن تعریف می کند، بیان کنید. بگویید: “لطفا هرگز به او نزدیک نشوید، زیرا او ممکن است گاز بگیرد.”

بخش ششم: به تلاشتان ادامه دهید

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

انتظارات خود را بررسی کنید. ممکن است سال ها طول بکشد تا یک سگ مورد آزار قرار گرفته بر گذشته اش غلبه کند و به یک حیوان خانگی دوستانه تبدیل شود. گاهی اوقات، سگ هرگز به طور کامل بهبود نمی یابد. در حالی که ممکن است امید به یک معجزه داشته باشید، آماده باشید تا زمان زیادی را در آموزش سگ سرمایه گذاری کنید.

 • حداقل انتظار یک سال برای تبدیل شدن سگتان به یک حیوان خانگی را داشته باشید.
 • انتظارات کمتری داشته باشید تا ناامید نشوید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

با توله سگ خود صبور باشید. سگ شما در حال تلاش برای غلبه بر گذشته است، بنابراین هر بهبود را یک نقطه عطف در نظر بگیرید. ممکن است به نظر برسد که سگ شما پیشرفتی نداشته، اما سعی کنید به یاد داشته باشید که در چه موقعیتی بوده است.

 • اگر احساس ناراحتی می کنید، بیدار شوید. بهتر است با وضعیت کنار بیاییم تا با نشان دادن ناامیدیتان به سگی که ممکن است یک شکست را تجربه کرده باشد، خطر کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

متوجه شدم که سگ ها به در زمان تولگی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و زمانی که برای اعتماد کردن تلاش می کنند. سگ های مسن تری که در گذشته یک محیط دوست داشتنی را تجربه کرده اند، ممکن است راحت تر از سگ هایی که از زمان تولد مورد سوء استفاده قرار گرفته اند گذشته را فراموش کنند. شما احتمالا نیاز به صرف وقت بیشتر با یک سگ که در زمان تولگی مورد آزار قرار گرفته است دارید و ممکن است به طور کامل بهبود نیابد.

 • از توله سگ دست نکشید و با مهربانی ادامه دهید.
 • انتظارات خود را بررسی کنید. سگ شما ممکن است هرگز به طور کامل از گذشته نجات پیدا نکند، اما هنوز می تواند یک حیوان خانگی عالی باشد.
 • اگر سگ شما بعضی از اعضای خانواده را بیش از دیگران ترجیح می دهد و یا اگر از مهمانان پنهان می شود موردی ندارد.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

به یاد داشته باشید که چرا شما سگی را آموزش می دهید. کمک به سگ در غلبه بر گذشته ممکن است سخت باشد، اما دادن امتیازی جدید برای زندگی به یک سگ می تواند تجربه معنا داری باشد. اگر برای ادامه آموزش در تلاش و کشمکش هستید، چند لحظه به این فکر کنید که چه چیزی باعث شد این کار را شروع کنید.

راهنمای تربیت سگ مورد آزار قرار گرفته

قبول کنید که سگ ممکن است نخواهد بازی کند. حتی بازی ممکن است برای سگ شما دشوار باشد، به ویژه از آنجایی که ممکن است نیاموخته باشد که چگونه به عنوان یک سگ جوان بازی کند. این خیلی ترسناک است وجلوگیری ازپیشرفت این آسیب روحی که حتی به بازی به عنوان یک گزینه فکر نمی کند شما را از پا در می آورد. به آن زمان بدهید ممکن است ذهنش را به ایده داشتن زمان بازی گرم کند.

wikihow

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of