استرس جنسی چیست؟ + روش های مقابله - پورتال رنگی

روانشناسی , زناشویی 15 فروردین 1397 بدون دیدگاه

استرس جنسی چیست؟ + روش های مقابله

اضطراب جنسی: چگونه می توانید بر آن غلبه کنید؟

چه شما زن باشید و چه مرد، ممکن است در طول این سال ها با اضطراب جنسی مواجه شده باشید. گاهی احساس اضطراب در مورد توانایی ما بین رابطه ها طبیعی است، اما وقتی که این اضطراب به طور مکرراتفاق می افتد، می تواند بر کیفیت زندگی ما را تاثیر بگذارد. بنابراین، برای برطرف کردن تردید و هدایت یک زندگی جنسی سالم چه کاری می توانید انجام دهید؟

چگونه می توانید از این اضطرابی که شما را از لذت بردن زندگی جنسی محروم می کند، رها شوید.

صرف نظر از میزان تجربه ای که آنها در رابطه با یکدیگر دارند، اضطراب جنسی – یا اضطراب عملکرد جنسی – چیزی است که بر مردان و زنان در تمام سنین تأثیر می گذارد.

برای برخی، این نوع اضطراب کوتاه مدت است و ممکن است به طور خلاصه در پی یک برخورد جنسی جدید ظاهر شود.

با این حال، ممکن است افراد دیگر با وجود آن از داشتن یک زندگی جنسی سالم لذت ببرند و ممکن است این نوع اضطراب را با نظم بیشتری تجربه کنند.

اما چگونه اضطراب جنسی آشکار می شود؟ خوب، طبق نظرمشاور جنسی کلاودیا سیکس، در میان مردان و زنان حالت های متفاوتی وجود دارد، هر چند در اغلب موارد، این مربوط به این ترس است که برخی از جنبه های حضور آنها بین رابطه ها ممکن است برای شریک شان ناامید کننده باشد.

” در زنان، اضطراب درعملکرد جنسی می تواند به شکل نداشتن علاقه به رابطه جنسی، سخت تحریک شدن و مشکل رسیدن به ارگاسم نشان داده شود. در مردان، که اغلب می دانیم این مشکل به چه شکل است – مانند مشکل داشتن نعوظ، حفظ نعوظ یا زود انزالی – من همه ی این مسائل را تحت عنوان “اضطراب عملکرد جنسی” می نامم.

کلودیا سیکس

چرا احساس اضطراب عملکرد جنسی می کنیم؟ در اینجا مسائل کمی پیچیده تر می شود اما به طور ساده می توان گفت: ما تمایل داریم تا درباره انجام یک رابطه خوب در تخت خواب، یا خوب به نظر رسیدن برای شریک زندگیمان، یا ترس از ارتباط صمیمی با دیگران، احساس ناامنی کنیم.

در بعضی موارد، اضطراب درعملکرد جنسی ناشی از یک تجربه، یا ضربه روحی در گذشته است – شاید مربوط به خشونت های جنسی باشد – اگر در این موقعیت قرار دارید، لطفا به یک متخصص و مشاور مراجعه کنید. اگر شما در ایالات متحده مستقر هستید، می توانید با تماس به شبکه ملی درباره مسائلی از قبیل تجاوز، سواستفاده جنسی، از مشاوران ما راهنمایی بخواهید.

اما در اغلب موارد – آمری جوی گودارد، به عنوان محقق جنسی، توضیح می دهد – این پاسخ به روشی که ما برای فکر کردن در مورد جنبه های خاصی از روابط جنسی و بدن خودمان، با توقعات اجتماعی که رابطه ما را با تمایلات جنسی مان تحت تاثیر قرار میدهد، مشروط شده است.

در زیر، ما به شما برخی از نکات مقابله با این اضطراب را در طول رابطه جنسی به شما ارائه می کنیم تا بتوانید از یک زندگی شادتر و سالم تر جنسی، لذت ببرید.

مالک بدن خود باشید

تصویر بدن اغلب عامل مهمی در دستیابی به یک زندگی جنسی سالم است. اگر درمورد نحوه نگاه کردن به بدنمان بدبین باشیم، ممکن است نگران این باشیم که آیا ما برای شریک زندگی مان جذاب هستیم یا خیر. نیازی به گفتن نیست که این کار برای لذت بردن به هیچ وجه مساعد نیست.

استرس جنسی چیست؟ + روش های مقابله

مهم است زمانی را صرف یادگیری این موضوع کنید که از بدن خود قدردانی کنید. زیبایی در همه اشکال و فرم ها وجود دارد.

مطالعات نشان می دهند که شمار قابل توجهی از مردان و زنان دارای مشکلات مربوط به تصویر بدنی خود هستند که ممکن است این مشکل، منجر به ایجاد اضطراب در زمان رابطه با آن فرد خاص می شود.

به عنوان مثال، تحقیقی که در مجله تحقیقات جنسیت منتشر شد نشان داد که حدود یک سوم از زنان در رابطه با نحوه ظاهربدن خود احساس ناراحتی می کنند و این خودآگاهی برای لذت بردن از زمانی که در بستر با شریک عاطفی شان هستند، مضر است.

تحقیقات دیگری مردان جوانی که در ارتش ثبت نام کرده بودند را مورد مطالعه قرار داد، این تحقیقات نشان داد که بیش از یک سوم از شرکت کنندگان، تصویر ضعیفی از اندام های جنسی خود داشتند که اغلب منجر به اختلال در نعوظ در آن ها می شد.

بنابراین، اگر نگران این موضوع که بدن شما کیفیت یک سوپر مدل را ندارد هستید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ به گفته محقق جنسی، امیلی ناگاساکی، شما باید به طور مداوم همه چیز را در مورد بدن خود به طور منظم بپذیرید و از درون احساس راحتی کنید.

او توصیه می کند که تمرین زیر را انجام دهید: “شما در مقابل یک آینه بایستید، تا آنجا که مقدور است خود را برهنه کنید. شما قصد دارید به آنچه که درآینه می بینید نگاه کنید و هر آنچه را که دوست دارید یادداشت کنید.

“و سپس دوباره این کار را فردا انجام دهید، و آن را روز بعد نیز انجام دهید”. و این عمل را مرتب تکرار کنید. “این کلیدی است که باعث می شود، شما با بدن خود احساس راحتی کنید و آن را به خاطر زیبایی بی نظیر خود دوست داشته باشید”.

در مورد (نوع خود) جنسیت بیشتر بدانید

مانع دیگری که ممکن است سهمی در اضطراب عملکرد جنسی شما داشته باشد – به سادگی عدم آموزش مناسب جنسی است – گرچه شما ممکن است دوست نداشته باشید این را بشنوید.

استرس جنسی چیست؟ + روش های مقابله

تا آنجا که می توانید درمورد رابطه جنسی و آنچه که برای شما – کارساز است یا نیست – یاد بگیرید.

این به این معنی نیست که شما هنوز نمی دانید چه کاری را باید انجام دهید، بلکه شاید شما به طور کامل برای واقعیت های یک برخورد جنسی آماده نیستید. واقعیت این است که هر کس به طور متفاوتی عمل می کند و دارای نیازهای متفاوت است.

شاید شما در مورد تکنیک های دستیابی به لذت بردن مطمئن نباشید، یا شاید چیزهای موهومی درباره حاملگی شنیده باشید، یا اینکه نمی دانید بدن شما در طول رابطه جنسی چگونه واکنش نشان می دهد. یا ممکن است حتی نگران باشید که خواسته ها و نیازهای شما طبیعی نیست.

اگر شما در مورد رابطه جنسی نگران هستید، ممکن است ارزش صحبت کردن با یک متخصص بهداشت و درمان برای گرفتن اطمینان، خواندن یک کتاب و بررسی این موضوع، یا پیوستن به کارگاه های آموزشی به رهبری مربیان جنسی را داشته باشد.

همانطور که گودارد توضیح می دهد، “[یک نوجوان نیز نیاز به تحصیلات جنسی دارد. اگر ما آن را در جایی یاد نگیریم، پس چگونه می توانیم زندگی جنسی را داشته باشیم که واقعا می خواهیم “؟

” ازگفتن کلمات چقدر شکسته و غیر قابل انعطاف هستم در مورد خودتان متوقف کنید، شما فقط آموزش و منابعی را که لازم دارید دریافت نکرده اید”.
امی جو گودارد

این یادداشت، می تواند به شما به سادگی در کاوش بدن خود و آنچه که شما از آن لذت می برید، مفید باشد. وقت بگذارید تا یاد بگیرد که چه چیزی شما را تغییر داده و چگونه از انجام کارهایی که دوست دارید لذت ببرید.

علیرغم این واقعیت، که متاسفانه استمناء همچنان به صورت یک عمل شرم آور یا حتی خطرناک به تصویر کشیده شده است، تحقیقات بر خلاف آن بیان می کنند که می تواند رابطه ما را با بدن ما و جنسیت ما بهبود بخشد.

آنچه که شما از آن لذت می برید را بیان کنید

هنگامی که شما می دانید از چه چیزی لذت می برید، یاد گرفتن نیازهای خود یه هنگام رابطه با یک شریک صمیمی بسیار مهم است و توضیح می دهد که چه چیزی درذهن شما می گذرد.

استرس جنسی چیست؟ + روش های مقابله

با شریک زندگی خود در مورد نیازهای جنسی خود صحبت کنید.

اگر به این فرد به اندازه کافی اعتماد دارید که می خواهید با او رابطه برقرار کنید، نیازهایتان را با او به اشتراک بگذارید، چرا به او نگویید اگر چیزی کار نمی کند؟
شما همچنین می توانید او را تشویق کنید که کارهای بیشتری را انجام دهد.

ارتباطات باز بهترین راه پیش رو برای شماست. ممکن است نگران زمان طولانی برای ارضا شدن باشید، یا اینکه قادر به بیدار ماندن نیستید، یا می ترسید در وهله اول تحریک نشوید.

یک مطالعه که در سال گذشته در مجله همسر و خانواده انجام شده است، با 142 زوج متعهد کار کرد و متوجه شد که شرکای صمیمی که آزادانه نیازهای جنسی خود را بیان می کنند، زندگی سالم و سالمتری دارند.

نویسندگان در مقاله خود توضیح می دهند که “زنانی که درباره رابطه جنسی خود گفتگو می کنند اغلب به ارگاسم رسیده اند” و این صحبت آزادانه در مورد نیازهای جنسی در یک زوج، ایجاد یک رابطه بهتر و رضایت جنسی، بین مرد و زن را ایجاد می کند.

به گفته محقق و مشاور روابط جنسی، کلودیا سیکس، هر کسی که در معرض اضطراب جنسی قرار دارد، از بازتاب این اضطراب و آگاهی نسبت به این موضوع نباید مایوس شوند، در واقع این جزیی ازنیازهای آنهاست. او همچنین توضیح می دهد که هر دو نفر باید “نیازهای خود را پیدا کنند” تا اوقات مناسب و لذت بخشی را در تخت خواب کنار هم داشته باشند.

“پس چگونه ما برای موفقیت خودمان را آماده می کنیم؟” کلودیا سیکس، می پرسد: “آقایان، لطفا اجازه دهید انجام شود”. اجرا کردن برای مخاطب سرگرم کننده است. ” و خانم ها، بدنتان را بشناسید چون باعث رضایتمندی در شما می شود”.

برای برطرف کردن تنش های ناخواسته به دنبال یک برخورد جنسی، او به مردم توصیه می کند تا “در مورد اتفاقات حال حاضر خود حرف بزنند، این کار به انها کمک می کند تا از این تنش خارج شوند”.

و به خاطر داشته باشید: هر کسی که می خواهد با شما وارد رابطه شود، واقعا می خواهد با شما باشد و مشتاقانه منتظر زمانی است که با شما سپری خواهد کرد.

بنابراین، از این لحظه ارتباط استفاده کنید و خاطرجمع باشید که شریک زندگی شما از حضور شما استقبال می کند و می خواهد که هر دوی شما در کنار هم احساس راحتی داشته باشید.

medicalnewstoday

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of