جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

شخصیت شناسی ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ ۵۱ دیدگاه

به گزارش پورتال رنگی شرط می بندم کمتر تست شخصیت شناسی اینترنتی مانند چیزی که می خواهیم به شما نشان دهیم حاوی اطلاعات مفید باشد. این تست با نام مکعب تست شخصیت شناخته می شود و توسط روانشناسان ژاپنی در سال ۲۰۰۰ طراحی شده است. این تست اولین بار در ” Kokology ” پرفروش ترین کتاب سال نوشته تاداهیکو ناگائو منتشر شد.

این کتاب حاوی انواع مختلفی از بازی های روانشناسی است و این آزمایش ها طوری طراحی شده اند که به خواننده کمک کند بیشتر خود را بشناسد. مکعب تست شخصیت یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین کوئیزهای موجود در این کتاب است.

جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

چه چیزی باعث می شود این تست اینقدر خاص باشد؟

بسیار خب، برخلاف بیشتر کوئیزهای تست شخصیت کوئیز مکعب شما را مجبور می کند به ناخود آگاه خود بروید تا دست روی چیزهایی بگذارید که خودتان هم از آن نا آگاه هستید.

با این تست می توانید به عمق شخصیت خود پی ببرید و ببینید واقعا چه کسی هستید.

تست شخصیت شناسی ژاپنی

آماده اید که امتحانش کنید؟

بسیار خب بیایید شروع کنیم.

می خواهم چند چیز ساده مطرح کنم و شما هم سعی کنید آنچه می گویم را در ذهن خود تصور کنید بدون اینکه تحت تاثیر چیزی باشید به اولین تصویری که به ذهنتان می آید اعتماد کنید.

ابتدا خود را در یک کویر تصور کنید. کویر فوق العاده بزرگ است. در این بیابان یک مکعب قرار دارد.

مکعب را دیدید؟ اندازه اش چقدر است؟ دقیقا کجاست؟ در شن ها مدفون شده یا روی سطح کویر قرار دارد؟ شناور است؟ چقدر بزرگ است؟ آیا مکعب حرکت هم می کند؟ از چه چیزی ساخته شده؟

کمی درباره اش فکر کنید و سپس به بخش بعدی بروید.

همینطور که مکعب را می بینید، متوجه می شوید یک نردبان نیز در کویر وجود دارد.

این نردبان از چه جنسی ساخته شده؟ بلندیش چقدر است؟ یک نردبان قدیمی است؟ موقعیتش نسبت به مکعب چیست؟

حالا تصور کنید یک اسب در کویر ظاهر می شود.

آیا اسب اصلا حرکت می کند؟ اگر بله به کدام جهت؟ چه شکلی است؟

اگر می خواهید آنچه می بینید را طراحی کنید، از اینکه نمی توانید یک اسب را به خوبی بکشید نگران نباشید. فقط کافیست جزئیات آنچه می بینید را به خاطر بسپارید و یا یادداشت کنید.

سپس گل ها را در کویر تصور کنید.

چه تعداد گل می توانید ببینید؟ موقعیت گل ها نسبت به دیگر چیزهایی که تصور کرده اید کجاست؟ از کجا روییده اند؟

امیدوارم با خود چتر داشته باشید – می خواهد طوفان بیاید.

می توانید ببینیدش؟ بادش قوی است؟ آیا طوفان دور است و یا درست نزدیک آن قرار دارید؟ آیا طوفان اصلا روی اسب، گل ها، مکعب و نردبان تاثیر گذاشته؟

همه اینها چه معنایی می توانند داشته باشند؟

سوال جادویی که مطئنم همین حالا در ذهن شما هم شکل گرفته و دوست دارید هرچه زودتر به جوابش دست پیدا کنید.


مکعب نشان دهنده ضمیر شما است

جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

اگر مکعبی که تصور کرده اید بزرگ است، احتمالا فردی هستید با اعتماد بنفس بالا. اگر مکعب کوچک است، احتمالا فردی خجالتی یا فروتن هستید.

اگر مکعب داخل زمین فرو رفته باشد بدان معنا است که فردی با برنامه هستید که به آینده دور فکر می کند. اگر مکعب روی سطح زمین قرار گرفته باشد بدان معنا است که تفکر کار عملی دارید.

مکعب در حال حرکت نشان می دهد خارج از قاعده و قرار داد فکر می کنید.


نردبان نشان دهنده دوستانتان است

جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

اگر در تصورتان نردبان مکعب را لمس کرده باشد، بدان معناست که به دوستان خود متصل هستید و برای حمایت روی آنها حساب می کنید. اگر نردبان از مکعب جدا بود، بدان معناست که ترجیح می دهید مستقل باشید.

اگر نردبان پایین مکعب باشد، دوستانتان شما را فردی مقتدر می بینند. اگر نردبان در یک سطح با مکعب باشد، بدان معنا است که شما دوستانتان را در زندگی خود مقتدر می بینید.

اگر نردبان کوتاه باشد، بدان معنا است که ترجیح می دهید دایره دوستانتان را کوچک نگه دارید. اگر نردبانی بلند است، بدان معنا است که فردی برونگرا با تعداد زیادی دوست هستید.


اسب شریک ایده آلتان است

جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

اگر اسبی که تصور کردید اسبی است قوی، بدان معنا است که شریکتان سخت کوش است و قابل اعتماد. اگر اسبی ظریف را تصور کردید، بدان معناست که شریک ایده آل شما کسی است که به ظاهر خود افتخار می کند و از مورد توجه قرار گرفتن لذت می برد.

اگر اسب از مکعب دور باشد و یا در جهت مخالف حرکت کند، بدان معنا است که از شریک حال حاضر خود دور هستید و یا با رسیدن به کسی که ایده آلتان است فاصله دارید.


گل ها نشان دهنده فرزندانتان هستند

جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

تعداد گل هایی که تصور کرده اید، نشان دهنده تعداد فرزندانی است که دوست دارید داشته باشید. اگر گلها به مکعب نزدیک باشند، بدان معناست که دوست دارید رابطه ای نزدیک با فرزندانتان داشته باشید و یا همین حالا هم دارید.

اگر گل ها از مکعب دور باشند، بدان معنا است که برایتان رابطه نزدیک داشتن با فرزندانتان زیاد مهم نیست.


طوفان نشان دهنده ترس های شما است

جامع ترین تست شخصیت شناسی ژاپنی

آیا طوفانی که تصور کردید در دوردست است؟ این یعنی زندگی با کمترین نگرانی را دارید. اگر طوفان نزدیک به مکعب باشد، بدان معناست که در آستانه روبرو شدن با بحران هستید.

اگر طوفان مستقیم روی مکعب باشد، مشکلاتتان همین حالا هم از پا درتان آورده.

نتیجه این تست برایتان چگونه بود؟ آیا جواب ها دقیق بود؟

در قسمت کامنت ها نظر خود را بگذارید و این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید تا ببینید نتیجه برای آنها چگونه است.

 

51
دیدگاه بگذارید

47 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
الهام

عالی بود

وحید

من یه مکعب چوبی کوچیک روی کویر دیدم که یه نردبان اون طرفش افتاده بود با تعداد ۷ بوته گل که با نزدیک شدن طوفان مکعب را برداشتم و سوار اسب شدم و فرار کردم

بهروز

بله کابی عالی

نسيم

من مکعب رو، مقوایی ،متوسط و روی سطح شن دیدم.نردبان معمولی وچسبیده به مکعب که کمی داخل زمین فرو رفته بود.اسب کمی دورتر ازمکعب و راسخ وسفیدوباشکوه دیدم.گلها هم زیادددد زیرپای اسب پرازگل با ٢جای دیگه ی کویر.طوفان هم ندیدم،فقط بارش باران خیلی قشنگی بود. درکل تست خوبی بود و باشرایط من سازگاربود فقط قسمت طوفانش اصلا جور نبود.ممنون

مرضیه

واقعا درست بود..اما من طوفان ندیدم بارش تند بارون بود روی مکعب که من رفتم داخل مکعب پناه گرفتم

النا

نردبان بزرگ و مکعب متوسط بود اسب کمی دور از مکعب باشکوه قوی و ایستاده به سمت مخالف مکعب بود . درسته من از همسرم دورم و احساس بدی دارم . در تصور طوفان ، طوفان به نردبان و گل و اسب کاری نداشت فقط مکعب رو به اون سمت پرتاب کرده واقعا همینطوره مشکلات منو از پا درا ورده این روزها فقط سکوت می کنم خیلی خسته ام برام دعا کنید کسی نیست که حرفهامو باهاش بزنم خسته ام …

نسيم

امیدوارم تا حالا اروم شده باشیدومشکلتون برطرف شده باشه?????

نازنین

بسیار تست جالبی بود وبه نظرم درست کاش اون شکل اول نبود تا تصوری در ذهن نقش نمیبست وپیش داوری ص رت نمی گرفت