شخصیت قوی داشته باشیم

مهارت های زندگی ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم

برداشت ما از افرادی که شخصیت قوی دارند با هم متفاوت است. بسیاری از اوقات ما نمی توانیم این افراد را درک کنیم و گاهی آنها را مورد قضاوت قرار داده و سرزنش می کنیم. این افراد دارای اعتماد به نفس چشمگیری بوده و توسط افراد موفق مورد ستایش قرار می گیرند. در این مطلب برخی از خصوصیات افرادی با شخصیت قوی را برمی شماریم.

این افراد بهانه نمی‌آورند

شخصیت‌های قوی برای انجام هیچ کاری بهانه نمی‌آورند. زمانی که شما شخصیتی قوی دارید دوست ندارید زمانتان را با گوش دادن به ناله و شکایات دیگران از کارهایی که نمی‌توانند انجام دهند یا کارهایی که می‌توانند هدر دهید. شما ترجیح می‌دهید تمرکز خود را روی کاری که خودتان می‌توانید انجام دهید و روشی که می‌توانید بر موانع غلبه یابید بگذارید.

داشتن شخصیت قوی و محکم

این افراد از صحبت بیهوده بدشان می‌آید

اگر شخصیت شما قوی است برای خودتان مسلماً ایده‌های زیادی دارید و نمی‌خواهید زمانتان را با حرف زدن‌های بی موضوع هدر دهید، زمانی که شاید با آن بتوانید تغییری در جهان ایجاد کنید. شاید فکر کنید این کار را بلد نیستید، اما این‌طور نیست. همه می‌توانند حرف‌های بی‌فایده حرف بزنند. اما شما با فکر به اینکه زمان و سلول‌های مغزی خود را هدر می‌دهید احساس راحتی نخواهید داشت.

آنها نمی توانند بی فکر و نادان باشند

شخصیت‌های ضعیف به‌نوعی نتیجه‌ی کمبود توانایی یا دانش هستند. شکل‌گیری یک شخصیت قوی نتیجه‌ی آگاهی و فکر کردن فرد است. بین این دو گروه تفاوت بزرگی وجود دارد.
ازآنجایی‌که شما تلاش و زمان خود را برای استفاده‌ی بهینه از مغزتان گذاشته‌اید از اینکه دیگران درباره‌ی موضوعاتی که اطلاعاتی از آن ندارند قضاوت می‌کنند بدتان می‌آید. شاید این بهترین قابلیت شما باشد، نه به این دلیل که می‌توانید از دانش خود برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران استفاده کنید بلکه از جهتی که می‌توانید دانش خود را به کار گیرید تا دیگران را تشویق کنید که درباره‌ی چیزی که می‌خواهند بگویند قبل از اینکه حرف از دهانشان خارج شود فکر کنند.

آنها می دانند چگونه گوش دهند

کسانی که شخصیتی قوی دارند می‌دانند چگونه باید گوش دهند. شاید فکر کنید اغلب افراد این صفت را درک کرده و با ارزش می‌دانند. اما در واقعیت شنیده شدن و مورد تشویق قرار گرفتن ممکن است کسانی که به آن عادت ندارند را معذب کند.

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم

افراد قوی نیازی به توجه دیگران ندارند

بیشتر افرادی که با شما روبرو می‌شوند تصور می‌کنند که شما مشتاق به ارتباط با آن‌ها هستید اما این درست نیست. تنها دلیل این است که شخصیت شما دیگران را به سمتتان جذب می‌کند. اجتماعی بودن شما به این دلیل نیست که می‌خواهید توجه دیگران را جلب کنید بلکه برای این است که دیگران به فردی مانند شما در میان خود نیاز دارند.

افراد قوی از چیزی نمی‌ترسید

شاید این خیلی درست نباشد. حداقل یک‌چیز وجود دارد که شما از آن می‌ترسید. اما تفاوت میان شما و افراد دیگر این است که شما اجازه نمی‌دهید این ترس به شما بگوید چگونه باید زندگی کنید.

این افراد عدم امنیت را یک فرصت می‌دانند

ناامنی برای شما فرصتی برای کار بهتر و تلاش بیشتر است. شما می‌دانید کامل نیستید اما اگر برای یادگیری تلاش نکنید، مگر اینکه خطر یک احمق به نظر رسیدن را بپذیرید، دیگر شما زندگی نمی‌کنید، فقط وجود دارید.

پورتال رنگی _ چگونه شخصیت قوی داشته باشیم
منبع: ۵۰۴۰

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !