5 راه برای مدیریت زندگی فوق العاده شلوغ - پورتال رنگی

مهارت های زندگی ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

5 راه برای مدیریت زندگی فوق العاده شلوغ

5 راه برای مدیریت زندگی فوق العاده شلوغ

راه هایی برای مدیریت یک زندگی شلوغ

آیا شما کارهای روزانه ای را که می خواهید انجام دهید لیست می کنید ولی به سختی به آن عمل می کنید؟

در زیر شما می توانید برخی از روش های فوق العاده ساده را پیدا کنید که می توانید ذهنیتی نسبت به کارهایی که می خواهید در روز انجام دهید را در شما ایجاد کند. بهترین راه این است که شما از زمان هایی که به طور معمول از دست می روند استفاده کنید و به فعالیتهایی که قبلا انجام داده اید توجه داشته باشید. این پیشنهادات سریع و آسان را بررسی کنید و کارهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.


بیشتر بخوانید:

سه نمونه برنامه روزانه موفق و سالم

راز موفقیت زندگی زوج های خوشبخت

چگونه اهداف زندگی خود را پیدا کنیم؟

توصیه هایی برای خوشبختی در زندگی

معرفی 7 مرحله مهم در کل زندگی زناشویی


  1. هر زمان که شما در هر چراغ قرمز متوقف می شوید، یک نفس عمیق بکشید.

توقف در چراغ های قرمز ترافیکی، بسیاری از وقت روزانه ما را می گیرد. با نفس عمیق کشیدن، نرمش گردن و شانه ها، و حفظ خونسردی خود می توانید درست در همان لحظات خاص وقتی که در چراغ قرمز متوقف می شوید، از این مکث طولانی بهتر استفاده کنید. همچنین شما می توانید در هنگام ترافیک به ذهن خود در برابر تنش هایی که در طول روز ایجاد شده استراحت دهید. شما می توانید با یک نفس عمیق محیطی آرام برای خود مهیا کنید. این زمان ها می تواند یک زنگ تفریح برای شما باشد.

همچنین بخوانید:  افراد باهوش چه کلماتی را به کار نمیبرند ؟

بیشتر بخوانید:

رژیم نفس عمیق ژاپنی میکی ریوسوک برای آب کردن چربی شکم + فیلم و عکس


  1. خوراکی ها را هوشیارانه بخورید (اول گاز بزنید یا مزه مزه کنید).

آگاهانه خوردن می تواند به عنوان یک هدف بیان شود. وقتی که شما می خواهید چیزی بخورید یا بنوشید، بهتر است اول تمرکز کنید و در ذهن خود ببینید که بهتر است اول نوشیدنی خود را بنوشید یا غذا خود را مزه مزه کنید.

شما می توانید نوشیدن یا خوردن یا هر دو آنها را انتخاب کنید. همچنین می توانید این کار را یک بار در روز انجام دهید، مثل این است که ابتدا ذهن شما غذا می خورید. ادامه بیشتر این روال ممکن است برای شما جذاب است.

نکات اضافی: اگر هرگز خوردن ذهنی نداشته اید، تمرین کلاسیک «خوردن ذهن» را امتحان کنید، انجام این کار به شما نشان می دهد که ذهن شما به چه خوردنی نیاز دارد.


بیشتر بخوانید:

نشانه های اختلال در خوردن را بشناسید


  1. قبل از نشستن برای شروع یک جلسه، ابتدا یک نفس عمیق بکشید.

این دقیقا ماند همان اصل چراغ راهنمایی است، اما به جای ماندن پشت چراغ قرمز در اینجا شروع جلسه مد نظر است. یک نفس عمیق بکشید تا قبل از شروع جلسه آرامش را در بدن خود ایجاد کنید. شما می توانید به این مسئله فکر کنید که آیا جلسه حتما باید در اتاق کنفرانس باشد و یا می توانید با استفاده از تلفن همراه یک جلسه تلفنی داشته باشید.

  1. به انجام کارها روزانه خود نفس عمیق کشیدن را نیز اضافه کنید.

در حقیقت، شما می توانید همان اصل را که مورد بحث قرار داده ایم  قبل از هر کاری که دوست دارید استفاده کنید.

همچنین بخوانید:  حرف هایی که نباید به همسرتان بزنید !

در اینجا برخی از رفتارهایی که بهتر است قبل از آنها نفس عمیق بکشید بیان شده است:

  • فعالیت هایی که بدن در آب قرار می گیرد می تواند یک گزینه خوب باشد. برای مثال، زمانی که شما می خواهید به حمام بروید، یا قبل ازورود به استخر یک نفس عمیق بکشید.
  • قبل از خروج از رختخواب، یا هنگامی که شب برای خواب به تخت می روید. این کار می تواند به احساسات ایجاد شده در بدن شما توجه کند (احساس گرانش بیشتر در بدن شما و یا احساس تماس بدن شما با تشک).
  • فعالیت های دیگری که با آب همراه است، تنفس ذهنی را می توانید هنگام تماس با آب، برای شستن ظروف خود و یا مسواک زدن دندان هایتان داشته باشید. شما همچنین می توانید به صدا و احساس آب توجه کنید.
  • توجه به احساس هوا بر روی پوست شما می تواند یک تمرین ذهنی بسیار دلپذیر باشد و جایگزین نفس عمیق کشیدن باشد. ایده این است که شما به طور طبیعی هنگامی که هوا را بر پوست خود احساس می کنید نفس بکشید بدون تمرکز برای نفس عمیق کشیدن.
  • اگر شما یک پدر یا مادر هستید ، می توانید یک لحظه این ذهنیت را امتحان کنید که شما دوباره با بچه های خود با یکدیگر ازدواج می کنید.
  1. یک پروژه تمرکز 30 روزه داشته باشید.

اگر میخواهید با توجه به انواع مختلف تنش های روزانه، ذهنی آرام داشته باشید بدون این که هر ساعت مجبور به انجام تمرکز ذهنی باشید، می توانید این چالش 30 روزه ذهن آگاهی را، امتحان کنم. هر روز یک سؤال بسیار کوتاه و ساده را به خودتان یادآوری کنید. شما می توانید یک تقویم چاپی را به دیوار بزنید و یا شاید با استفاده از رایانه به کارها خود بپردازید. شما می توانید با استفاده از روش ها مختلف کارهای خود را انجام دهید. اگر فردی نیستید که بخواهد به طور مداوم یک کار را انجام دهید، می توانید از این روش 30 روز تمرکز هر وقت که حس می کنید به آن نیاز دارید استفاده کنید. هیچ قاعده ای وجود ندارد و اگر هر روز آن را انجام ندهید، در معرض خطر قرار نمی گیرید.

همچنین بخوانید:  اشتباه مردان حین ملاقات با زنان

psychologytoday

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x