کمر درد بعد از بارداری و درمان آن با آبدومینوپلاستی - پورتال رنگی

استخوان و مفاصل ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

کمر درد بعد از بارداری و درمان آن با آبدومینوپلاستی

کمر درد بعد از بارداری و درمان آن با آبدومینوپلاستی

مطالعات نشان می دهد، کمر دردی که پس از بارداری به وجود می آید می تواند با آبدومینوپلاستی کاهش یابد.

آبدومینوپلاستی بیشتر به عنوان ” تامی تاک” شناخته می شود، و یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است که در سراسر جهان برای از بین بردن چربی شکم بکار می رود. در حال حاظر گروهی از جراحان پلاستیک پیشنهاد می کنند که این روش ممکن است بیشتر از دستیابی به یک معجون مزایا و عملکرد داشته باشد.

یک مطالعه منتشر شده در رابطه با جراحی پلاستیک و ترمیم در مجله پزشکی رسمی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا(ASPS)، ادعا می کند که آبدومینوپلاستی می تواند به زنان برای رفع مشکل کمر درد و بی اختیاری ادرار (از دست دادن کنترل مثانه) مربوط به بارداری کمک کند. گروه تحقیقاتی 214 زن را در استرالیا مورد بررسی قرار دادند که در 9 مرکز جراحی پلاستیک تحت عمل جراحی آبدومینوپلاستی قرار گرفتند. بیماران به دنبال بهبود عضلات شکم و بازگرداندن شکل و ظاهر آن پس از تولد نوزادان بودند.

از این گروه حدود 51 درصد از معلولیت متوسط تا شدید کمر درد شکایت داشتند، در حالی که 42.1 درصد از بی اختیاری ادرار رنج می بردند.

درمورد کمر درد، 9 درصد زنان هنوز هم پس از جراحی این مشکل را داشتند، در حالی که درمورد بی اختیاری ادرار تنها 2 درصد این مشکل را داشتند.

نویسندگان این مطلب اظهار می کنند که بهبود از این بیماری ممکن است در نتیجه ترمیم و جداسازی عضلات شکمی (رکتوس دیاستاز) باشد که در جراحی انجام می شود.

همچنین بخوانید:  بیرون زدن استخوان شست پا

نویسنده  D.r Alastair Taylor , FRACS  از کلینیک Deakin استرالیا می گوید: “آبدومینوپلاستی با ترمیم رکتوس منجر به بهبود زندگی برای زنان پس از زایمان با کاهش مشکلات کمر درد و بی اختیاری ادرار می شود.”

آقای Rod j. Rohrich MD سردبیر وب سایت جراحی پلاستیک و ترمیمی می گوید: نتایج نشان داده است که تامی تاک ها دارای مزایای عملکردی هستند.

او همچنین گفت ” اگر شما فرزند دارید و هنوز هم از کمر درد یا بی اختیاری ادرار رنج می برید،  بهتر است از جراحی آبدومینوپلاستی به عنوان راه حل استفاده کنید.”

دکتر تیلور با توجه به نتایج تحقیقات خود پیشنهاد کرده است که برنامه های بیمه درمانی نیز باید مزایای عملکرد آبدومینوپلاستی را در نظر بگیرند.

وی از اداره بهداشت فدرال استرالیا برای تصویب تصمیم خود برای حذف جراحی پس از زایمان از برنامه مزایای پزشکی دعوت کرده است.

او به ABC NEWS  گفت: ” هزینه این جراحی در مقایسه با آن چه در بیمارستان های خصوصی انجام می شود نصف خواهد شد” فراخوان برای طبقه بندی، حامیانی از انجمن جراحان پلاستیک پیدا کرده است.

جناب John Batten، رئیس RACS گفت: “ما از پذیرش یافته های مبتنی بر شواهد برای تصویب تصمیمات سیاست سلامت حمایت می کنیم. ما از دولت می خواهیم که از این یافته ها برای حمایت موثر در زمینه بهبود نتایج سلامت، بهتر استفاده کند.”

همچنین پروفسود اشتون، رئیس انجمن جراحان پلاستیک استرالیا افزود: “انجمن جراحان پلاستیک استرالیا امیدوار است که این شواهد جدید، دولت را مجبور به تجدید نظر در تصمیم گیری خود در جهت حذف این مورد پزشکی برای این عمل زنان پس از زایمان کند. و برای بسیاری از زنان مبتلا به درد کمر و بی اختیاری ادرار این عمل مقرون به صرفه شود.”

همچنین بخوانید:  استئوفیت (استخوان اضافه) چیست؟

منبع

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x