اراده قوی چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید - پورتال رنگی

موفقیت ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

اراده قوی برای رسیدن به موفقیت

قدرت اراده را می توان به عنوان توانایی برای کنترل و یا رد خواسته ها به عادت های مضر و بی فایده توصیف کرد. همچنین اجازه می دهد تا مردم تصمیمات خود را بگیرند  و سپس از طریق استقامت تا دستیابی به موفقیت از آن پیروی کنند. به علاوه، اراده به ما کمک می کند که لذت ها را به تاخیر بیاندازیم، به عنوان یک انسان؛ سخت به دنبال این هستیم که سریعا چیزی را به دست آوریم.

برای نشان دادن یک نمونه خاص از اراده، در مورد مدرسه فکر کنید. در دانش آموزان، نیاز به قدرت اراده برای کنترل خود برای حفظ توجه در کلاس و جلوگیری از شکستن قوانین مدرسه به منظور یک دانش آموز خوب، دیده می شود.

اراده قوی چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید

در عصر مدرن ما، قدرت اراده به عنوان یک عنصر مهم در موفقیت شناخته شده است. آیا همیشه اینطور بوده است؟

چگونه می توانیم باور کنیم که قدرت اراده منجر به موفقیت می شود؟

اراده قوی چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید

در زمان های قدیم ما به اراده نیازی نداشتیم، به جای آن، از غرایز طبیعی برای زنده ماندن پیروی می کردیم.

با این حال، در تمدن تکامل یافته، انسان ها می خواستند همه چیز را مرتب کنند. ما شروع به ایجاد قوانین برای افرادی که آن را می فهمیدند، کردیم. و تنها با دنبال کردن و درک این قوانین، افراد می فهمیدند که چه می خواهند و در جامعه مدرن نجات یافتند. به دنبال این قوانین، ما شروع به کنترل نفس افسار گسیخته و تقوا کردیم.

در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970، یک آزمایش در مورد مارشمالو، ثابت کرد که اراده، کلید موفقیت بوده است. آزمایش مارشمالو استنفورد، در مورد به تاخیر انداختن لذت ها، به رهبری Walter Mischel پروفسورِ دانشگاه استنفورد، انجام شد. مطالعه ساده اما واضح بود. کودکان باید بین این دو جایزه انتخاب می کردند:

  1. همان لحظه 1 مارشمالو را بخورند
  2. 20 دقیقه صبر کنند و سپس 2 مارشمالو بخورند
همچنین بخوانید:  رفتار افراد موفق را می دانید؟

نتایج مطالعه جذاب بود. بچه هایی که قادر بودند برای پاداش دو برابر صبر کنند، به طور معمول در زندگی بعد از آن، بهتر از بچه هایی بودند که مسیر تسلیم فوری را انتخاب کردند.

با توجه به این مطالعه معروف، بر مزایای قدرت اراده، اهمیت بیشتری داده شد.

امروزه منصفانه است بگویم که قدرت اراده بسیاری از آن چه ما انجام می دهیم را کنترل می کند؛ همانطور که ما آن را به عنوان قدرتی مهم برای رسیدن به اهداف و دستیابی به چیزها می بینیم.  همچنین آموزش قدرت اراده، یک کسب و کار بزرگ است.

در گوگل، واژه “افزایش قدرت اراده” را جستجو کنید. و هزاران مقاله مشاهده خواهید کرد که ادعا دارند می توانند راه دستیابی به افزایش قدرت اراده را به شما نشان دهند.

محدودیت نیروی اراده:

اراده قوی چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید

با این حال، اراده اکثر مردم ضعیف است. برخی از دلایل این امر عبارتند از:

در مسائل فوق، ممکن است متوجه شوید که حتی زمانی که توده ای از اراده را داشته اید، محدودیت هایی برای آن وجود دارد. هر روز، در یک شکل یا موردی، اراده ای را اعمال می کنید. به عنوان مثال، اگر شما در مقابل خوردن یک قطعه شیرین کیک شکلاتی که به شما پیشنهاد شده است، مقاومت کنید، مجبورید از قدرت احساسی و ذهنی استفاده کنید.

قدرت اراده شبیه به عضله است. اگر ما زیاد از آن استفاده کنیم، خسته می شویم به عبارت دیگر، قدرت اراده یک منبع محدود است.

چگونه با قدرت اراده محدود، به موفقیت برسیم؟

هنگامی که متوجه شوید که قدرت اراده محدودیت های خود را دارد، پس مهم ترین چیز این است که شما باید یک سیستم را دنبال کنید تا به اهداف و رویاهای خود برسید. ابتدا سیستم را بسازید و دوم قدرت اراده را دنبال کنید.

همچنین بخوانید:  روش های ساده و موثر برای متقاعد کردن مشتری

قدرت اراده بی فایده است اگر، نگذارید که در کنار یک سیستم شخصیتی موفق باشد.

این سیستم که به آن اشاره می کنم چیست؟ این یک سیستم است که شرایط مناسب را در ذهن و محیط شما ایجاد می کند که به شما کمک می کند تا موفقیت به یقین حاصل شود. با استفاده از این نوع سیستم، نیروی اراده به سادگی، یک پاداش اضافی در کمک به شما، برای رسیدن به موفقیت خواهد بود. اما برای روشن شدن، با سیستم درست، حتی اگر قدرت حقیقی شما ناکام بماند، هنوز هم به موفقیت دست می یابید.

این مراحل برای ایجاد سیستم موفقیت خودتان ضروری است:

اراده قوی چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید

  1. یک محیط برای دستیابی به موفقیت بسازید:

یک لحظه در مورد قدرت اراده فکر کنید. هیچ تأکیدی بر تغییر محیط شما نیست، بلکه تمرکز خود را بر روی غلبه بر محیط قرار می دهید. بد نیست بدانید زمانی که قدرت اراده محدود شروع به شکست می کند، مردم به رغم تلاش هایشان برای مقاومت در برابر اعمال زیست محیطی، به نفوذ زیست محیطی کمک می کنند.

به عنوان انسان، ما به طور آگاهانه و ناخودآگاه بر آن چه که در اطرافمان است ، تحت تاثیر قرار می گیریم. این می تواند اخباری که ما می خوانیم باشد، داستان هایی که دوستان ما به ما می گویند و حتی تاثیری که بر روی خانه مان دارد.

راز اصلی موفقیت این است که در صورت امکان، یک محیط ایجاد کنید که به اهداف خود کمک کند (نه مانع) شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید تنقلات خوردن را حذف کنید، تمام میان وعده های خود را به دیگران بسپارید و مطمئن شوید که در محل کار یا خانه هیچ نوع تنقلاتی به شما نمی رسد.

همچنین بخوانید:  احساس یا عقل، مساله این است

همچنین می توانید از محیط خود استفاده کنید تا به طور مستقیم از اهداف شما پشتیبانی کند. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک هنرمند حرفه ای باشید، هنرمندان حرفه ای  اطزف خود احاطه کنید.

  1. بدانید که چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود:

با دانستن این که چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود، چیزی که باعث انگیزش شما می شود به شما نشان داده می شود. و این بسیار مهم است.

به دیگران نگاهی بیندازید یا در گذشته خود غرق شوید و زمانی که مردم با شکست مواجه میشوند یا درگیر رویدادهای منفی میشوند، به آن ها بنگرید، متوجه خواهید شد که قدرت اراده، از بین میرود. این به وضوح نشان می دهد که قدرت اراده توسط عوامل خارجی تحت تاثیر قرار می گیرد، بنابراین آن را غیر قابل اعتماد می سازد.

دانستن اینکه چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود، راه عالی برای ماندن در جهت رسیدن به اهداف خود است – حتی زمانی که قدرت خود را از دست داده اید. این می تواند از طریق پاداش دادن به خودتان با تماشای یک فیلم عالی (هنگامی که شما به یک نقطه عطفِ رسیدن به هدف، دست یافته اید).

باور های قدیمی خود را جایگزین کرده و اهداف جدید پیدا کنید:

قدرت اراده یک جزء از موفقیت است، تقریبا آن قدر مهم نیست که همه ی افراد موفق ادعا می کنند.

همانگونه که در بالا توضیح دادم، داشتن یک سیستم و یک هدف، عوامل قدرتمندی در کسب اراده است.

بنابراین، اکنون شما حقیقت را در مورد موفقیت می دانید، گام هایی را که پیشنهاد کرده ایم، انجام دهید تا بیشتر از آن چه که تا به حال فکر می کرده اید، اراده کسب کنید.

lifehack

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x