خطرات نشستن بیش از حد برای بانوان - پورتال رنگی

استخوان و مفاصل 01 مرداد 1396 2 دیدگاه

خانمها از خطر زیاد نشستن آگاه هستید؟!

ما در بخش سلامت پورتال رنگی سعی می کنیم مطالب بروز در حوزه پزشکی و سلامت را برای شما کاربران عزیز گردآوری کنیم و در این مقاله برای شما خبری درمورد عوارض زیاد نشستن را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

ضرر ها و عواقب خطرناک زیاد نشستن بر روی صندلی

کارشناسان برجسته بر این باورند که نشستن می تواند مانند سیگار کشیدن موجب تاثیرات منفی بر سلامت افراد باشند، البته اگر تاثیرات منفی آن از سیگار بیشتر نباشد. مطالعات حاکی از آن است که نشستن به مدت طولانی خطر ابتلا به دیابت، حملات قلبی عروقی و یا ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش می دهد.نشستن

نتایج یک پژوهش نشان می دهد نشستن روزانه بیش از شش ساعت با خطر 10 درصدی سرطان ها از جمله میلوم متعدد، پستان و تخمدان در زنان مرتبط است.

خانمها از خطرناک زیاد نشستن آگاه هستید؟!

محققان انجمن سرطان آمریکا می گویند خطر نشستن زیاد برای زنان حتی با در نظر گرفتن شاخص توده بدنی، فعالیت بدنی و سایر مولفه ها همچنان بالا باقی می ماند اما جالب اینجاست که این خطر در مورد مردان مشاهده نشده است.
همچنین بخوانید : راهکاری عالی برای جلوگیری از عوارض نشستن زیاد

طی این پژوهش، محققان زمان اوقات فراغت نشستن را با خطر سرطان در 146 هزار مرد و زن بدون سرطان مقایسه کردند. بین سال های 1992 تا 2009، 18 هزار و 555 مرد و 12 هزار و 236 زن به سرطان مبتلا شدند.

محقفان با در نظر گرفتن عوامل تاثیرگذار دریافتند که نشستن در اوقات فراغت با بروز سرطان در مردان ارتباطی نداشته اما این خطر برای زنان 10 درصد گزارش شده است.
از آنجا که زیاد نشستن ضررهای زیادی دارد, طراحان یک صندلی ویژه تولید کرده اند. مدتی پیش صندلی دینامیکی که با شعار “نشستن دشمن سلامتی” ارایه شد.

جلوگیری از مشکلات نشستن زیاد

نشستن، به ویژه نشستن روی صندلی، بهای سنگینی بر سلامت تحمیل می کند، زیرا اساسا عملکرد بدن را مختل می کند. هنگامی که در صندلی فرو می روید، عضلات رها می شوند، مفاصل ران سفت شده و ستون فقرات تقریبا خشک می شوند.نشستن زیاد

نشستن زیاد پشت میز با خیلی از مشکلات سلامتی از دیابت گرفته یا بیماری های قلبی در ارتباط است. درست است واقعیت واقعا تلخی است اما خیلی راحت می توان از این مشکلات جلوگیری کرد و راه حل آن هم کمی فعالیت و حرکت در طول روز است.

آلارم گوشی را فعال کنید

آلارم گوشی را تنظیم کنید تا هر نیم ساعت یکبار یادتان بیاورد که باید بلند شوید و کمی خودتان را کش بدهید.

 

قرارهای کاری را بیرون بگذارید

 

به جای این که تمام قرارهای کاری را در اتاق جلسات تعیین کنید در محیط بیرون به جای تعیین قرارهای کاری در اتاق جلسات در محیط بیرون از دفتر این کار را انجام دهید. با این کار کمی بیشتر راه می روید و خون جریان بیشتری در بدن پیدا می کند.

 

وسایل مورد نیاز را دور از میز کار قرار دهید

 

به عنوان مثال پرینتر را با کمی فاصله از خودتان قرار دهید تا هنگام پرینت مجبور باشید از جا بلند شده و چند قدم بردارید.

 

به دیدار همکاران بروید

 

اگر همکاران تان در یک طبقه دیگر از ساختمان شرکت هستند گهگاهی به آن ها سر بزنید.

 

زمان مکالمه تلفنی راه بروید

 

بعضی از مکالمات تلفنی کاری ممکن است یک ساعت طول بکشد. اگر هنگام مگالمه به جای نشستن راه بروید کالری زیادی می سوزانید.

 

به کارهای عقب افتاده سازمان بدهید

 

یکسری کارهای کوچک و عقب افتاده هستند که معمولا نادیده گرفته می شوند. مثل چک کردن ایمیل های جدید یا تمیز کردن ظرف هایی که در یخچال عمومی شرکت گذاشته اید. با این کارها هم کمی حرکت به خودتان داده اید و هم همکارانتان را خوشحال کرده اید.

 

همیشه از پله ها استفاده کنید

 

حتی اگر در طبقه چهاردهم کار دارید و پاشنه بلند پوشیده اید چند طبقه را از پله ها بروید و باقی طبقات را از آسانسور استفاده کنید. حتما نیاز نیست که قانون همه یا هیچ را دنبال کنید همین که تعدادی از طبقات را از پله ها بالا بروید کافی است.

 

لیوان آب را پر کنید

 

به جای لیوان از فنجان استفاده کنید که مجبور باشید هر چند وقت یکبار برای پر کردن فنجان بلند شوید.

 

با پاها و انگشت های پا ضربه بزنید

 

با همین حرکات کوچک به تنهایی می تواند صدها کالری بسوزانید.

 

ورزش های ملایم انجام دهید

 

ورزش هایی مثل بلند کردن پاها زیر میز، سفت کردن عضلات شکم و چرخاندن صندلی. این ورزش ها به قدری ملایم هستند که همکارانتان متوجه آن نمی شوند. اما اگر برایتان مهم نیست که متوجه بشوند یا نه می توانید از آن ها هم بخواهید که همراه با شما این کارها را انجام دهند.

 

هر روز روی میز را تمیز کنید

 

کاغذهای باطله را دور بریزید و با دستمال مرطوب تمام گرد و غبارهای روی میز را پاک کنید. و همینطور مانیتور را نیز تمیز کنید. با مرتب کردن میز کار هم کمی به خودتان حرکت داده اید و هم با ایجاد یک محیط کار تمیز و مرتب با انرژی بیشتری به کارتان می پردازید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
اشی sqjrm

میشود از کمر درد هم بگوید که باید چکار کرد تا درد کمتر داشته باشیم ممنون

چشم. به زودی انشالله