آموزش حرکات ورزشی برای رفع درد زانو و کمر درد با یک مداد

استخوان و مفاصل 07 مرداد 1396 2 دیدگاه

رفع درد زانو و کمر درد با یک مداد

ما در بخش سلامت پورتال رنگی سعی می کنیم مطالب بروز در حوزه پزشکی و سلامت را برای شما کاربران عزیز گردآوری کنیم و در این مقاله برای شما خبری درمورد درمان درد کمر و درد زانو را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

ورزش هایی درمانی برای تسکین کمر درد و زانو درد

دردهای جدی در کمر و زانو که به مرور زمان بر اثر افزایش سن و کاهش مقاومت استخوان ها ایجاد می شود مشکلی شایع در بین زنان و مردان است ، ورزش زانو درد و کمردرد یکی از راههای تسکین این دردهاست افراد گاهی اوقات نیاز به دراز کشیدن و انجام حرکات کششی و ماساژ دارند اگرچه برای تسکین کمردرد ورزش ها باید روزمره باشند و بیشتر ورزش های مربوط به کمر درد روی پا ها متمرکز است. وضعیت پاها در کمر درد بسیار حائز اهمیت هستند چون بیشتر ساعات روز را با کفش هستید اگر مراقب پاهای تان باشید مطمئن باشید که سایر اندامهای تان در شرایط خوبی قرار می گیرند

همانطور که می دانید هنگام راه رفتن فشار زیادی به پاها وارد میشود و اگر موجب درد در یک پا شودممکن است باعث عدم تعادل هنگام راه رفتن همراه باشد. بهتر است به طور منظم ورزش کنید تا با گردش خون خوب ماهیچه های قوی داشته باشید حرکات ورزشی ساده ای که در این بخش از نمناک خواهیم گفت.

آموزش حرکات ورزشی برای رفع درد زانو و کمردرد با یک مداد

حرکات ورزشی ساده برای کاهش و رفع زانودرد و کمردرد

فشار پنجه:

قبل از اجرای هرگونه ورزشی باید انگشتان را گرم کرد تا خون به جریان بیفتد کاری که باید بکنید این است که بایستید و زانویتان را خم کنید و با انگشتان پا زمین را چنگ بزنید 3 ثانیه این کار را انجام دهید و بلند شوید .این کار را سه بار در روز انجام دهید تا انگشتان قوی داشته باشید.

حرکت دورانی قوزک:

این ورزش خاص به درمان درد زانو قوزک باسن که به حالت های بد نشستن مربوط است کمک می کند به همین منظور روی کمر بخوابید پاهایتان را خم کنید یک پا را دراز کنید و به مدت 10 ثانیه در همان حالت نگه دارید بعد روی پای دیگر این کار را تکرار کنید

ایجاد فشار با طناب

ماهیچه ها برای ایجاد تعادل حیاتی هستند و این تمارین برای تقویت بدنی بدون درد عالی است. روی زمین بنشینید پاهایتان را دراز کنید و طناب رابه صندلی یا تخت ببندید و سر دیگر طناب را به پا وبه عقب سر بخورید تا شدت را احساس کنید، پایتان را به عقب خم کنید و 5 ثانیه نگه دارید و رها کنید. این کار را 10 بار تکرار کنید.

حرکت برداشتن مداد با انگشت

مدادیاخودکار را با انگشت پا بردارید و ده ثانیه نگه دارید این ورزش برای تقویت انگشت پا مفید و می توانید آن را همه جا انجام دهید این کار را برای هر پاپنج باردو یا سه بار در هفته انجام دهید.

بهترین روش درمان زانو درد و کمردرد

آب درماني بهترين روش درمان درد زانو و كمر است

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد گفت: بيماري قرن ما درد‌هاي مفاصل به خصوص دردهاي زانو و كمر است و يكي از مفيدترين روش‌هاي درماني در اين خصوص، آب درماني است.

دكتر سيدمحمد ابريشم ضمن بيان مطلب فوق تصريح كرد: درمان اين نوع بيماري‌ها بسيار مهم بوده و راهكارهاي مختلفي از قبيل اعمال جراحي، دارو درماني و يا روش‌هايي از قبيل طب سوزني و ماساژ درماني انجام مي‌شود، ولي تنها روشي كه امروزه تقريباً به صورت همگاني قابل قبول مي‌باشد، آب درماني است، كه طي آن فرد در داخل آب اقدام به ماساژ درماني، تقويت عضلات و حركت‌هاي مفاصل مي‌كند.

وي در خصوص نحوه اين نوع درمان خاطرنشان كرد: زماني كه شخص بيمار در داخل آب قرار مي‌گيرد، براساس قانون ارشميدس ميزان فشاري كه بر روي مفاصل وارد مي‌شود، كاهش يافته و با حركاتي كه داخل آب انجام‌ مي‌دهد، به نحوي عضلات تقويت مي‌شود و اين تقويت باعث مي‌گردد تا فشار بر روي فضاي ديسك و كپسول مفصل كاهش يابد و نهايتاً اين كاهش فشار منجر به كاهش شدت بيماري مي‌شود.

اين فوق‌تخصص جراحي استخوان و مفاصل با بيان اين كه شنا كردن باعث افزايش ميزان تراكم استخوان‌ها مي‌شود، اظهاركرد: كساني كه به ورزش شنا مي‌پردازند، نه تنها عضلات ناحيه كمرشان تقويت مي‌شود، بلكه به طور همزمان عضلات ناحيه شكم نيز تقويت مي‌گردد. در صورتي كه در روش فيزيوتراپي هر كدام از عضلات بايد جداگانه مورد فيزيوتراپي قرار گرفته و عضلات تقويت شود.

دكتر ابريشم در ادامه يادآور شد: يكي از علل دردهاي كمر، افتادگي شكم است، كه ورزش شنا از اين افتادگي شكم جلوگيري مي‌كند.

بنابراين كساني كه شنا مي‌كنند، ضمن تقويت عضلات باسن و ران‌هايشان، وضعيت چاقي و افتادگي شكم خويش را نيز بهبود مي‌بخشند. گفتني است كه تقويت عضلات باسن و ران‌ها باعث بهبود راه رفتن بيمار و در نتيجه كاهش درد مي‌شود.

معمولاً پس از انجام عمل جراحي ناحيه‌ كمر، يكي از روش‌هاي اساسي جهت تصريح بهبودي بيمار و كاهش دوران نقاهت توصيه ورزش شناست، ضمن اين كه ورزش شنا جهت بهبود سلامتي و افزايش عملكرد قلبي و ريوي بيماران نيز پيشنهاد مي‌گردد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
اشی sqjrm

مطلب خوبی بود امیدوارم تاثیر گذار باشد با سپاس

خواهش می کنم دوست گرامی