آموزش حرکات ورزشی برای رفع درد زانو و کمر درد با یک مداد

استخوان و مفاصل ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۲ دیدگاه

رفع درد زانو و کمر درد با یک مداد

ما در بخش سلامت پورتال رنگی سعی می کنیم مطالب بروز در حوزه پزشکی و سلامت را برای شما کاربران عزیز گردآوری کنیم و در این مقاله برای شما خبری درمورد درمان درد کمر و درد زانو را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

ورزش هایی درمانی برای تسکین کمر درد و زانو درد

دردهای جدی در کمر و زانو که به مرور زمان بر اثر افزایش سن و کاهش مقاومت استخوان ها ایجاد می شود مشکلی شایع در بین زنان و مردان است ، ورزش زانو درد و کمردرد یکی از راههای تسکین این دردهاست افراد گاهی اوقات نیاز به دراز کشیدن و انجام حرکات کششی و ماساژ دارند اگرچه برای تسکین کمردرد ورزش ها باید روزمره باشند و بیشتر ورزش های مربوط به کمر درد روی پا ها متمرکز است. وضعیت پاها در کمر درد بسیار حائز اهمیت هستند چون بیشتر ساعات روز را با کفش هستید اگر مراقب پاهای تان باشید مطمئن باشید که سایر اندامهای تان در شرایط خوبی قرار می گیرند

همانطور که می دانید هنگام راه رفتن فشار زیادی به پاها وارد میشود و اگر موجب درد در یک پا شودممکن است باعث عدم تعادل هنگام راه رفتن همراه باشد. بهتر است به طور منظم ورزش کنید تا با گردش خون خوب ماهیچه های قوی داشته باشید حرکات ورزشی ساده ای که در این بخش از نمناک خواهیم گفت.

آموزش حرکات ورزشی برای رفع درد زانو و کمردرد با یک مداد

حرکات ورزشی ساده برای کاهش و رفع زانودرد و کمردرد

فشار پنجه:

قبل از اجرای هرگونه ورزشی باید انگشتان را گرم کرد تا خون به جریان بیفتد کاری که باید بکنید این است که بایستید و زانویتان را خم کنید و با انگشتان پا زمین را چنگ بزنید ۳ ثانیه این کار را انجام دهید و بلند شوید .این کار را سه بار در روز انجام دهید تا انگشتان قوی داشته باشید.

حرکت دورانی قوزک:

این ورزش خاص به درمان درد زانو قوزک باسن که به حالت های بد نشستن مربوط است کمک می کند به همین منظور روی کمر بخوابید پاهایتان را خم کنید یک پا را دراز کنید و به مدت ۱۰ ثانیه در همان حالت نگه دارید بعد روی پای دیگر این کار را تکرار کنید

ایجاد فشار با طناب

ماهیچه ها برای ایجاد تعادل حیاتی هستند و این تمارین برای تقویت بدنی بدون درد عالی است. روی زمین بنشینید پاهایتان را دراز کنید و طناب رابه صندلی یا تخت ببندید و سر دیگر طناب را به پا وبه عقب سر بخورید تا شدت را احساس کنید، پایتان را به عقب خم کنید و ۵ ثانیه نگه دارید و رها کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

حرکت برداشتن مداد با انگشت

مدادیاخودکار را با انگشت پا بردارید و ده ثانیه نگه دارید این ورزش برای تقویت انگشت پا مفید و می توانید آن را همه جا انجام دهید این کار را برای هر پاپنج باردو یا سه بار در هفته انجام دهید.

بهترین روش درمان زانو درد و کمردرد

آب درمانی بهترین روش درمان درد زانو و کمر است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: بیماری قرن ما درد‌های مفاصل به خصوص دردهای زانو و کمر است و یکی از مفیدترین روش‌های درمانی در این خصوص، آب درمانی است.

دکتر سیدمحمد ابریشم ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: درمان این نوع بیماری‌ها بسیار مهم بوده و راهکارهای مختلفی از قبیل اعمال جراحی، دارو درمانی و یا روش‌هایی از قبیل طب سوزنی و ماساژ درمانی انجام می‌شود، ولی تنها روشی که امروزه تقریباً به صورت همگانی قابل قبول می‌باشد، آب درمانی است، که طی آن فرد در داخل آب اقدام به ماساژ درمانی، تقویت عضلات و حرکت‌های مفاصل می‌کند.

وی در خصوص نحوه این نوع درمان خاطرنشان کرد: زمانی که شخص بیمار در داخل آب قرار می‌گیرد، براساس قانون ارشمیدس میزان فشاری که بر روی مفاصل وارد می‌شود، کاهش یافته و با حرکاتی که داخل آب انجام‌ می‌دهد، به نحوی عضلات تقویت می‌شود و این تقویت باعث می‌گردد تا فشار بر روی فضای دیسک و کپسول مفصل کاهش یابد و نهایتاً این کاهش فشار منجر به کاهش شدت بیماری می‌شود.

این فوق‌تخصص جراحی استخوان و مفاصل با بیان این که شنا کردن باعث افزایش میزان تراکم استخوان‌ها می‌شود، اظهارکرد: کسانی که به ورزش شنا می‌پردازند، نه تنها عضلات ناحیه کمرشان تقویت می‌شود، بلکه به طور همزمان عضلات ناحیه شکم نیز تقویت می‌گردد. در صورتی که در روش فیزیوتراپی هر کدام از عضلات باید جداگانه مورد فیزیوتراپی قرار گرفته و عضلات تقویت شود.

دکتر ابریشم در ادامه یادآور شد: یکی از علل دردهای کمر، افتادگی شکم است، که ورزش شنا از این افتادگی شکم جلوگیری می‌کند.

بنابراین کسانی که شنا می‌کنند، ضمن تقویت عضلات باسن و ران‌هایشان، وضعیت چاقی و افتادگی شکم خویش را نیز بهبود می‌بخشند. گفتنی است که تقویت عضلات باسن و ران‌ها باعث بهبود راه رفتن بیمار و در نتیجه کاهش درد می‌شود.

معمولاً پس از انجام عمل جراحی ناحیه‌ کمر، یکی از روش‌های اساسی جهت تصریح بهبودی بیمار و کاهش دوران نقاهت توصیه ورزش شناست، ضمن این که ورزش شنا جهت بهبود سلامتی و افزایش عملکرد قلبی و ریوی بیماران نیز پیشنهاد می‌گردد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
اشی sqjrm

مطلب خوبی بود امیدوارم تاثیر گذار باشد با سپاس

خواهش می کنم دوست گرامی