پیشگیری از مصرف نمک با رژیم غذایی سالم - پورتال رنگی

زندگی سالم 27 اسفند 1396 بدون دیدگاه

پیشگیری از مصرف نمک با رژیم غذایی سالم

پیشگیری از مصرف نمک با رژیم غذایی سالم

مصرف مقدار زیاد نمک ممکن است موجب فشار خون بالا شود تا یک رژیم سالم

دریافت مقدار زیادی نمک ممکن است موجب فشار خون بالا شود بدون در نظر گرفتن اینکه بقیه رژیم غذایی تان چقدر سالم است

بر اساس محققان دانشگاه نرتوسترن و ذانشکده امپریال لندن ، یک رژیم کاملا سالم ممکن است شما را از اثرات دریافت نمک زیاد محافظت نكند با وجودیکه تحقیق پیشین ادعایی خلاف این قضیه داشت. تحقیق جدید در ژورنال هایپرتنشن رژیم غذایی افراد بالغ بر4000 نفر از تحقیق “اینترمپ” که در بین سال های 1997_ 1999 انجام شده بود را مورد ازمایش قرار داد.

به مدت بیشتر از 4 روز دانشمندان رژیم غذایی 4680 نفر را در محدوده سنی 40_59 ازامریکا ، انگلیس ، ژاپن و چین پیگیری کردند. قد ، وزن ، نمونه های ادرار و فشار خون جمع آوری شد.

تحقیق اخیر غلظت و مقدار سدیم ( که در نمک یافت می شود ) و پتاسیم ( که مربوط به فشار پایین تر می شود ) را در نمونه های ادرار تعیین می کنند. اطلاعات مربوط به رژیم غذایی همچنین برای تعیین مصرف مواد مغذی توسط شرکت کنندگان ، استفاده شده بود که می تواند با فشار خون پایین ، از جمله ویتامین سی ، فیبر و امگا 3 اسیدهای چرب مرتبط باشد.

نتایج نشان می داد که بین فشار خون بالا و مصرف بیشتر نمک ارتباط وجود دارد حتی در شرکت کنندگانی که یک دوره سالم از مواد مغذی پتاسیم دار مصرف میکردند. میانگین نمک مصرفی در طول تحقیق 10.7 گرم در روز بوده .

تجزیه و تحلیل آمار مصرف در هر کشور شامل 9.6 گرم برای امریکا، 8.5 گرم برای انگلیس، 13.4 گرم برای چین، 11.7 گرم برای ژاپن . افزایش 7 گرم اضافی (1.2 قاشق چای خوری) از نمک بالاتر از میانگین مصرف با افزایش فشار خون سیستولیک mmHg 3.7 مرتبط بود.

فشار خون معمولا در دو عدد اندازه گیری می شود. فشار سیستولیک فوق ذکر شده نیرویی است که قلب خون را در اطراف بدن جریان می دهد. از سوی دیگر، فشار دیاستولیک سطح مقاومت در برابر جریان خون در شریان ها است. توصیه می شود فشار خون بین 90/60 تا 120/80 میلی متر جیوه باشد.

کارشناسان سلامت هشدار داده اند که نمک زیاد می تواند منجر به فشار خون و همچنین بیماری قلبی، بیماری کلیوی و سکته مغزی شود. حفظ سطح فشار خون می تواند، به نوبه خود، به کاهش خطر این شرایط کمک کند.

FDA مصرف روزانه سدیم 1500 میلی گرم در روز را توصیه می کند ، برای ایجاد یک حد بالای ایمنی از 2300 میلی گرم.

دکتر  queenie chan، نویسنده اصلی پژوهش مشترک از دانشکده بهداشت عمومی در کالج امپریال، بر نیاز به کاهش نمک تاکید کرد چون اکثر مردم بیش از مقدار توصیه شده مصرف می کنند.

او می گوید: ما در حال حاضر یک اپیدمی جهانی مصرف زیاد نمک و فشار خون بالا را داریم. این تحقیق نشان می دهد که هیچ فریبی در مورد کاهش فشار خون وجود ندارد. داشتن یک رژیم غذایی کم نمک مهم است حتی اگر رژیم غذایی شما سالم و متعادل باشد.

از انجایی که بخش زیادی از نمک در رژی غذاییمان از غذاهای فراوری شده است، ما تولیدکنندگان مواد غذایی را تشویق می کنیم که در جهت کاهش نمک در محصولات گام هایی بردارند.

محققان محدودیت مطالعه را در ارزیابی داده ها از یک دوره نسبتا کوتاه به رسمیت شناختند و طرح هایی را برای مطالعات آینده در طولانی مدت ارائه دادند.

منبع

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of