تاثیر پتوی سنگین بر روی خواب راحت - پورتال رنگی

زندگی سالم ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

خواب آسوده زیر پتوهای سنگین تر

چگونه زیر یک پتوی سنگین وزن راحت تر بخوابیم؟

کودکان نوپایی که برای مدت طولانی از “پتو” استفاده می کنند به آنها کمک می کند احساس آرامش کنند، گریه نکنند، و به سرعت به خواب روند. در حال حاضر، برخی از بزرگسالان مبتلا به بی خوابی، افسردگی و اضطراب، این احساس امنیت را به صورت پراکنده ای از پتوی سنگین به دست می آورند. در زمان های قدیم در ایران، از پتوهای بزرگ و سنگین برای خوابیدن استفاده می کردند. حال پس از چندین سال، کشورهای غربی رو به این نوع پتوها آورده اند.

اما آیا کمی وزن اضافی پتو به شما در بهبود خواب کمک می کند؟

لسلی کاسکو، 56 ساله، پرستار انکولوژی در ایندیاناپولیس، در 3 ماه گذشته، او که زیر پتوی با وزن 20 پوندی خاکستری اش می خوابید، پس از مدتی فهمید که این پتو اضطراب را پایین آورده و خواب را بهبود بخشد.

او می گوید: “این به من این احساس را می دهد که کسی من را بغل کرده و احساس آرامش می کنم.” “احساس می کنم خوابم بهتر شده است” و “اضطراب؟” می خندد و می گوید دیگر از شر آن خلاص شدم، و برای من که با بیماران سرطانی سر و کار دارم و من و همسرم 9 سال است به عنوان یک عضو فعال مشغول به کار هستیم، این موضوع واقعا ضروری بود.

او هیچ نظری ندارد که چگونه این پتو کار می کند، فقط می داند که با استفاده از این پتو احساس خوشحالی می کند.


بیشتر بخوانید:

خواب و سلامتی بدن

چطور خوابی آرام و لذت بخش داشته باشید ؟

همچنین بخوانید:  Wi-Fi قاتلی خاموش که شما را به آرامی می کشد !

اگر خوابیدن را ترک کنید زندگی شما چه تغییری خواهد کرد؟

کدامیک زندگی طولانی تری دارند؟ زود خوابیدن یا دیر خوابیدن؟


پتوی سنگین وزن چیست؟

پتو های سنگین وزن اغلب با گلوله های پلاستیکی پر شده اند و از حدود 4 تا 25 پوند وزن دارند. شما سنگین بودن پتو را براساس وزن خود انتخاب می کنید و  قیمت ها از 120 دلار تا 249 دلار یا بیشتر متغیر است.

شرکت های مختلف عبارتند از Gravity Blanket، Mosaic Weighted Blankets، و  SensaCalm. Fuchs برای تولید پتوهای سنگین در دسامبر 2017 راه اندازی شده اند.

مایک گریلو، مدیر عامل Gravity Blanket، می گوید که بیش از 50000 پتوی سنگین وزن را در سال 2017 بار کشتی کرده و به مناطق مختلف فرستاده است.

بیشتر بخوانید:

خواب سریع

تحقیقات چه چیزی را نشان می دهد؟

گریلو می گوید مطالعات مستقل زیادی از پتو برای بزرگسالان وجود ندارد که توسط محققان مستقل مورد بررسی قرار گرفته و در مجلات پزشکی قابل اعتماد منتشر شده باشد.

محققان سوئدی در یک تحقیق که توسط سازندگان پتو تهیه شده بود، دریافتند که 31 مرد و زن که از بی خوابی متوسط رنج می بردند ازاین پتو برای مدت 2 هفته استفاده کردند، و خواب شب آرام تر را با حرکات کمتری نشان دادند آن ها معتقدند پتوها به آن ها کمک می کردند راحت و ایمن خواب ببینند و خواب با کیفیت تری داشته باشند.

محققان چگونگی تاثیر روان روی سلامت را بررسی کرده اند. مطالعه ای از سال 2015 نشان می دهد که اگر پس از سن 32 سالگی از یک پتو 30 پوندی استفاده شود، 63٪ افسردگی  را کاهش می دهد  و 78٪ از افراد پتوی سنگین وزن را برای آرام کردن خود ترجیح می دهند.

همچنین بخوانید:  تاثیر زمان خواب بر طول زندگی افراد

پتو های سنگین وزن یک فشار عمیق وارد می کنند که از سوی این فشار احساس بغل کردن یا ماساژ به شما دست می دهد. محققان می گویند که تحقیقات در مورد پتو های سنگین وزن پراکنده است، اما  تحریک فشار عمیق برای آرام کردن بزرگسالان و کودکان با اضطراب، اوتیسم موئر است.


بیشتر بخوانید:

درمان حالت تهوع با طب فشاری

درمان آلرژی با طب فشاری + تصویر

علل و راه درمان یبوست با طب فشاری


نظریات یک دکتر:

Raj Dasgupta، MD، استادیار پزشکی بالینی در دانشگاه کالیفرنیا جنوبی و سخنگوی آکادمی پزشکی خواب آمریکایی، می گوید پتو ممکن است به افرادی که درد مزمن دارند کمک کند بهتر خواب بخواند، و همچنین به  افرادی که با اضطراب و افسردگی هستند، کمک می کند.

او می گوید “این مانند داشتن بهترین آغوش برای مدت زمان طولانی است.” و، او می گوید، ممکن است “یک جایگزین خوب برای داروهای مضر خواب آرام بخش (قرص های خواب آور) در شب باشد.”

اما او هشدار می دهد که پتوی سنگین وزن، یک درمان برای تمامی جنبه های بی خوابی نیست.

لسلی کاسکو از  ایندیاناپولیس می گوید  ” به من این  احساس را می دهد که کسی من را بغل کرده است و من احساس آرامش می کنم.”

او می گوید: “شما همچنین باید به پایه ای از بهداشت مناسب خواب توجه داشته باشید.” این بدان معنی است که استفاده از اتاق خواب فقط برای خواب و رابطه جنسی، خاموش کردن وسایل الکترونیکی قبل از خواب و حفظ نور، صدا و دمای مناسب برای خواب باید انجام شود.

همچنین بخوانید:  ترفندی برای ترک کردن عادات بد

کمپانی های فروش پتوی سنگین وزن می گویند که: پتویی انتخاب کنید که حدود 10% از وزن شما را شامل شود، این گونه پتو زیاد هم سنگین نیست، و برای کودکان، 10% از وزن بدنشان به علاوه 1-2 پوند اضافه تر.

webmd

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x