رژیم های غذایی که ارزش پیروی از آن را دارند - پورتال رنگی

چاقی و لاغری 31 فروردین 1397 بدون دیدگاه

رژیم های غذایی که ارزش دارند

رژیم های غذایی هوس انگیزی که ارزش پیروی از آن را دارند

شما هم ممکن است در طول عمر خود یک رژیم غذایی زود گذر را دیده باشید. برای بیشتر مردم یک شبه محبوب می شود و سپس خیلی سریع ارزش خود را از دست می دهد.

با این حال، برخی از رژیم های محبوبتان، واقعا آزمایش زمان را گذرانده اند و در حال پیشرفت در جهان تغذیه هستند.

در زیر چهار رژیم غذایی هوس انگیز ذکر شده است که در واقع برای سلامتی شما مفید است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این که چرا شما باید یکی (یا بیشتر) از این سبک های غذایی سالم را در نظر بگیرید، با ما همراه باشید.

رژیم های غذایی هوس انگیزی که نمی خواهید آن را نادیده بگیرید:

یک مفهوم مهم که باید در نظر داشته باشید صرف نظر از اصطلاح “رژیم غذایی” است که به طور معمول استفاده می شود. رژیم غذایی به معنای محدودیت و حذف است. بجای کلمه رژیم غذایی به آن به عنوان یک ” شیوه زندگی سالم خوردن” فکر کنید.

بیایید نگاهی به برخی از این شیوه های تغذیه سالم که بدون هیچ اشتباهی به عنوان رژیم غذایی طبقه بندی شده اند، بیاندازیم.

  1. رژیم غذایی پائولو

رژیم پائولو یا رژیم غذایی اجدادی، یک روش غذا خوردن ساده است که به حدود 10 هزار سال پیش و یا حتی دوران کشاورزی باز می گردد. تمرکز این رژیم حاوی پروتئین، سبزیجات، برخی میوه ها، آجیل ها و دانه ها و برخی چربی های سالم است.

در رژیم پائولو، هیچ دانه، کربوهیدرات نشاسته ای، قندها و یا لبنیات وجود ندارد.

چگونه سلامتی شما با رژیم غذایی پائولو تغییر می کند؟

رژیم پائولو یک راه خوب برای کنترل قند خون شماست. این می تواند تاثیر مثبتی بر دیابت نوع 2 داشته باشد و می تواند خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد.

با استفاده از این شیوه زندگی سالم خوردن، مردم نیز نتایج خوبی  درمورد از دست دادن وزن و سطح انرژی بهبود یافته به دست آوردند.

مسئله آن چه که در رژیم غذایی پائولو وجود دارد نیست، در اصل آن چه که وجود ندارد مهم است. هیچ غذای فرآوری شده و تولید شده، غذاهای ناخواسته، مواد مصنوعی یا مواد افزودنی شیمیایی وجود ندارد.

پائولو یک روش غذا خوردن است که شما را با بدن شما سازگار می کند و می تواند مزایای بسیاری را به شما ارائه دهد.

  1. رژیم غذایی whole30

رژیم Total30 نسبتا جدید است و محبوبیت آن را به رسانه های اجتماعی و هشتک اینستاگرامی #total30 بر می گردد، که به مردم اجازه می دهد که با رژیم غذایی خود را به اشتراک بگذارند و آن ها را پخش کنند.

با Whole30، برای شما 30 روز طول می کشد و تمرکز بر تمام مواد غذایی مغذی مانند گوشت، آجیل و دانه، غذاهای دریایی، تخم مرغ، سبزیجات و میوه ها می باشد.

چیز هایی که شما در طول ماه حذف می کنید شامل:

قند
الکل
حبوبات
دانه ها
لبنیات
سویا

Whole30 شبیه به پائولو است، اما با این تفاوت که شیرین کننده هایی مانند شربت عسل یا فلفل را حذف می کنید.

در پایان 30 روز، شما به طور استراتژیک از کسانی که مواد غذایی را از بین برده بودید را دوباره به رژیم غذایی خود باز می گردانید تا هرگونه عواقب جانبی از سلامت آن ها و یا حتی آلرژی های غذایی بالقوه را بیابید.

فهمیدن این که چگونه غذا ها بر شما تاثیر می گذارند:

اغلب مردم همان چیزهای همیشگی را مصرف می کنند و ممکن است متوجه نشوند که غذاهای خاص باعث بروز عواقب سلامتی می شوند، زیرا به آن عادت کرده اند و هنگام خوردن این غذاها  احساس آرامش می کنند و احساس سستی در آن ها  از بین می رود.

با Whole30 شما می توانید این شانس را داشته باشید و بفهمید که چگونه این مواد غذایی ممکن است تاثیر منفی بر بدن شما بگذارد.

شما همچنین می توانید جوانه های طعم دهنده خود و تاثیر منفی آن روی بدن را شناسایی کنید. که ممکن است از غذاهای فرآوری شده و مصنوعی و نمک بیش از فراوری شده باشد.

این رژیم غذایی به شما کمک می کند بر عشق خود از مواد غذایی غلبه کنید … در راه سالم!

  1. رژیم غذایی مدیترانه ای:

رژیم مدیترانه ای  در حال حاضر در این فهرست به عنوان یک رژیم غذایی بسیار موثر است.

برای افراد در کشورهایی مانند ایتالیا یا یونان، این یک سبک زندگی عادی است، همراه با سطوح فعالیت بالاتر، نور خورشید، نزدیکی به آب و استرس پایین.


بیشتر بخوانید:

رژیم غذایی مدیترانه ای چیست؟

سالم ترین رژیم غذایی از نظر متخصصان


با رژیم غذایی مدیترانه، تمرکز بر غذاهای سالم است. این به نظر می رسد:

میوه ها و سبزیجات
دانه های کامل
حبوبات و آجیل
جایگزین کره با روغن زیتون
با استفاده از گیاهان و ادویه جات و ترشی جات به جای نمک
خوردن ماهی و مرغ حداقل دو بار در هفته

رژیم غذایی مدیترانه ایی به قلب و سلامت شما کمک می کند:

اطلاعات از کلینیک مایو نشان می دهد که این رژیم غذایی باعث کاهش بیماری قلبی و کاهش LDL کلسترول “بد” شما می شود. مطالعات مربوط به 1.5 میلیون نفر نشان داد که رژیم مدیترانه با کاهش خطر مرگ و میر قلب و عروق همراه با مرگ و میر کلی همراه است.

  1. رژیم غذایی قلیایی:

رژیم قلیایی در مورد تغییر غذاهائی است که می خورید به طوری که شما بدن خود را به حالت قلیایی و خارج از حالت اسیدی تبدیل می کنید. هنگامی که بدن شما بیش از حد در حالت اسیدی باشد، می تواند منجر به یک بیماری اسیدوز شود. این می تواند به بروز چنین مسائلی در بدن شما مانند معده ناراحتی، مشکلات تنفسی، سردرد، ضعف و خستگی. در موارد شدید، شوک، کما یا مرگ منجر شود.

هدف این است که بدن خود را در حالت قلیایی ثابت نگه دارید، که به طور کلی باعث بهبود سلامتی می شود. تمرکز بر روی مواد غذایی تقویت کننده قلیایی مانند میوه ها، آجیل، سبزیجات و حبوبات است. شما همچنین باید غذاهای اسیدی مانند گوشت گاو و مرغ، لبنیات، تخم مرغ، دانه و الکل کاهش دهید.

جوانب مثبت و منفی با رژیم قلیایی:

مزایای این روش این است که محصولات فرآوری شده مانند الکل و غذاهای با کیفیت پایین کاهش یافته، شما ممکن است سطح انرژی بهبود یافته، وضوح ذهنی و حتی سلامت خود را احساس کنید.

مردم همچنین از کاهش وزن خود خبر می دهند، این کاهش وزن ممکن است از کاهش کالری از مواد غذایی غیر ضروری و فرآوری شده باشد اما بد نیست.

یکی از جنبه های منفی این رژیم غذایی این است که مقدار pH غذا که می خورید ممکن است تاثیری بر pH خون نداشته باشد، زیرا بدن شما می تواند این را کاملا به خوبی روز به روز متعادل کند.

برای سلامتی و تندرستی بهتر این رژیم های غذایی را دنبال کنید:

ممکن است در دسته بندی چیزها به عنوان یک رژیم غذایی زود گذر خطر وجود داشته باشد، زیرا تمایلات می آیند و می روند. مردم همیشه به دنبال چیز بزرگ بعدی یا یک راه حل سریع هستند.

این رژیم های غذایی، اگر چه در جریان اصلی، در واقع می تواند برای شما منافعی به ارمغان بیاورد و به زودی از کار نخواهند افتاد.

هر چه که بخواهید بخورید، تمرکزتان باید بر روی تمام مواد غذایی فرآوری نشده باشد. به دنبال تمیزترین، محلی ترین و طبیعی ترین چیزهایی باشید که می تواند به نفع سلامتی شما باشد. در این صورت بدن و ذهنتان از شما تشکر می کنند.

lifehack

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of